Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
John McAnally
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Siegel
Siegel (TN)
Stars Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 3-0 1:48
J. Rezkalla
Stewarts Creek
TSSAA Region 4 Class AA
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/10
L
F 2-0 0:18
J. Bradford
Blackman
TSSAA Region 4 Class AA
Round 1 (16 Man)
120
02/02
L
F 4-3 1:53
M. Clayton
Lavergne
Lavergne @ Siegel
Round 1
120
01/24
L
F 2-0 1:20
J. Rezkalla
Stewarts Creek
Smyrna Tri Meet
Round 1
120
01/13
L
F 6-2 2:57
J. Denton
Smyrna
Franklin Admiral Invitational 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/13
L
F 4-0 3:02
T. Bea
Nolensville
Franklin Admiral Invitational 2024
Round 1 (16 Man)
120
01/06
L
F 7-1 1:01
M. Jakob
Dobyns Bennett
Wilson Central Duals
Round 2 (8 Team)
120
01/06
L
F 2-0 1:14
B. Monroe
Sycamore
Wilson Central Duals
Round 3 (8 Team)
120
01/06
L
F 14-0 2:06
A. Jenkins
Soddy Daisy
Wilson Central Duals
Round 1 (8 Team)
120
12/21
L
F
J. Burnham
Wando
2023 CSRA Rumble on the River
Consi of 16 #1
120 lbs
12/21
L
F
J. Steadman
Harlem (GA)
2023 CSRA Rumble on the River
Round of 32
120 lbs
12/20
L
F 14-2 3:28
L. Smith
Oakland
Oakland @ Siegel
Round 1
120
12/15
L
F 2-0 0:41
S. Stovell
Franklin Co.
Siegel Quad - Coffee Co, Franklin Co, Shelbyville
Round 1
120
12/15
W
F 5-5 5:02
C. Centeno
Coffee County
Siegel Quad - Coffee Co, Franklin Co, Shelbyville
Round 1
120
12/13
L
F 2-0 0:32
A. McClanahan
Riverdale
Riverdale @ Siegel
Round 1
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
L
Replay
F 2-0 0:57
C. Villaluz
Iron Knights
Tennessee Iron Man - Folkstyle
Semis & 1st WB (8 Man)
113
04/14
L
Replay
F 9-2 1:23
G. Phelps
Cookeville youth
Tennessee Iron Man - Folkstyle
Quarterfinals (8 Man)
113
02/19
L
DEC 3-2
C. Housley
Next Level Wrestling
22/23 TNAAU Region 3 Championship
2nd Wrestleback (16 Man)
110
02/19
L
F 2-0 1:53
C. Frazier
Big Red Wrestling Club
22/23 TNAAU Region 3 Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
110
01/15
L
DEC 5-0
L. Bridges
Franklin County Vikings
22/23 TNAAU Beginners State Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
110
01/15
W
DEF 1-2 2:00
J. Howard
Iron Knights
22/23 TNAAU Beginners State Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
110
01/15
W
MD 9-0
J. Corey
Baylor Wrestling Academy
22/23 TNAAU Beginners State Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
110
01/15
L
TF 20-2 3:39
B. Rogers
Stampede Wrestling Club
22/23 TNAAU Beginners State Tournament
Round 1 (16 Man)
110
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024