Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cole Mathewson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Belding Black Knights
Belding black knights
Black Knights Youth WC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
W
F 5-2 1:13
N. Rotsaert
Team Honey Badger
NUWAY Nationals Individual
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
49
03/24
W
DEC 11-4
B. Dahms
Saranac WC
2024 MYWAY State Championships
6th Wrestleback (32 Man)
49
03/23
W
DEC 5-4
J. Salazar
Holt WC
2024 MYWAY State Championships
4th Wrestleback (32 Man)
49
03/23
W
F 2-2 0:49
W. Miller
Potterville WC
2024 MYWAY State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
49
03/10
W
F 5-3 1:28
E. Graviano
Reeths Puffer Rockets
MYWAY West Regional
Semis & 1st WB (8 Man)
49
02/11
W
F 5-4 2:52
D. Whitener
Whitehall Vikings
Fremont Open & Novice
Round 3 (3 Man)
49
02/11
L
F 2-0 0:10
C. Lester
Vicksburg Bulldogs
Fremont Open & Novice
Round 1 (3 Man)
49
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/07
L
Replay
F 10-2 1:53
K. Keys
---
Cheesehead Individual
Round 3 (3 Man)
44/47
04/07
L
Replay
F 4-0 1:56
N. Rodriguez
---
Cheesehead Individual
Round 1 (3 Man)
44/47
03/26
L
Replay
DEC 10-4
J. Herendeen
Bronson Hammerin Vikes
2023 MYWAY State Championships
Placement Matches (32 Man)
43
03/26
W
Replay
F 2-2 0:42
K. Hahn
Eaton Rapids Youth WC
2023 MYWAY State Championships
6th Wrestleback (32 Man)
43
03/26
L
Replay
F 10-2 2:56
C. Lester
Vicksburg Bulldog WC
2023 MYWAY State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
43
03/25
W
Replay
F 4-0 1:53
K. Parker
Sanford Meridian
2023 MYWAY State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
43
03/25
W
Replay
F 9-5 1:32
W. Sindone
Dundee WC
2023 MYWAY State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
43
03/25
W
Replay
F 2-0 0:55
D. Niklas
Charlotte Grapplers
2023 MYWAY State Championships
Round 1 (32 Man)
43
01/29
W
FOR 0-0
C. Evans
West Michigan Defenders
West GREIGHTS & Byron Center Novice
2nd Place Match (8 Man)
43
01/29
L
DEC 12-8
L. Rich
Black Knights Youth WC
West GREIGHTS & Byron Center Novice
Placement Matches (8 Man)
43
01/29
W
F 12-2 1:22
J. Swanson
Grand Haven Youth Wrestling
West GREIGHTS & Byron Center Novice
Semis & WB (8 Man)
43
01/29
W
F 10-0 1:28
M. Baker
West Michigan Defenders
West GREIGHTS & Byron Center Novice
Quarterfinals (8 Man)
43
01/22
W
TF 21-6 3:00
C. Evans
West Michigan Defenders
Northview Open & Novice
Placement Matches (16 Man)
43
01/22
W
F 15-2 1:42
K. Falkenstein
Plainwell WC
Northview Open & Novice
Cons. Semis (16 Man)
43
01/22
W
F 2-0 0:16
C. Lipstraw
Plainwell WC
Northview Open & Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
43
01/22
W
F 16-4 2:30
O. Cooper
Fruitport
Northview Open & Novice
2nd Wrestleback (16 Man)
43
01/22
L
F 11-4 2:29
J. Goodrich
Plainwell WC
Northview Open & Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
43
01/22
W
TF 17-0 2:00
G. Tiefel
Michigan Matcats
Northview Open & Novice
Round 1 (16 Man)
43
01/22
L
NC 0-0
J. Goodrich
Plainwell WC
Northview Open & Novice
2nd Place Match (16 Man)
43
01/08
W
F 7-5 2:39
A. Iii
Cassopolis WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
2nd Place Match (32 Man)
43
01/08
L
MD 11-3
J. Herendeen
Bronson Hammerin Vikes
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Placement Matches (32 Man)
43
01/08
W
F 12-2 1:30
J. Goodrich
Plainwell WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Semis & 5th WB (32 Man)
43
01/08
W
F 2-0 0:22
E. Hale
Harper Creek Youth Wrestling
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Quarters & 3rd WB (32 Man)
43
01/08
W
F 10-1 1:18
P. Bardin
Paw Paw Youth Wrestling
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Round 2 Champ & WB (32 Man)
43
12/06
L
Replay
F 9-0 2:27
L. Rich
Black Knights Youth WC
Christmas Sparty Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
44
12/06
L
Replay
DEC 8-6
T. Simmons
Michigan Revolution
Christmas Sparty Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
44
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024