Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Selena Romero
Results
Videos
Youth Results
Team Name
Cottage Grove Wrestling Club
Cottage Grove wrestling club
Cottage grove
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
Replay
TF 16-1 1:41
J. Parker
Illinois Valley Youth Wrestlin
OWA Kids Folkstyle State Championships
Placement Matches (16 Man)
50
01/28
W
Replay
F 8-8 2:39
E. Cox
Pendleton Wrestling Club
OWA Kids Folkstyle State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
50
01/28
L
Replay
F 7-3 2:28
P. King
McKenzie River Mat Club
OWA Kids Folkstyle State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
50
01/28
W
Replay
DEC 5-1
S. Leffler
Junior Comet Wrestling
OWA Kids Folkstyle State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
01/28
W
Replay
TF 15-0 2:00
M. Ramirez
Cougar Mat Club(Crow)
OWA Kids Folkstyle State Championships
Round 1 (16 Man)
50
01/28
L
NC 0-0
P. King
McKenzie River Mat Club
OWA Kids Folkstyle State Championships
2nd Place Match (16 Man)
50
01/15
L
Replay
F 2-0 0:40
J. Parker
Illinois Valley Youth Wrestlin
2023 Oregon Classic (8U-Jr. Girls, 16U Boys)
Round 6
50
01/15
W
Replay
DEC 7-6
P. King
Mckenzie River Mat Club
2023 Oregon Classic (8U-Jr. Girls, 16U Boys)
Round 5
50
01/15
W
Replay
F 11-2 1:19
J. Holliday
Warriors Of Christ (WOC)
2023 Oregon Classic (8U-Jr. Girls, 16U Boys)
Round 4
50
01/15
L
Replay
F 2-0 0:37
K. Guthrie
Sutherlin Mat Club
2023 Oregon Classic (8U-Jr. Girls, 16U Boys)
Round 2
50
01/07
L
DEC 7-2
D. Price
SCMC
Oregon Classic Qualifier Western
Round 5
48-50
01/07
W
F 2-2 0:47
L. Baumgartner
Tombey
Oregon Classic Qualifier Western
Round 4
48-50
01/07
W
DEC 7-6
M. Casarez
Lowell
Oregon Classic Qualifier Western
Round 3
48-50
12/31
L
DEC 8-4
D. Price
SCMC
Grapple at the Grove
Round 3
48-52
12/31
L
DEC 7-4
M. Keller
Coquille Reddevil mat club
Grapple at the Grove
Round 2
48-52
12/31
L
F 13-2 2:37
K. Season
Umpqua mat club
Grapple at the Grove
Round 1
48-52
11/19
L
OTHER1 10-0
J. Gardner
Oakridge Mat Club
LOWELL KIDS TOURNAMENT
Round 5
47-49
11/19
L
OTHER1 13-1
P. King
McKenzie River Mat Club
LOWELL KIDS TOURNAMENT
Round 4
47-49
11/19
L
F 2-0 0:43
W. Betts
Cougar Mat Club
LOWELL KIDS TOURNAMENT
Round 2
47-49
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024