Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Idin Rahmanzada
Results
Videos
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 2-0
J. Joosten
Calhoun
2024 SECTION VIII DIV 1 CHAMPIONSHIPS
WrestleBack 4
131
02/11
W
F 2-0 1:49
L. Armendariz
Manhasset
2024 SECTION VIII DIV 1 CHAMPIONSHIPS
WrestleBack 3
131
02/10
W
DEC 6-2
I. Rivera
Mineola
2024 SECTION VIII DIV 1 CHAMPIONSHIPS
Round 3 -Consi Rd 2
131
02/10
L
DEC 5-2
N. Rodriguez
East Meadow
2024 SECTION VIII DIV 1 CHAMPIONSHIPS
Round 1 (32 Man)
131
02/03
L
DEC 4-3
S. Coronel
Port Washington
SECTION 8 QUALIFIER #5 AT MINEOLA
3RD PLACE
131
02/03
W
F 0-0 1:45
S. Kaptan
Hewlett
SECTION 8 QUALIFIER #5 AT MINEOLA
CONS SEMIS
131
02/03
L
DEC 6-5
I. Rivera
Mineola
SECTION 8 QUALIFIER #5 AT MINEOLA
SEMI-FINALS
131
02/03
W
F 0-0 1:06
M. Sebastien
Freeport
SECTION 8 QUALIFIER #5 AT MINEOLA
Quarters w/ 32 Man PT WB
131
02/03
W
F 0-0 2:00
G. Carillo
Uniondale
SECTION 8 QUALIFIER #5 AT MINEOLA
PRELIMS - RD OF 16
131
01/26
L
DEC 4-2
M. Eramo
Long Beach Sr
SECTION 8 DUALS-D1
Round 1
138
01/21
L
DEC 4-2
M. Eramo
Long Beach Sr
SECTION 8 DUALS-D1
Round 1
138
01/21
L
F 0-0 2:37
D. Sibomana
Long Beach Sr
SECTION 8 DUALS-D1
Round 1
116
01/19
W
F 0-0 5:53
R. Burr
Calhoun Sr High
SECTION 8 DUALS-D1
Round 1
145
01/16
L
DEC 4-3
J. Kass
Plainedge Sr High
Hewlett @ Plainedge Sr High
Round 1
138
01/15
L
MD 17-4
N. Racz
Minisink Valley
EASTERN STATES CLASSIC-BOYS
Round 1
131
01/14
L
DEC 7-0
J. Mullis
Hudson Falls Sr HS
EASTERN STATES CLASSIC-BOYS
Champ. Round 1
131
01/11
W
DEC 5-2
A. Omojola
Valley Stream North Sr High
Hewlett @ Valley Stream North Sr High
Round 1
145
01/09
W
MD 11-0
B. Field
Comsewogue Sr HS
2nd Annual Don Jantzen Memorial Duals
Round 1
138
01/09
W
F 0-0 4:25
T. Denniston
Centereach
2nd Annual Don Jantzen Memorial Duals
Round 1
145
01/09
W
F 0-0 2:24
B. Ibanez
Mattituck-Greenport-Southold Sr High Sch
2nd Annual Don Jantzen Memorial Duals
Round 1
145
01/07
L
F 0-0 2:42
J. Conti
Shoreham-Wading River HS
2nd Annual Don Jantzen Memorial Duals
Round 1
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024