Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Noah Rygiel
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Elk Mound
Elk Mound Youth Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
F 4-0 1:25
J. Romanofsky
Elk Mound
Durand Youth Tournament
Round 3
64-72
03/03
W
F 2-0 0:28
R. Bauer
Durand
Durand Youth Tournament
Round 2
64-72
02/18
L
F 2-0 0:58
S. Brandt
Mosinee Wrestling Club
FULL *Abby/Colby Youth Tournament * FULL
Round 5
63-65
02/18
L
F 2-0 1:25
J. Allen
Merrill
FULL *Abby/Colby Youth Tournament * FULL
Round 3
63-65
02/18
W
F 11-0 2:23
N. Roybal
EC North
FULL *Abby/Colby Youth Tournament * FULL
Round 2
63-65
02/11
L
F 5-0 0:58
J. Zobel
Boyceville Bulldogs
Chetek-Weyerhaeuser Youth Tournament
Round 5
64-68
02/11
W
F 5-2 2:58
J. Kann
Cameron
Chetek-Weyerhaeuser Youth Tournament
Round 3
64-68
02/11
W
DEC 6-4
J. DePatto
Cumberland Wrestling Club
Chetek-Weyerhaeuser Youth Tournament
Round 2
64-68
01/07
W
F 6-0 1:31
S. Claire
Cadott
Cadott Youth Wrestling
Round 3 (4 Man)
64-65
01/07
L
F 9-4 2:39
G. Wright
Mondovi-Eleva Strum
Cadott Youth Wrestling
Round 2 (4 Man)
64-65
01/07
L
DEC 10-4
K. Graham
Cadott
Cadott Youth Wrestling
Round 1 (4 Man)
64-65
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
W
DEC 6-4
O. Link
New Richmond
Durand Youth Tournament
Round 5
55-60
03/05
W
DEC 9-8
L. Stroik
EC North
Durand Youth Tournament
Round 3
55-60
03/05
L
F 2-2 0:49
L. Hein
PEM
Durand Youth Tournament
Round 2
55-60
02/19
W
DEC 6-5
T. Hollander
Rice Lake
Chippewa Falls Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
54-58
02/19
W
MD 14-4
L. Saltness
Bloomer/Colfax Youth Wrestling
Chippewa Falls Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
54-58
02/19
L
DEC 12-6
A. Lamp
Black River Falls
Chippewa Falls Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
54-58
02/11
W
F 2-0 0:38
O. Stouffer
Shell Lake
Cameron Youth Tournament
Round 4
58-62
02/11
W
DEC 3-2
J. Kann
Cameron
Cameron Youth Tournament
Round 3
58-62
02/10
W
F 5-0 1:00
L. Stroik
EC North Huskies
Cameron Youth Tournament
Round 2
58-62
01/29
L
F 2-0 0:51
L. Staiger
Baldwin-Woodville
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 4
54-59
01/29
L
DEC 10-4
H. Kmieciak
Menomonie
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 3
54-59
01/29
L
F 10-0 2:39
C. Karsten
Burnett County
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 2
54-59
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024