Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daniel Giafaglione
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Crestview
Unattached
crestview
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
FOR 0-0
S. Holmes
Arnold
FHSAA 2A R1
Round 2 (quarters and WB)
144
02/23
L
FOR 0-0
M. Fries
Matanzas
FHSAA 2A R1
Round 1 (16 Man)
144
02/12
W
F 13-4 4:17
m. brozenske
Pace
FHSAA 2A D1
Placements
144
02/12
W
F 9-0 2:26
M. King
Niceville
FHSAA 2A D1
Round 5 (Consi Semis)
144
02/12
L
F 5-4 1:40
N. Ellis
Milton
FHSAA 2A D1
Round 4 (Semis and WB3)
144
02/12
W
F 17-3 5:08
m. brozenske
Pace
FHSAA 2A D1
Round 2 (Quarters and WB1)
144
02/03
L
DEC 12-7
S. Richhio
Niceville
2024 Spearfish Round Robin IBT - Boys
Round 1
150
02/01
L
DEC 16-9
S. Richhio
Niceville
Crestview @ Niceville
Round 1
150
01/20
L
DEC 7-5
S. Wnetrzak
Gulf Breeze
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 2
150
01/19
L
DEC 11-4
C. Sapp
Valdosta
5th Annual George Mulligan Memorial
Round 2 Champ & Consi Round 1
150
01/19
W
DEC 10-3
C. Stanley
Destin High School
5th Annual George Mulligan Memorial
Round 1
150
01/03
W
F 2-0 0:35
H. Cain
Tate
Class 2A district 1 duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
146
01/03
L
DEC 7-5
L. Burbidge
Ft Walton Beach H S
Class 2A district 1 duals
Quarterfinals (8 Team)
146
01/03
W
MD 15-6
Z. Beattie
Niceville
Class 2A district 1 duals
2nd Wrestleback (8 Team)
146
12/22
W
F 0-0 1:18
E. Ruddick
Gulf Breeze
Beast of the Beach
Round 4 (6 Team)
150
12/22
W
F 2-0 1:06
A. Giles
Collierville
Beast of the Beach
Round 1 (6 Team)
150
12/22
W
F 3-1 2:38
C. Florentino
North Bay Haven
Beast of the Beach
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
150
12/22
W
TF 16-0 3:46
J. Huff
Smiths Station Hs
Beast of the Beach
Round 5 (6 Team)
150
12/22
L
F 11-1 5:13
R. Serio
Brusly
Beast of the Beach
Round 2 (6 Team)
150
12/22
W
F 10-2 3:38
A. Gutierrez
Ft Walton Beach B
Beast of the Beach
2nd Wrestleback (8 Team)
157
12/22
W
TF 16-1 4:00
C. Patterson
Bay
Beast of the Beach
Placement Matches (8 Team)
150
12/22
W
DEC 7-4 TB1
K. McCann
Pell City
Beast of the Beach
Round 3 (6 Team)
150
12/02
W
MD 18-5
J. Daboll
Crestview
2023 Cam Brown Classic
Round 7
150
12/02
W
F 2-0 0:36
T. Olson
Florida
2023 Cam Brown Classic
Round 6
150
12/01
L
MD 11-3
J. Yarborough
Lincoln
2023 Cam Brown Classic
Round 4
150
12/01
W
F 4-1 1:57
S. Basford
Marianna
2023 Cam Brown Classic
Round 3
150
12/01
W
TF 18-3 4:46
N. Heinemann
Marianna
2023 Cam Brown Classic
Round 2
150
12/01
L
F 0-2 2:51
W. Lundgren
North Bay Haven
2023 Cam Brown Classic
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/03
L
FOR 0-0
J. Razavi
Junior Marlins wrestling
2023 Gator Cup IV - Arnold
Placement
160-170
06/03
L
DEC 6-4
T. Collins
Coastline Wrestling Academy
2023 Gator Cup IV - Arnold
Round 5 (10 Man)
160-170
06/03
W
FOR 0-0
G. Moore
Coastline Wrestling Academy
2023 Gator Cup IV - Arnold
Round 2 (10 Man)
160-170
06/03
L
DEC 11-7
M. Stepien
Grappling House Wrestling Club
2023 Gator Cup IV - Arnold
Round 1 (10 Man)
160-170
01/21
W
F 3-2 0:56
J. Roach
South Walton Hs
4th Annual George Mulligan Memorial
Consi Semifinals
138
01/21
W
F 4-2 2:14
A. Neisler
Arnold
4th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 5
138
01/21
L
DEC 11-5
D. Patterson
Montgomery Co Hs
4th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 3
138
01/20
W
F 6-2 2:20
J. Castillo
Milton
4th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 2
138
01/20
L
DEC 12-6
E. Pinto
Niceville
4th Annual George Mulligan Memorial
Round 2 Champ & Consi Round 1
138
01/15
L
DEC 9-7
C. Garcia
Ridgeview
2023 Gator Brawl
5th Place
138
01/14
W
MD 23-13
J. Weekly
Milton
2023 Gator Brawl
Round 9
138
01/14
W
F 9-0 1:45
C. Justice
Freeport
2023 Gator Brawl
Round 8
138
01/14
W
F 2-0 0:11
J. Wade
Liberty County
2023 Gator Brawl
Round 7
138
01/14
W
TF 18-3 3:21
M. Davis
Rocky Bayou Christian School
2023 Gator Brawl
Round 6
138
01/14
L
F 2-0 1:39
R. Black
Rutherford
2023 Gator Brawl
Round 5
138
01/13
L
F 12-0 2:35
G. Marschka
Chiles
2023 Gator Brawl
Round 4
138
01/13
W
F 5-0 2:36
A. Neisler
Arnold
2023 Gator Brawl
Round 3
138
01/13
W
F 6-1 2:14
A. Madden
Ridgeview
2023 Gator Brawl
Round 2
138
01/13
W
F 2-0 0:30
D. Chiarazia
Arnold
2023 Gator Brawl
Round 1
138
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020