Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Carlos Zepeda
Results
Videos
High School Results
Team Name
Central Valley (Ceres)
Pipestone
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 6-5
M. Chavez
Buhach Colony
CCC Girls Varsity and JV Boys Tournament
Placement Matches (8 Man)
175
02/02
W
F 0-0 1:24
S. Alvarado-Saucedo
Golden Valley (Merced)
CCC Girls Varsity and JV Boys Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
175
01/27
L
DEC 7-3
L. Jones
Kerkhoven Murdock Sunburg
2024 MNGWL Region 2 Qualifier
3rd Place
189
01/27
W
DEC 4-1
K. Frana
Marshall
2024 MNGWL Region 2 Qualifier
Round 5 WB
189
01/27
W
DEC 5-1
M. Vonderharr
Quad County Wrestling
2024 MNGWL Region 2 Qualifier
Round 4 WB
189
01/27
W
DEC 6-5
R. Wilson
Minnewaska
2024 MNGWL Region 2 Qualifier
Round 3 WB
189
01/27
L
DEC 6-0
L. Jones
Kerkhoven Murdock Sunburg
2024 MNGWL Region 2 Qualifier
Quarters
189
01/27
W
F 2-0 1:55
K. Runninghawk
Morris Area Hancock Chokio Alberta (MAHACA)
2024 MNGWL Region 2 Qualifier
Round 1
189
01/14
W
F 4-1 1:21
J. Vidaurri
Gregori
D-Lo Memorial JV & Girls Tournament
Placement Matches (8 Man)
163-171
01/13
W
F 2-0 0:56
H. Imberial
Turlock
D-Lo Memorial JV & Girls Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
163-171
01/13
L
F 4-8 2:23
S. Alvarado-Saucedo
Golden Valley (Merced)
D-Lo Memorial JV & Girls Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
163-171
01/13
W
F 6-1 0:56
J. Zollin
Riverbank
D-Lo Memorial JV & Girls Tournament
Quarterfinals (8 Man)
163-171
12/03
W
F 2-0 0:45
L. Martinez
Gregori
Bristow Brawl
Placement Matches (8 Man)
165-173
12/02
W
F 6-5 2:15
S. Janis
Ceres
Bristow Brawl
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
165-173
12/02
W
F 7-5 3:20
K. Gomes
Buhach Colony
Bristow Brawl
Quarterfinals (8 Man)
165-173
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024