Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andrew Harshbarger
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
515Rippers
Altoona
Southeast Polk
Southeast Polk JV
Southeast Polk-Gold
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
DEC 5-4
C. Roland
Southeast Polk-Black
Audubon Wheeler Invitational
Placement Matches (8 Man)
106
01/27
W
MD 21-7
M. Cliffe
Missouri Valley
Audubon Wheeler Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
106
01/20
W
F 6-0 3:45
A. Klindt
North Scott
Columbus/WMU Duals
Round 1
106
01/20
L
F 2-0 0:39
D. Aney
Columbus/WMU
Columbus/WMU Duals
Round 1
106
01/20
L
DEC 8-6
L. Daufeldt
West Liberty
Columbus/WMU Duals
Round 1
106
01/20
W
DEC 9-7 SV
K. Schultz
Tipton
Columbus/WMU Duals
Round 1
106
01/12
L
F 10-1 1:23
E. Enyeart
Ballard
Ballard- North Polk, SEP, Roland Story
Round 1
106
01/12
L
MD 12-0
K. Blume
Roland-Story
Ballard- North Polk, SEP, Roland Story
Round 1
106
01/06
L
DEC 7-5
D. May
Gilbert
Mustang Invitational
Placement Matches (16 Man)
106
01/06
L
F 2-0 1:25
T. Booth
Pleasantville
Mustang Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/06
L
F 18-5 5:07
U. Courter
Nevada
Mustang Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/23
L
F 11-0 2:27
G. Pumphrey
Eddyville-Blakesburg-Fremont
Eddyville Dual Tournament
Round 1
113
12/23
L
F 2-0 0:43
L. Travis
Creston
Eddyville Dual Tournament
Round 1
113
12/22
W
F 10-0 3:13
T. Draheim
Waukee Northwest
Southeast Polk @ Waukee Northwest
Round 1
113
12/08
L
DEC 8-5
T. Wilshusen
Norwalk
Norwalk/Osky/SEP
Round 1
113
12/02
L
F 4-2 2:34
D. Dennis
Iowa Falls
Gilbert Duals 2023
Round 1 (6 Team)
113
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
MD 12-2
B. Bechler
Bonus Points Wrestling
Iowa AAU SC District 7 @ Indianola
Quarters & 1st WB (16 Man)
100
02/05
L
F 4-0 1:16
J. Zachary
Sebolt Wrestling Academy
Iowa AAU SC District 7 @ Indianola
Round 1 (16 Man)
100
01/28
W
F 7-1 3:40
G. Fischer
Ankeny
West Marshall Mat-Club 2023
Round 3 (4 Man)
Bracket 3
01/28
L
F 0-0
L. Rosedale
CIWC/Team Intensity
West Marshall Mat-Club 2023
Round 2 (4 Man)
Bracket 3
01/28
L
F 2-0 0:51
J. Decker
State center
West Marshall Mat-Club 2023
Round 1 (4 Man)
Bracket 3
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023