Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Michael Turner
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
River Forest
Salesianum
United WC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
Replay
F 14-3 5:34
D. Fernandez
Lafayette Harrison
IHSAA Semi-State @ East Chicago Central
Quarters (16 Man)
132
02/10
W
Replay
F 4-1 1:51
D. Basham
Rochester
IHSAA Semi-State @ East Chicago Central
Champ. Round 1 (16 Man)
132
02/03
L
DEC 8-6
C. Wilkins
Portage
IHSAA Regional @ Hobart
Placement (8 Man)
132
02/03
L
F 6-2 3:00
G. Rivera
Lake Central
IHSAA Regional @ Hobart
Semis (8 Man)
132
02/03
W
F 3-0 1:42
J. Booker
Hammond Central
IHSAA Regional @ Hobart
Quarters (8 Man)
132
01/27
L
DEC 9-6
C. Wilkins
Portage
IHSAA Portage Sectional
Placement Matches (8 Man)
132
01/27
W
F 4-1 1:45
N. Grahovac
Griffith
IHSAA Portage Sectional
Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/27
W
F 2-0 0:38
J. Franco
Lake Station
IHSAA Portage Sectional
Quarterfinals (8 Man)
132
01/17
W
F 0-0 3:11
J. Kaplan
Abington Hs
Dallastown Duals
Round 1
133
01/17
L
TF 18-1 3:56
L. Maurer
Cumberland Valley Hs
Dallastown Duals
Round 1
133
01/14
L
MD 16-2
A. Anderson
Bermudian Springs Hs
Dallastown Duals
Round 1
133
01/13
W
F 8-1 3:41
N. Yannuzzi
Illiana Christian
Greater South Shore Conference
Placement Matches (16 Man)
132
01/13
W
F 10-1 2:00
A. Warren
Hebron
Greater South Shore Conference
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/13
W
F 2-0 0:33
L. Cordova
Boone Grove
Greater South Shore Conference
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/29
L
MD 12-4
C. Vandygriff
New Palestine
Spartan Classic
4th Wrestleback (32 Man)
132
12/29
L
F 6-5 3:40
J. Aquino-Morales
Union County
Spartan Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
12/28
W
DEC 7-5
A. Lamb
Fishers
Spartan Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
12/28
W
F 2-0 0:41
A. Gilbert
Hagerstown
Spartan Classic
Round 1 (32 Man)
132
12/16
L
DEC 7-1
J. Mendoza
Benton Central HS
Twin Lakes Invitational 2023
Placement Matches (16 Man)
132 LBS
12/16
W
DEC 7-0
N. Brown
Faith christian
Twin Lakes Invitational 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
132 LBS
12/16
W
F 2-0 0:54
W. Tudor
Delphi
Twin Lakes Invitational 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
132 LBS
12/16
L
DEC 9-4
H. Fritz
West Central
Twin Lakes Invitational 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
132 LBS
12/16
W
F 2-0 0:42
T. Fennessee
South Bend Riley
Twin Lakes Invitational 2023
Round 1 (16 Man)
132 LBS
12/02
L
DEC 8-2
A. Vargo
Penn
Harvest Classic
Placement Matches (16 Man)
132
12/02
L
DEC 7-1
D. McGill
Hobart
Harvest Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/02
W
F 5-0 1:38
S. Ayala
Highland
Harvest Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/02
W
F 3-3 2:47
R. Frazier
Calumet
Harvest Classic
Round 1 (16 Man)
132
11/05
L
DEF 2-2 1:45
D. Smith
Team Smyrna Wrestling Club
Halloween Havoc
Quarterfinals (8 Man)
132
11/05
L
FOR 0-0
K. Mason
St Francis Academy
Halloween Havoc
Semis & 1st WB (8 Man)
132
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022