Today · 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Today · 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
Today · 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Today · 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Connor Ford
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Buffalo Valley Wrestling Club
South Central PA Wrestling Clu
Spring Grove
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
DEC 6-4
C. Yantz
Susquenita
PJW Area IX
8 Man R4
55
02/18
W
MD 8-0
G. Knoess
Gettysburg
PJW Area IX
8 Man R3
55
02/18
L
DEC 4-2 SV
T. Knapp
Gettysburg
PJW Area IX
8 Man R2
55
02/18
W
F 6-0 1:30
W. Gosbee
Upper Adams
PJW Area IX
8 Man R1
55
01/21
W
DEC 6-1
M. McCree
Stingers Black
2024 NAWE Winter Classic
RR Rnd 8
56 lbs
01/21
L
DEC 7-5
K. Guyer
Revival Blue
2024 NAWE Winter Classic
RR Rnd 7
56 lbs
01/21
W
DEC 6-4
P. Roof
Mayfield Mat Academy
2024 NAWE Winter Classic
RR Rnd 6
56 lbs
01/21
L
DEC 6-0
C. Garces
74 Knight
2024 NAWE Winter Classic
RR Rnd 5
56 lbs
01/20
L
DEC 7-4
B. Walton
Kraken
2024 NAWE Winter Classic
RR Rnd 9
56 lbs
01/20
W
DEC 6-0
K. Vitale
Stingers Red
2024 NAWE Winter Classic
RR Rnd 3
56 lbs
01/20
W
DEC 2-1
E. Wilkinson
Kings Academy
2024 NAWE Winter Classic
RR Rnd 2
56 lbs
01/20
L
F 12-3 2:11
S. Oakes
ACES
2024 NAWE Winter Classic
RR Rnd 1
56 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
DEC 14-8
Z. Campbell
Big Spring
PJW Area 9 Qualifer
4th Wrestleback (16 Man)
50
02/12
L
DEC 9-7
R. Stephenson
Northern York
PJW Area 9 Qualifer
Semis & 3rd WB (16 Man)
50
02/12
W
F 2-0 0:30
H. Wilkerson
Central York
PJW Area 9 Qualifer
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
02/11
L
F 10-5 2:59
G. Bosley
West York
2023 YCYWL West
1st & 3rd (16 Man)
50
02/11
W
MD 11-0
H. Long
Southwest
2023 YCYWL West
Semis & 3rd WB (16 Man)
50
02/11
W
F 2-0 0:15
O. Ginter
West York
2023 YCYWL West
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
12/04
W
DEC 8-6 SV
G. Bosley
Mayfield Mat Academy
2022 MULE SCUFFLE
Placement Matches (8 Man)
55
12/04
W
MD 14-2
P. Lunney
Rising Sun Jr Wrestling
2022 MULE SCUFFLE
Semis & 1st WB (8 Man)
55
12/04
W
MD 9-1
A. Buckingham
Red lion
2022 MULE SCUFFLE
Quarterfinals (8 Man)
55
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020