Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aziah Salazar
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Heaton Middle School
La Gente Wrestling Club
Wu-Crew
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
W
F 2-0 0:57
B. Bensko
Team West 1
Pueblo City/County Championships
Placement (4 Man)
130
02/23
L
F 4-0 1:11
G. McGrath
Team Mesa
Pueblo City/County Championships
Semis (4 Man)
130
02/10
W
F 0-0
R. Thomas
Eaglecrest Wrestling Club
P2P - The Battle
Round 5 (6 Man)
120-129
02/10
L
F 0-0
R. Reynolds
Pikes Peak Warriors Wrestling
P2P - The Battle
Round 4 (6 Man)
120-129
02/10
L
F 0-0
B. Turner
Mesa Ridge Wrestling Club
P2P - The Battle
Round 3 (6 Man)
120-129
02/10
W
FOR 0-0
E. Sigg
Colorado Top Team Wrestling Club
P2P - The Battle
Round 1 (6 Man)
120-129
02/10
L
DEC 0-0
T. Antone
Wrecking Crew Wrestling Club
P2P - SOCO Show
Round 4 (6 Man)
123-132
02/10
W
DEC 0-0
A. Hall
Mat Burners Wrestling Club
P2P - SOCO Show
Round 5 (6 Man)
123-132
02/10
W
DEC 0-0
J. Barrientes
NOCAP Wrestling
P2P - SOCO Show
Round 3 (6 Man)
123-132
02/10
W
DEC 0-0
C. Chamberlin
Team Taneisha Wrestling Club
P2P - SOCO Show
Round 2 (6 Man)
123-132
02/10
W
DEC 0-0
W. McKissack
Team Taneisha Wrestling Club
P2P - SOCO Show
Round 1 (6 Man)
123-132
02/03
W
DEC 7-5
A. Archuletta
Pueblo Academy of Arts
Colt Middle School Tournament
Placement Matches (16 Man) (8 Man)
125
02/03
W
MD 12-4
M. Leyba
La Junta Middle School
Colt Middle School Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man) Semis & 1st WB (8 Man)
125
02/02
W
F 8-0 1:57
I. Kuberski
Risley Middle School
Colt Middle School Tournament
Quarterfinals (16 Man) (8 Man)
125
02/02
W
F 2-0 0:31
J. Lucero
Pueblo Academy of Arts
Colt Middle School Tournament
Round 1 (16 Man)
125
01/27
L
DEC 0-0
B. Abeyta
Team Pueblo Wrestling
P2P - Olympian Final Challenge - DGC
Round 3 (6 Man)
122-130
01/27
W
F 0-0
W. Oliver
Junior Cougar Wrestling Club
P2P - Olympian Final Challenge - DGC
Round 5 (6 Man)
122-130
01/27
W
F 0-0
R. Thomas
Eaglecrest Wrestling Club
P2P - Olympian Final Challenge - DGC
Round 4 (6 Man)
122-130
01/27
L
F 0-0
T. Antone
Wrecking Crew Wrestling Club
P2P - Olympian Final Challenge - DGC
Round 1 (6 Man)
122-130
01/27
L
DEC 0-0
H. Whitney
Golden Eagle Wrestling Club
P2P - Olympian Final Challenge - DGC
Round 2 (6 Man)
122-130
11/18
W
F 0-0
R. Reynolds
Pikes Peak Warriors Wrestling
P2P - Jailbreak - DGC
Round 5 (6 Man)
120-129
11/18
W
DEC 0-0
C. Chamberlin
Team Taneisha Wrestling Club
P2P - Jailbreak - DGC
Round 3 (6 Man)
120-129
11/18
L
F 0-0
M. Banuelos
Steel City Reloaded Wrestling Club
P2P - Jailbreak - DGC
Round 4 (6 Man)
120-129
11/18
L
F 0-0
V. Torres
Betterman Elite Wrestling
P2P - Jailbreak - DGC
Round 2 (6 Man)
120-129
11/18
L
F 0-0
I. Cunico
Team Pueblo Wrestling
P2P - Jailbreak - DGC
Round 1 (6 Man)
120-129
11/11
W
F 0-0
B. Davis
NOCAP Wrestling
P2P - Stars and Stripes - DGC
Round 5 (6 Man)
127-135
11/11
W
F 0-0
B. Haas
Pikes Peak Warriors Wrestling
P2P - Stars and Stripes - DGC
Round 4 (6 Man)
127-135
11/11
L
F 0-0
B. Lagasse
Ellicott Metro District Thunderhawks Wrestling Club
P2P - Stars and Stripes - DGC
Round 3 (6 Man)
127-135
11/11
L
F 0-0
J. Rettig
Mesa Ridge Wrestling Club
P2P - Stars and Stripes - DGC
Round 2 (6 Man)
127-135
11/04
L
F 0-0
R. Schriever
Betterman Elite Wrestling
P2P - Burton Bash
Round 3 (6 Man)
127-133
11/04
L
F 0-0
B. Damgaard
Fowler Wrestling Club
P2P - Burton Bash
Round 4 (6 Man)
127-133
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
F 0-0
J. Valdez
Trailblazer Wrestling Club
P2P - Elite Conflict
Round 3 (4 & 2)
118-126
01/21
W
F 0-0
M. Humphries
Westside Wrestling Club
P2P - Elite Conflict
Round 2 (4 & 2)
118-126
01/21
W
F 0-0
L. Hayes
Spartan Elite
P2P - Elite Conflict
Round 1 (4 & 2)
118-126
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020