Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dylan Beirne
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
Replay
DEC 8-3
K. Dawit
Woodbridge Senior
VHSL Class 6 State Championships
Conso Finals (3/4 & 5/6) Place 1:30-3:30pm
138
02/19
L
Replay
DEC 3-1 SV
C. Johnson-Hunte
---
VHSL Class 6 State Championships
Semi-Finals Conso 12-1:30pm
138
02/19
W
Replay
DEC 6-3
J. Brown
Grassfield
VHSL Class 6 State Championships
Quarter-Final Conso 7-8pm
138
02/18
W
Replay
DEC 3-2
B. Doucet
Freedom (South Riding)
VHSL Class 6 State Championships
Second Round Conso 5-6:30pm
138
02/18
L
Replay
DEC 5-2
K. Dawit
Woodbridge Senior
VHSL Class 6 State Championships
QuarterFinals 2:30-4pm
138
02/18
W
Replay
DEC 9-5
B. Williams
Kellam
VHSL Class 6 State Championships
First Round 10am-1pm
138
01/22
W
F 5-0 2:18
A. Batko
W.T. Woodson
Fallout Duals Sponsored by Glory Days
Round 3 (4 Team)
138
01/22
W
F 10-1 3:13
C. McLay
South County
Fallout Duals Sponsored by Glory Days
Round 2 (4 Team)
145
01/22
W
F 8-0 2:43
T. Andis
Morgantown
Fallout Duals Sponsored by Glory Days
Round 2 (4 Team)
145
12/23
L
MD 8-0
S. Alcocer
Westfield
2021 King of the Rock
Placement Matches (32 Man)
138
12/23
W
DEC 7-2
B. Doucet
Freedom (South Riding)
2021 King of the Rock
6th Wrestleback (32 Man)
138
12/23
L
F 2-0 1:30
H. Salomon
Skyline
2021 King of the Rock
Semis & 5th WB (32 Man)
138
12/22
W
F 5-0 1:30
J. Freeman
Stone Bridge
2021 King of the Rock
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
12/22
W
F 2-0 1:57
C. Custer
Briar Woods
2021 King of the Rock
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
12/18
L
F 0-2 1:23
M. Aghayan
George C. Marshall
Pat Dulany Invitational
3rd Place
145
12/18
L
DEC 7-5
J. Myers
Washington-Liberty (Arlington)
Pat Dulany Invitational
Semis
145
12/18
W
F 2-0 0:55
V. Martinez
Oakton
Pat Dulany Invitational
Quarterfinals
145
12/18
W
F 4-2 2:57
N. Rehrig
Colgan
Pat Dulany Invitational
Round 1 (16 Man)
145
12/11
L
DEC 5-3 SV
C. Johnson-Hunte
Hayfield
2021 NOVA Classic
3rd Place Match
145
12/11
W
DEC 10-3
L. Matheny
Lake Braddock
2021 NOVA Classic
Sixth Round Consolation
145
12/11
L
MD 15-6
A. Belaoula
Fairfax
2021 NOVA Classic
Semi Finals
145
12/11
W
F 4-1 5:14
J. Skiff
Battlefield
2021 NOVA Classic
Quarter Finals
145
12/10
W
DEC 6-5
A. Fleming
Brooke Point
2021 NOVA Classic
Second Round Championship
145
12/10
W
F 2-0 1:08
C. Ferrell
Benedictine College Preparatory
2021 NOVA Classic
First Round Championship
145
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
MD 12-3
L. Murphy
Ocean Lakes
VHSL Class 4, 5, 6 State Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
6 - 138
02/21
W
DEC 12-8
J. Mao
Patriot
VHSL Class 4, 5, 6 State Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
6 - 138
02/14
W
DEC 8-6
J. Hazard
James W. Robinson
2021 VHSL Class 6 Region C
Placement Matches (16 Man)
138
02/13
W
DEC 8-4
Z. Arsala
Hayfield
2021 VHSL Class 6 Region C
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/13
W
FOR 0-0
M. Fofana
West Potomac
2021 VHSL Class 6 Region C
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/13
W
F 2-0 0:35
N. Allison
W.T. Woodson
2021 VHSL Class 6 Region C
Round 1 (16 Man)
138
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/21
W
FOR 0-0
U. Muhammad
T. C. Williams
Pat Dulany Invitational
3rd Place
132
12/21
L
F 2-0 1:28
B. McBride
Fishburne Military School
Pat Dulany Invitational
Semis
132
12/21
W
F 7-0 5:14
O. Munkchuluun
Washington-Liberty (Arlington)
Pat Dulany Invitational
Quarters
132
12/21
W
F 12-1 2:51
B. Tofil
Langley
Pat Dulany Invitational
Round 1 (16 Man)
132
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020