Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tristan Radeke
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Joliet (West)
Joliet West
Shorewood Troy
Troy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 2-1 2:01
J. Gaskin
Bolingbrook
IWCOA 2024 SC Reg Joliet West
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
02/25
W
F 5-2 4:01
T. Elia
Lincoln-Way Central
IWCOA 2024 SC Reg Joliet West
2nd Wrestleback (16 Man)
150
02/25
L
MD 11-3
B. Cyrkiel
Minooka
IWCOA 2024 SC Reg Joliet West
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
02/25
W
F 5-4 2:29
A. Aleman
Reed Custer
IWCOA 2024 SC Reg Joliet West
Round 1 (16 Man)
150
01/27
W
F 6-4 2:58
D. Quinones
Romeoville (H.S.)
SPC JV1 and JV2 Wrestling Tournament
Placement Matches (16 Man)
150
01/27
W
TF 16-0 5:07
T. McClimon
Minooka
SPC JV1 and JV2 Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
01/27
L
F 11-7 4:24
G. Anguiano
Plainfield (South)
SPC JV1 and JV2 Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
11/25
L
F 0-0 3:32
B. *
Oak Park
GLENBARD NORTH JV1 (GARRETT MEMORIAL)
Placement Matches (16 Man)
150
11/25
L
F 0-0 5:13
J. Whisenand
Libertyville
GLENBARD NORTH JV1 (GARRETT MEMORIAL)
Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
150
11/25
W
F 0-0 1:06
T. Steininger
Leyden
GLENBARD NORTH JV1 (GARRETT MEMORIAL)
Quarters & 1st Cons (16 Man)
150
11/25
W
F 0-0 1:30
E. Laspisa
Conant
GLENBARD NORTH JV1 (GARRETT MEMORIAL)
Round 1 (16 Man)
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 2-1 3:54
T. Esposito
Frankfort Hickory Creek
IESA Class AA Sectional C @ New Lenox
Quarters (16 Man)
135
12/17
L
F 2-1 1:25
J. Morgan
Mattoon Middle School
Homer Jr. High Invitational
Semis w/WBs & 4 man RR (FINAL RD)
135
12/17
W
F 2-0 0:49
B. Miller
---
Homer Jr. High Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
135
12/17
W
F 14-0 2:42
T. McClimon
Channahon Jr High
Homer Jr. High Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
135
12/17
W
F 2-0 0:46
R. Tunis
Old Quarry
Homer Jr. High Invitational
Round 3 (ONLY WBs)
135
12/17
L
F 2-0 1:27
B. Kaeb
Bloomington
Homer Jr. High Invitational
Round 1
135
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023