Mar 23-Dec 31, 6:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
May 4-5, TBD
USAWKS FRECO State
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
julian Bell
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Anclote
Pasco Wolfpack
Pasco Wolfpack Wrestling
Wolfpack
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
F 3-2 2:08
C. Murphy
Lemon Bay
FHSAA 1A R3
Round 5 (consi semis)
144
02/24
L
F 9-1 1:43
M. Kersey
First Baptist (Naples)
FHSAA 1A R3
Round 4 (semis and WB)
144
02/23
W
DEC 5-1
L. DOBBINS
Robinson
FHSAA 1A R3
Round 2 (quarters and WB)
144
02/23
W
F 13-2 4:35
A. Cavazos
Estero
FHSAA 1A R3
Round 1 (16 Man)
144
02/17
W
DEC 4-2
G. Perez
Dunedin
FHSAA 1A D9
Placements
144
02/16
W
F 0-0 1:00
A. LEMBO
Admiral Farragut Academy
FHSAA 1A D9
Round 4 (Semis and WB3)
144
02/10
W
DEC 5-3
S. Ortiz
River Ridge
Sunshine Athletic Conference
Placement Matches (8 Man)
144
02/10
W
F 9-3 5:05
C. O`Brien
Hudson
Sunshine Athletic Conference
Semis & 1st WB (8 Man)
144
02/09
W
F 0-0
J. Dominguez
Cypress Creek (Wesley Chapel)
Fivay Duals
Round 1
144
01/20
W
DEC 1-0
S. Hackl
Forest (Ocala)
18th Annual Rob Hermann Cup Duals
Round 1
150
12/09
L
DEC 3-1 SV
B. Jackson
Wakulla Hs
42nd Annual Kiwanis Invitational
7th WB (64 Man) and 6th WB (32 Man)
144
12/09
W
F 5-3 2:59
D. LOCASCIO
Sunlake
42nd Annual Kiwanis Invitational
6th Wrestleback (64 Man) and 5th WB (32 Man)
144
12/09
L
F 12-1 4:43
T. Maple
Zephyrhills Christian
42nd Annual Kiwanis Invitational
Quarters (64 Man and 32 Man)
144
12/09
W
F 2-0 1:20
E. Mcfeely
Yulee
42nd Annual Kiwanis Invitational
Round 3 (64 Man) Champ
144
12/08
W
DEC 8-5
R. Acevedo
Mitchell H.S.
42nd Annual Kiwanis Invitational
Round 2 (64 Man) Champ
144
12/03
L
F 0-0
A. Hutchins
Zephyrhills Christian
Weeki Wachee Duals
Round 1
150
12/01
W
DEC 6-3
S. Hackl
Forest (Ocala)
Weeki Wachee Duals
Round 1
150
09/09
L
Replay
DEC 1-0
G. Noguel
Eagle Empire
2023 Florida Super 32 Early Entry
4th Wrestleback (64 Man)
150
09/09
W
Replay
F 6-2 2:22
N. Mathews
Longwood wrestling club
2023 Florida Super 32 Early Entry
Round 4 Champ & WB (64 Man)
150
09/09
W
Replay
DEC 7-5
E. Enzner
Olympic Heights
2023 Florida Super 32 Early Entry
2nd Wrestleback (64 Man)
150
09/09
L
Replay
DEC 4-2
L. Bates
Canes Wrestling Club
2023 Florida Super 32 Early Entry
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/08
L
F 2-0 1:38
P. Santamaria
Bandits
Bandits Brawl #4
1st & 3rd (16 Man)
157-165
07/08
W
F 8-3 3:40
L. Tiannoi
Boca ciega
Bandits Brawl #4
Semis & 3rd WB (16 Man)
157-165
07/08
W
DEC 8-5
P. Hochstetler
AAWA
Bandits Brawl #4
Quarters & 1st WB (16 Man)
157-165
05/06
W
MD 13-2
J. Solomon
None
Bandits Brawl #2
1st & 3rd (16 Man)
157
05/06
W
F 4-0 2:41
M. Abumunshar
SMA Eagles
Bandits Brawl #2
4th Wrestleback (16 Man)
157
05/06
L
TF 17-2 4:30
J. Tobia
North FM
Bandits Brawl #2
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
05/06
W
DEC 6-1
S. Hall
Riverdale HS
Bandits Brawl #2
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
02/25
L
F 16-9 5:51
m. arthur
Booker H.S.
FHSAA 1A R3
Round 4 (semis and WB)
145
02/24
W
F 6-3 1:53
C. Pickering
Tampa Preparatory School
FHSAA 1A R3
Round 3 (16 man)
145
02/24
L
F 2-0 1:25
M. Kersey
First Baptist
FHSAA 1A R3
Round 2 (quarters and WB)
145
02/24
W
DEC 8-6
D. ELLIS
Robinson
FHSAA 1A R3
Round 1 (16 Man)
145
02/15
W
F 0-0 0:45
T. CHOMAT
Admiral Farragut Academy
FHSAA 1A D9
Placements
145
02/15
W
F 0-0 3:00
M. PARDO
Clearwater Cen Catholic
FHSAA 1A D9
Round 5 (Consi Semis)
145
02/15
L
DEC 10-7
G. Stramiello
Hudson
FHSAA 1A D9
Round 4 (Semis and WB3)
145
01/07
L
F 8-2 2:28
G. Stramiello
Hudson
FHSAA 1A D9 District Duals
Round 1 (8 Team)
145
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023