Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Carson Altig
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Adams
Midwest Destroyers
Midwest Destroyers
Midwest Destroyers Wrestling C
Midwest Destroyers Wrestling Club
North Platte
North Platte Middle School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
L
Replay
DEC 10-8
K. Roeber
Ashland-Greenwood Jr Wrestling
NEUSA State 2024
Round 4
175
03/17
W
Replay
F 2-0 2:13
A. Ventura
Norfolk Jr Wrestling club
NEUSA State 2024
Round 2
175
03/02
W
DEC 2-0
C. Watson
Broken Bow Wrestling Club
NEUSA District 2
Round 2 (Best of 3)
175
03/02
W
F 2-0 2:02
C. Watson
Broken Bow Wrestling Club
NEUSA District 2
Round 1 (Best of 3)
175
02/24
W
F 9-0 2:19
G. Gartrell
Hershey youth wrestling
Hershey Youth Wrestling Tournament 2024
Round 4
180-212
02/24
W
F 2-3 2:00
B. Denny
Hershey youth wrestling
Hershey Youth Wrestling Tournament 2024
Round 2
180-212
01/28
L
F 2-0 0:58
C. Boltjos
Sidney Wrestling Club
River Valley Ruckus 2024
Placement Matches (8 Man)
175-195
01/28
W
F 6-0 1:54
D. Wilsey
Kearney MatCats Wrestling Club
River Valley Ruckus 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
175-195
01/28
W
F 5-0 1:06
R. Lynch
Broken Bow Wrestling Club
River Valley Ruckus 2024
Quarterfinals (8 Man)
175-195
01/14
W
F 4-0 0:48
D. Lorensen
Hershey Youth Wrestling
Battle In the Barn
Round 3 (3 Man)
175
01/14
W
DEC 7-6
A. Karchner
Brady
Battle In the Barn
Round 1 (3 Man)
175
01/07
W
F 14-1 2:35
J. Frost
Holyoke Wrestling Club
Ogallala Folkstyle Youth Wrestling Tournament 2024
Round 3
176-188
01/07
W
F 2-0 0:33
J. Frost
Holyoke Wrestling Club
Ogallala Folkstyle Youth Wrestling Tournament 2024
Round 2
176-188
11/18
L
DEC 7-0
T. John
Walnut
Kearney Middle School Invite
Round 3 (4 Man)
161-170
11/18
W
F 0-2 0:22
K. Kennedy
Sunrise
Kearney Middle School Invite
Round 2 (4 Man)
161-170
11/17
W
F 4-0 1:37
C. Davidson
McCook
Kearney Middle School Invite
Round 1 (4 Man)
161-170
11/14
L
F 7-5 1:59
B. Horner
Dundy County/Stratton
JH Irish Invite 2023
Round 3
168-175
11/14
W
F 2-0 0:53
B. Frederick
Maxwell
JH Irish Invite 2023
Round 2
168-175
11/13
W
DEC 5-0
P. Tjaden
Perkins County
JH Irish Invite 2023
Round 1
168-175
11/07
W
F 2-0 0:24
C. Rowe
McCook
North Platte Middle School Invite
Round 3 (4 Man)
170-176
11/07
W
F 2-0 0:31
L. Salazar
Ogallala
North Platte Middle School Invite
Round 2 (4 Man)
170-176
11/07
W
F 2-0 0:29
A. Francisco
Lexington
North Platte Middle School Invite
Round 1 (4 Man)
170-176
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/29
W
F 2-0 0:39
T. Waldmeier
Thayer Central
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 5 (6 Man)
Bracket 8
06/29
L
F 5-5 2:53
D. Wolever
Adams Central
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 4 (6 Man)
Bracket 8
06/29
L
F 8-0 2:14
M. Strahm
Sabetha Kids Wrestling Club
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 3 (6 Man)
Bracket 8
06/29
L
F 4-5 1:01
A. Peralta
Madison
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 2 (6 Man)
Bracket 8
06/29
W
DEC 3-0
C. Heskett
Southwest
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 1 (6 Man)
Bracket 8
01/14
L
F 2-0 0:24
L. Davis
Midwest Destroyers
River Valley Ruckus 2023
Round 3 (4 Man)
HWT
01/14
L
F 14-2 3:48
C. Boltjes
Sidney Wrestling Club
River Valley Ruckus 2023
Round 2 (4 Man)
HWT
01/14
L
TF 17-2 3:40
M. Vasser
Big Dogs
River Valley Ruckus 2023
Round 1 (4 Man)
HWT
01/08
L
MD 8-0
D. Bruce
Perkins County Youth
Ogallala Folkstyle Youth Tournament 2023
Round 4
156-166
01/08
L
F 2-0 1:20
B. Kendall
Ogallala Wrestling Club
Ogallala Folkstyle Youth Tournament 2023
Round 3
156-166
01/08
L
F 2-0 1:29
A. Lambert
Sandhills Valley Mavericks
Ogallala Folkstyle Youth Tournament 2023
Round 2
156-166
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022