May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ricardo Anaya
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Wautoma
Wautoma Super Stingers
Wautoma super stingers
Wautoma/Wild Rose
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 11-5 3:36
G. Kremer
Gale-Ett.-Tr./Mel.-Min.
WIAA D2 Reg CI @ Richland Center
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/10
L
F 4-1 2:22
A. Klum
Viroqua
WIAA D2 Reg CI @ Richland Center
Round 1 (16 Man)
126
02/03
W
MD 8-0
J. ANDERSON
Westfield
2024 SCC Tournament
Placement Matches (8 Man)
126
02/03
L
F 10-5 4:41
M. Platt
Wisconsin Dells
2024 SCC Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
126
02/02
L
F 2-0 0:42
K. Wiseman
Adams-Friendship
2024 SCC Tournament
Quarterfinals (8 Man)
126
01/20
L
DEC 7-0
N. Crane
Waupaca
Fox Scramble
Placement
126
01/20
W
F 9-9 4:39
D. Hilgers
Rosholt
Fox Scramble
Round 5 (10 Man)
126
01/20
L
F 9-2 1:42
T. Ellerman
Hortonville
Fox Scramble
Round 4 (10 Man)
126
01/20
W
F 2-0 1:39
D. Lemke
Berlin
Fox Scramble
Round 3 (10 Man)
126
01/20
L
F 2-0 2:44
C. Sowls
Omro
Fox Scramble
Round 1 (10 Man)
126
01/05
W
F 0-0 0:47
E. Huss
Clintonville
Wautoma Quad
Round 1
126
12/28
W
FOR 0-0
R. Ellis
Ripon
Sgt. Andrew Wallace Memorial Scramble
placement
126
12/28
L
DEC 2-0
K. Bartkowiak
Menomonee Falls
Sgt. Andrew Wallace Memorial Scramble
rd 6
126
12/28
L
DEC 9-2
M. Castillo
Markesan
Sgt. Andrew Wallace Memorial Scramble
rd 5
126
12/28
W
F 2-0 3:10
C. Twohig
N. Fond du Lac/St. Mary`s Sp.
Sgt. Andrew Wallace Memorial Scramble
rd 3
126
12/28
L
F 9-0 4:58
C. Baseley
Fond du Lac
Sgt. Andrew Wallace Memorial Scramble
rd 2
126
12/21
W
DEC 11-4
A. Jokinen
Iron Mountain HS
Hodag Scramble 2023
Round 7 Championship
126
12/21
W
F 2-0 1:30
C. Boudreaux
Phillips
Hodag Scramble 2023
Round 6
126
12/21
L
F 11-3 3:34
T. Mullins
Chequamegon
Hodag Scramble 2023
Round 5
126
12/21
L
F 8-0 0:29
L. Krautkramer
Marathon
Hodag Scramble 2023
Round 4
126
12/21
W
F 4-1 3:59
D. Schmidt
Chequamegon
Hodag Scramble 2023
Round 3
126
12/18
L
F 0-0 1:30
B. Ebert
Waterloo
Markesan Quad
Round 1
126
12/12
L
F 7-6 4:33
M. Castillo
Markesan
Markesan Quad
Round 1
126
12/11
L
F 0-0 0:22
R. Ellis
Ripon
Varsity Quad @ Wautoma High School
Round 1
126
12/10
W
F 2-0 0:49
T. Bissett
Berlin
Varsity Quad @ Wautoma High School
Round 1
126
12/07
L
DEC 6-3
J. ANDERSON
Westfield Area
Varsity Quad @ Wautoma High School
Round 1
126
12/06
L
DEC 6-4 SV
S. Wagner
Princeton/Green Lake
Princeton Tri
Round 1
126
12/02
W
F 2-0 1:12
N. Vajda
Xavier
Berlin TRI
Round 1
132
11/30
L
DEC 14-9
D. Lemke
Berlin
Berlin TRI
Round 1
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
DEC 5-0
P. Weitz
DCE Treetoppers
Stevens Point Top Cat Youth Tournament
Round 5 (5 Man)
110-121
02/19
L
F 10-0 2:55
C. Aisbet
World Gold Wrestling
Stevens Point Top Cat Youth Tournament
Round 4 (5 Man)
110-121
02/19
L
DEC 8-1
A. Knetter
Stratford
Stevens Point Top Cat Youth Tournament
Round 2 (5 Man)
110-121
02/19
W
F 5-0 0:27
E. Elizalde
Amherst
Stevens Point Top Cat Youth Tournament
Round 1 (5 Man)
110-121
01/29
W
F 2-0 0:39
R. LaPointe-Mitchell
Oshkosh Youth Mat Rats
Winneconne Rumble On The River 2023
Round 3
119-120
01/29
L
DEC 4-0
C. Meulemans
Reedsville
Winneconne Rumble On The River 2023
Round 2
119-120
01/29
W
F 8-0 1:24
A. Sauer
BERLIN YOUTH WRESTLING CLUB
Winneconne Rumble On The River 2023
Round 1
119-120
01/15
L
DEC 7-0
G. Gallagher
Askren Wrestling Academy
Mat Rats Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
116-126
01/15
W
F 13-0 1:57
C. Juedes
Oshkosh Mat Rats
Mat Rats Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
116-126
01/15
W
MD 14-0
A. Braun
Oshkosh Mat Rats
Mat Rats Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
116-126
01/08
L
F 1-0 3:47
R. Gellerup
Nekoosa
Nekoosa Youth Wrestling Tournament
Round 5
115-118
01/08
L
F 10-0 2:19
J. Akkerman
Wisconsin rapids
Nekoosa Youth Wrestling Tournament
Round 4
115-118
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020