Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Danny Sizler
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
WGW2
West Geauga
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
MD 8-0
J. Brenner
West Bloomfield Lakers
NUWAY Nationals Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
04/06
W
MD 12-2
R. Espinoza
Dunn PAL Wildcats
NUWAY Nationals Individual
Round 1 (16 Man)
145
03/23
L
DEC 3-1 SV
M. Hart
Westerville Central
OHWAY JH & High School State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
140
03/16
L
Replay
DEC 3-0
C. Perrine
---
OAC Junior High & Freshman State
Round 5
140
03/16
L
Replay
MD 12-2
N. Toth
NWK2
OAC Junior High & Freshman State
Round 4
140
02/10
L
F 9-2 5:06
C. Hill
Hudson
Ben Vitron Memorial Tournament
Placement Matches (16 Team)
138
02/10
W
F 4-4 5:21
M. Fourtounis
Independence
Ben Vitron Memorial Tournament
Round 1 (16 Team)
138
02/10
L
F 10-0 5:44
A. Rickenbacher
Woodridge
Ben Vitron Memorial Tournament
Round 3 (16 Team)
138
02/10
L
F 2-0 1:40
S. Duniec
Padua
Ben Vitron Memorial Tournament
Round 4 (16 Team)
138
02/10
W
DEC 7-6
B. Jr.
Fairview
Ben Vitron Memorial Tournament
Round 2 (16 Team)
138
01/27
L
DEF 0-0
C. Dixon
Berkshire
Chagrin Valley Conference HS Tournament
Placement Matches (32 Man)
138
01/27
L
F 8-0 4:05
A. Zembower
Madison
Chagrin Valley Conference HS Tournament
6th Wrestleback (32 Man)
138
01/27
L
F 10-0 2:16
J. Bissell
Jefferson
Chagrin Valley Conference HS Tournament
Semis
138
01/27
W
DEC 6-2
C. Dixon
Berkshire
Chagrin Valley Conference HS Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/26
W
F 10-0 4:34
H. Ayers
Kirtland
Chagrin Valley Conference HS Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/26
W
F 2-0 1:21
N. Lukart
Crestwood
Chagrin Valley Conference HS Tournament
Round 1 (32 Man)
138
01/20
W
F 8-6 3:42
S. Armstrong
Tri- Valley
Joshua Hephner Memorial
Finals
138
01/20
L
DEC 3-1
D. Humphrys
Copley
Joshua Hephner Memorial
Day 2 Round 3
138
01/20
L
F 10-0 3:00
L. Jordan
Lake (Uniontown)
Joshua Hephner Memorial
Day 2 Round 2
138
01/20
W
F 2-0 2:31
S. Armstrong
Tri- Valley
Joshua Hephner Memorial
Day 2 Round 1
138
01/19
W
DEF 0-0
C. Perrine
Jackson Milton
Joshua Hephner Memorial
Round 5
138
01/19
W
DEC 4-1
T. Beuhler
Marlington
Joshua Hephner Memorial
Round 3
138
01/19
W
MD 14-3
D. Boano
Austintown Fitch- Blue
Joshua Hephner Memorial
Round 2
138
12/10
W
F 0-0 1:46
N. Conner
Kirtland
The Ashton Hynd Battle by the Lake
Placement (18 Man)
B 138
12/09
W
F 8-2 4:32
J. Frolo
Lakewood
The Ashton Hynd Battle by the Lake
Round 6 (18 Man)
B 138
12/09
W
F 2-0 0:47
J. Montgomery
Grand Valley
The Ashton Hynd Battle by the Lake
Round 4 (18 Man)
B 138
12/09
W
F 9-5 5:27
W. Boehnlein
Chardon
The Ashton Hynd Battle by the Lake
Round 2 (18 Man)
B 138
12/09
L
F 6-0 4:57
C. Burt
Salem
The Ashton Hynd Battle by the Lake
Round 1 (18 Man)
B 138
09/09
L
MD 10-0
M. Loney
ARES
Pandamonium Individual
Round 4 (5 Man)
138
09/09
L
F 2-0 1:30
K. Smith-Baldwin
S.A.W
Pandamonium Individual
Round 3 (5 Man)
138
09/09
L
F 9-0 4:13
J. Foster
MIGRTC
Pandamonium Individual
Round 2 (5 Man)
138
09/09
L
F 2-0 1:27
A. Polk
Pontiac
Pandamonium Individual
Round 1 (5 Man)
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/03
L
Replay
DEC 9-7
L. Dennis
Trinity Top Team
Bootleggers Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
06/03
L
Replay
F 10-1 1:39
T. Meyer
kentucky extreme
Bootleggers Individual
Round 1 (16 Man)
138
03/18
L
Replay
DEC 4-0
M. Conrad
CAM2
OAC Junior High, Freshman & Girls State
Round 16 & 2nd Wrestleback (64 Man)
120
03/18
L
Replay
F 6-2 2:10
J. Paletta
BKV1
OAC Junior High, Freshman & Girls State
Round 1 (64 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024