Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaxon Randall
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Immortal Athletics
Jesup Mat Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
F 2-0 0:46
D. Nolen
SBL Warriors
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Placement Matches (16 Man)
80
03/02
W
F 2-2 0:55
C. Simonson
ADM Tiger Wrestling Club
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
80
01/21
W
F 8-1 1:18
N. Murray
Oelwein Wrestling Club
Wapsie Valley Warrior Wrestling Classic
Round 4
Bracket24
01/21
W
F 8-4 1:34
A. Miller
USA Mat Club
Wapsie Valley Warrior Wrestling Classic
Round 3
Bracket24
01/21
W
F 2-0 0:45
J. Coffin
Immortal Athletics WC
Wapsie Valley Warrior Wrestling Classic
Round 2
Bracket24
01/20
L
Replay
F 2-5 0:57
R. Rugroden
Pursuit Wresting Minnesota
Badgerland Nationals 2024 Midwest Tour
Round3 4mans
90
01/20
L
Replay
DEC 10-9
N. Arceneaux
DC Elite
Badgerland Nationals 2024 Midwest Tour
Round2 4mans
90
01/07
L
MD 11-3
A. Meyers
Denver Wrestling Club
Denver Wrestling Club Tournament
Round 3 (4 Man)
105
01/07
W
F 3-2 0:44
Z. Lemon
Denver Wrestling Club
Denver Wrestling Club Tournament
Round 2 (4 Man)
105
01/07
L
DEC 10-8
C. Hansen
Waverly Area Wrestling Club
Denver Wrestling Club Tournament
Round 1 (4 Man)
105
12/16
L
Replay
MD 9-0
R. Rugroden
Pursuit Wrestling Minnesota
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Round3 4Mans
90
12/16
L
Replay
F 0-1 1:59
N. Arceneaux
DC Elite
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Round2 4Mans
90
12/11
L
F 3-5 2:26
B. Ritscher
Benton Community Wrestling Clu
Marion Wrestling Kids Classic
Round 3
Bracket 20
12/10
W
MD 9-0
R. Stenger
Indee Mat Club
Marion Wrestling Kids Classic
Round 2
Bracket 20
12/10
L
DEC 7-6
C. Hansen
Waverly Area Wrestling Club
Marion Wrestling Kids Classic
Round 1
Bracket 20
12/03
L
Replay
F 5-2 1:19
R. Rugroden
Pursuit Wrestling Minnesota
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Round3 4mans
HWT
12/03
L
Replay
DEC 6-2
N. Arceneaux
Jesup Mat Club
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Round2 4mans
HWT
12/03
L
FOR 0-0
N. Sina
Oshkosh Mat Rats
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Round1 4mans
HWT
11/24
W
DEC 2-1
K. Hennings
Benton Wrestling Club
Black Friday Sailor Classic
Round 5 (5 Man)
29
11/24
W
DEC 8-5
C. Dietrich
Benton Wrestling Club
Black Friday Sailor Classic
Round 3 (5 Man)
29
11/24
W
TF 16-0 3:00
J. Ball
Little Pirates Wrestling
Black Friday Sailor Classic
Round 2 (5 Man)
29
11/24
W
F 5-0 2:58
W. Peters
Sailor Mat Club
Black Friday Sailor Classic
Round 1 (5 Man)
29
11/11
W
F 13-0 2:45
B. Driscoll
Tiger Wrestling Club
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 4
15
11/11
W
F 4-0 1:53
W. Peters
Sailor Mat Club
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 3
15
11/11
W
DEC 6-0
R. Stenger
Indee mat club
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 2
15
11/05
W
F 2-0 0:38
R. Rice
South Hardin Storm Chasers
Cedar Valley Fall Classic
Round 3
81-89
11/05
W
MD 10-1
J. Small
cpu storm
Cedar Valley Fall Classic
Round 2
81-89
11/05
W
DEC 8-3
W. Weber
Wahawk Wrestling Club
Cedar Valley Fall Classic
Round 1
81-89
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
F 2-0 0:41
C. Seryantez
Rockfotd
Battle for the Bird
Round 5 (5 Man)
PW-13
01/29
W
F 6-0 1:16
B. Roe
Western Dubuque
Battle for the Bird
Round 4 (5 Man)
PW-13
01/29
W
F 2-0 0:54
R. Rice
South Hardin Storm Chasers
Battle for the Bird
Round 2 (5 Man)
PW-13
01/29
L
F 12-6 5:45
W. Weber
Waterloo Jr Wahawks
Battle for the Bird
Round 1 (5 Man)
PW-13
01/22
W
F 2-0 0:43
K. Hoppe
---
Little Buc Wrestling Tournament 2023
Round 3
PW-14
01/22
W
F 6-2 0:46
J. Johnson
---
Little Buc Wrestling Tournament 2023
Round 2
PW-14
12/04
L
F 0-0 2:20
Z. Redding
USA Mat Club
Jesup Little J-Hawks Tournament
Round 3
PK-K #15
12/04
L
F 0-0 1:58
Z. Redding
USA Mat Club
Jesup Little J-Hawks Tournament
Round 2
PK-K #15
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020