Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyler Clark
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Zeeland East
Zeeland East HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
TF 21-4 3:39
B. Morrison
Hamilton HS
MHSAA District 12-2
Round 2 (16 and 32 Man)
132
02/04
L
F 4-0 1:15
S. Bernal
Wyoming
OK Green Conference Tournament
Semi
132
02/03
L
MD 9-0
A. Cage
Mona Shores
OK Green Conference Tournament
Quarters
132
01/27
L
MD 9-0
A. Pablo
Kelloggsville
Rocket Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/27
W
F 4-0 1:32
A. Boone-Sautter
Zeeland East
Rocket Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/27
W
DEC 7-4
K. Vi
Kelloggsville
Rocket Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/27
L
F 14-4 3:20
C. Anderson
Hopkins
Rocket Invitational
Round 1 (16 Man)
132
01/25
L
F 2-0 1:08
G. Claycomb
Mona Shores HS
OK Green/Blue Quad @ MS
Round 1
138
01/06
L
DEC 1-0
D. Janowiak
Allendale HS
Falcon Invite
4th Wrestleback (16 Man)
132B
01/06
W
F 15-4 4:00
A. Boone-Sautter
Zeeland East HS
Falcon Invite
Round 4
132B
01/06
W
F 1-2 2:48
K. Fletty
Lakeshore HS
Falcon Invite
Round 3
132B
01/06
W
DEC 4-2
H. Dalrymple
Chippewa Hills HS
Falcon Invite
Round 2
132B
01/06
L
DEC 6-0
D. Janowiak
Allendale HS
Falcon Invite
Round 1
132B
12/29
L
DEC 11-9
A. Bussell
Saranac HS
Mike Adamson Invitational (Ionia)
Round 1
132
12/21
L
F 7-0 2:57
J. Segovia
Holland HS
OK Green/Blue Quad @ UC
Round 1
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/07
L
F 5-0 0:56
A. Lynch
Plainwell HS
Falcon Invite A & B
2nd Wrestleback (16 Man)
113B
01/07
L
F 0-0 0:48
L. Hekkema
Fremont HS
Falcon Invite A & B
Round 1 (16 Man)
113B
12/17
W
F 2-0 1:12
J. LaVoie
Jenison HS
Ottawa County JV
Round 3 (4 Man)
113B
12/17
L
F 9-4 3:53
K. Vesper
Holland HS
Ottawa County JV
Round 2 (4 Man)
113B
12/16
L
F 2-0 1:27
J. Sanchez
Zeeland West HS
Ottawa County JV
Round 1 (4 Man)
113B
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020