Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jose Mendoza
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Central Valley (Shasta Lake)
Central Valley (Shasta Lake)
Central Valley Boys
Ottumwa
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
W
FOR 0-0
S. Guizar
Lassen Boys
NSCIF Masters Championships 2024
5th Place
Boys 217
02/17
L
F 2-0 0:47
K. Coates
Foothill Boys
NSCIF Masters Championships 2024
Conso Semis
Boys 217
02/17
W
DEC 7-5 SV
J. Gomez
East Nicolaus Boys
NSCIF Masters Championships 2024
Conso 1/4
Boys 217
02/16
W
MD 13-2
Y. Almendares
Pierce Boys
NSCIF Masters Championships 2024
Conso Round 2
Boys 217
02/16
L
DEC 6-0
S. Guizar
Lassen Boys
NSCIF Masters Championships 2024
Round 2 Champ/Round 1 Conso
Boys 217
02/16
W
F 4-4 3:57
C. Mallinger
Pleasant Valley Boys
NSCIF Masters Championships 2024
Round 1 (16 Man)
Boys 217
02/10
W
F 0-3 2:10
I. Contreras
Orland
NSCIF Division II Championships 2024
Placement Matches (8 Man)
Boys 217
02/10
W
F 2-0 1:43
Y. Almendares
Pierce
NSCIF Division II Championships 2024
2nd Wrestleback (8 Man)
Boys 217
02/10
L
MD 10-0
S. Guizar
Lassen
NSCIF Division II Championships 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
Boys 217
02/10
W
F 7-0 3:02
W. Myers
Anderson
NSCIF Division II Championships 2024
Quarterfinals (8 Man)
Boys 217
01/20
L
F 0-7 1:30
D. Stephens
Lassen
41st Annual Corning Boys Invite
3,5
218
01/20
L
F 6-0 1:34
B. SMALL
Las Plumas
41st Annual Corning Boys Invite
Wrestlebacks (32 Man)
218
01/20
W
DEC 8-1
C. Squier
Willows
41st Annual Corning Boys Invite
Fourth Round WB (32 Man)
218
01/20
L
F 8-2 2:00
A. Reyes
Willows
41st Annual Corning Boys Invite
Quarters & WB (32 Man)
218
01/20
W
F 6-2 4:32
M. Ramirez
Yuba City
41st Annual Corning Boys Invite
Round 2 Champ & WB (32 Man)
218
01/05
L
DEC 9-5
B. Small
Las Plumas
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R5 WB4 (32 Man)
215
01/05
W
F 0-1 2:18
L. Crocker
South Medford
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R4 WB3 (32man)
215
01/05
W
F 2-0 2:24
C. Butler
Foothill
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R3b WB2 (32 Man)
215
01/05
L
DEC 9-8
A. Reyes
Willows
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R2 Champ2 & WB1 (32 Man)
215
01/05
W
MD 11-3
Z. Pompa
South Medford
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R1 Champ1 (32 Man)
215
12/30
W
F 2-0 0:32
D. Sanders
Mt Eden
No Guts, No Glory-Men`s
4th Wrestleback (64 Man)
215
12/30
L
TF 19-3 4:56
J. Ivantsov
River City
No Guts, No Glory-Men`s
Round 4 Champ & WB (64 Man)
215
12/29
W
DEC 10-9
D. Pitts-McNeal
Yuba City
No Guts, No Glory-Men`s
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
215
11/15
W
F 2-0 1:24
A. Thomas
Tipton
Iowa City High Girls Invitational
Placement Matches (16 Man)
235
11/15
W
F 5-2 2:49
A. Tisor
Cedar Rapids Jefferson
Iowa City High Girls Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
235
11/15
W
F 2-2 2:29
K. Rodriguez
Burlington
Iowa City High Girls Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
235
11/14
W
F 2-1 1:28
B. Rixen
Maquoketa
Iowa City High Girls Invitational
Round 1 (16 Man)
235
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 2-2 1:13
P. Wolter
Williamsburg
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 6: Semifinals & 5th WB
235
01/27
L
F 4-0 1:27
B. Ludeman
Cedar Falls
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
235
01/27
W
F 2-0 1:18
D. Soriano
Des Moines Public Schools
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 2: 2nd Round & 1st WB
235
01/17
W
F 2-1 1:49
E. Daniels
Carroll
Panorama Girls JH/HS
Placement Matches (8 Man)
235
01/17
W
F 2-0 0:24
G. Coree
Nevada
Panorama Girls JH/HS
2nd Wrestleback (8 Man)
235
01/17
L
F 2-0 1:02
E. Cook
Colfax-Mingo
Panorama Girls JH/HS
Semis & 1st WB (8 Man)
235
01/06
L
TF 17-1 2:38
W. SEARS
Oroville
Nor Cal `Beast in the North` 2023
R3b WB2 (32 Man)
220
01/06
W
F 4-1 2:00
M. George
Eureka Senior
Nor Cal `Beast in the North` 2023
R2 Champ2 & WB1 (32 Man)
220
01/06
L
F 3-2 3:21
C. McIntosh
Trinity
Nor Cal `Beast in the North` 2023
R1 Champ1 (32 Man)
220
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020