Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Connor Williams
Results
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Canton
Fuzzy Bees
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
W
DEC 3-2 UTB
T. Sigler
LeRoy
IHSA 1A Team Sectional @ LeRoy
Semifinals (4 Team)
285
02/17
L
Replay
DEC 5-1
D. McCarthy
Chicago (De La Salle)
IHSA Boys Individual State Finals
Semis & 3rd WB (16 Man)
1A 285
02/16
W
Replay
F 0-0 3:44
M. McLaughlin
Peoria (Notre Dame)
IHSA Boys Individual State Finals
2nd Wrestleback (16 Man)
1A 285
02/16
W
Replay
DEC 3-1 SV
W. Anderson
Galena (H.S.)
IHSA Boys Individual State Finals
Quarters & 1st WB (16 Man)
1A 285
02/15
L
Replay
F 2-0 1:59
N. Armour
Chicago (Leo)
IHSA Boys Individual State Finals
Round 1 (16 Man)
1A 285
02/10
W
F 2-0 4:31
C. Dailey
Beardstown
IHSA 1A Sectional @ Stanford (Olympia)
1st & 3rd (16 Man)
285
02/10
W
F 3-0 4:36
R. Vavrik
Champaign (St. Thomas More)
IHSA 1A Sectional @ Stanford (Olympia)
4th Wrestleback (16 Man)
285
02/10
W
F 7-2 3:53
M. Bennett
Normal (University)
IHSA 1A Sectional @ Stanford (Olympia)
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
02/10
W
F 2-0 0:54
A. Cornell
Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley)
IHSA 1A Sectional @ Stanford (Olympia)
2nd Wrestleback (16 Man)
285
02/10
L
F 2-1 3:24
D. Thayer
Clinton
IHSA 1A Sectional @ Stanford (Olympia)
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
02/03
W
F 7-0 5:49
C. Dailey
Beardstown
IHSA 1A Regional @ Petersburg (PORTA)
Placement Matches
285
02/03
W
DEC 4-1
C. Bodiford
Macomb
IHSA 1A Regional @ Petersburg (PORTA)
Semis and WB3
285
01/31
W
F 0-0
S. Anderson
Peoria (Richwoods)
Richwoods/Eureka
Round 1
285
01/20
W
DEC 4-1 TB1
J. Toro
East Peoria
Mid-Illini Conference Varsity Tournament
Placement Matches (8 Man)
285
01/20
W
F 0-0 2:38
L. Hoffman
Washington
Mid-Illini Conference Varsity Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
285
12/29
W
F 4-1 1:29
M. Brinkman
Robinson
ABE`s Rumble
Round 5 (6 Team)
285
12/29
W
DEC 7-0
R. Phelps
Chicago Hope
ABE`s Rumble
Round 1 (32 Team)
285
12/29
W
DEC 4-1
J. Gagnon
Seneca
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
285
12/29
L
F 4-0 3:32
J. Herring
Roxana
ABE`s Rumble
Champ Round 1 (16 Team)
285
12/29
W
DEC 2-1
E. Dahmer
Anna Jonesboro
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
285
12/29
W
F 2-0 1:37
K. Fleming
Fithian (Oakwood)
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
285
12/29
W
F 2-0 1:08
C. Spears
Newman Central Catholic
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
285
12/13
W
DEC 1-0
I. Guinan
Petersburg (PORTA)
Canton @ Petersburg (PORTA)
Round 1
285
12/12
W
F 2-0 0:52
F. Lawrence
Mackinaw (Deer Creek-M.)
PORTA/Dee-Mack
Round 1
285
12/10
W
DEC 2-1 TB1
T. Sigler
LeRoy
Rex Avery PORTA Invite
1st Place
285
12/09
W
DEC 1-0
C. Dailey
Beardstown
Rex Avery PORTA Invite
Semis & WB (32 Man)
285
12/09
W
F 7-1 4:55
G. Bell
Monmouth Roseville
Rex Avery PORTA Invite
Quarters & WB (32 Man)
285
12/09
W
F 2-1 3:31
C. Thomas
Auburn
Rex Avery PORTA Invite
Round 2 Champ (32 Man)
285
12/05
W
F 5-2 2:55
S. Anderson
Peoria (Richwoods)
Richwoods/Eureka
Round 1
285
12/02
W
F 5-0 3:58
D. Garcia
Round Lake
Plainfield North Dual Team Tournament
Round 2 (16 Team)
285
12/02
W
MD 13-1
L. Corona
Plainfield (North)
Plainfield North Dual Team Tournament
Round 3 (16 Team)
285
12/02
W
F 6-0
R. Murphy
Minooka
Plainfield North Dual Team Tournament
Round 4 (16 Team)
285
11/21
W
MD 8-0
L. Randolph
Galesburg (H.S.)
Galesburg/Beardstown
Round 1
285
11/21
W
F 2-0 2:39
C. Dailey
Beardstown
Galesburg/Beardstown
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
W
Replay
F 2-0 3:26
J. Heckert
Rootstown Raiders
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (16 Team)
285
03/05
L
F 0-0 2:55
T. Dyekes
Metamora Township
IWCOA 2023 C Sect Heyworth
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
03/05
W
F 6-1 0:33
D. Cordoba
Canton
IWCOA 2023 C Sect Heyworth
2nd Wrestleback (16 Man)
285
03/05
L
DEC 6-3 TB1
J. Deltoro
East Peoria
IWCOA 2023 C Sect Heyworth
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
03/05
W
DEC 4-2 SV
T. Sigler
Leroy
IWCOA 2023 C Sect Heyworth
Round 1 (16 Man)
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024