Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nash Letard
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Albuquerque Academy
Charger Wrestling Club
Chargers Wrestling Club
New Mexico
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 4-0 1:58
J. Rivera
WLV JR WRESTLING
Pojoaque Throwdown Qualifier
Round 3 (3 Man)
160
01/28
L
F 0-2 2:17
M. Otero
SJF/HAC
Pojoaque Throwdown Qualifier
Round 1 (3 Man)
160
01/20
W
F 7-0 2:06
J. Roth
VMS
LLMS Rumble in the Jungle
1st & 3rd (16 Man)
158
01/20
W
DEC 4-0
C. Baca
Rams MS
LLMS Rumble in the Jungle
Semis & 3rd WB (16 Man)
158
01/20
W
F 6-2 2:23
N. Martinez
Espanola
LLMS Rumble in the Jungle
Quarters & 1st WB (16 Man)
158
01/07
W
DEC 10-3
D. Bland
South Valley W.C.
Wintertime Chingasos
Round 3 (4 Man)
160
01/07
W
F 9-3 4:16
M. Otero
SJF/HAC
Wintertime Chingasos
Round 2 (4 Man)
160
01/07
W
F 6-2 1:59
C. Baca
Thunder RTC
Wintertime Chingasos
Round 1 (4 Man)
160
12/23
W
F 7-1 1:14
M. Otero
SJF/HAC
War Dog Wresting Tournament
Round 3 (4 Man)
160
12/23
L
F 4-1 1:07
A. Ayala
Wolfpack Wrestling Academy
War Dog Wresting Tournament
Round 2 (4 Man)
160
12/23
W
F 5-0 2:13
D. Bland
South Valley W.C.
War Dog Wresting Tournament
Round 1 (4 Man)
160
12/16
W
Replay
MD 8-0
J. Harris
Tyler Tornadoes Wrestling
TOA - 2023 Stockyard Stampede
rr Round 2
159-172
12/03
W
F 5-0 1:04
H. Kennedy
Demon Junior Wrestling
The South Valley Dustup
Round 3 (3 Man)
152-160
12/03
W
F 8-0 3:32
C. Baca
Thunder RTC
The South Valley Dustup
Round 2 (3 Man)
152-160
11/26
L
F 2-2 1:18
J. Rivera
NM Wrestlin
5th Annual St. Jude Classic
Round 3 (3 Man)
160
11/26
W
MD 10-2
M. Otero
SJF/HAC
5th Annual St. Jude Classic
Round 1 (3 Man)
160
11/19
L
F 2-1 2:09
B. Bridges
Stout Wrestling Academy
Douglas Zembiec Memorial Tournament
Round 3 (3 Man)
165
11/19
W
MD 9-0
M. Torre
Raven Wrestling
Douglas Zembiec Memorial Tournament
Round 2 (3 Man)
165
11/19
W
FOR 0-0
M. Otero
SJF/HAC
Douglas Zembiec Memorial Tournament
Round 2 (Best of 3)
160
11/19
W
FOR 0-0
M. Otero
SJF/HAC
Douglas Zembiec Memorial Tournament
Round 1 (Best of 3)
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024