May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaleb Delph
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
North Bend
North Bend Middle School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 10-3
D. Swanson
North Bend
OSAA 4A Special District 3
Placement (16 Man)
215
02/10
L
MD 9-0
R. Chacon
Marshfield
OSAA 4A Special District 3
4th Wrestleback (16 Man)
215
02/10
L
F 12-0 2:21
T. Bradbury
Hidden Valley
OSAA 4A Special District 3
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
02/01
L
DEC 9-4
H. Williams
Hidden Valley
Special District Duals
Round 1
215
02/01
L
F 2-0 1:47
J. Kaefring
Mazama
Special District Duals
Round 1
215
01/27
L
F 2-0 2:18
R. Chacon
Marshfield
Cottage Grove Invitational Boys
Conso 2/4
215
01/26
L
DEC 13-10
G. Ayres
Hidden Valley
Cottage Grove Invitational Boys
QF Conso
215
01/26
W
F 8-0 5:06
D. Williams
Coquille
Cottage Grove Invitational Boys
Round 2
215
01/13
W
F 2-5 1:32
D. Westerman
Gold Beach
Nick Lutz Boys Invitational
Final Round
215
01/13
W
M FOR 0-0
J. Adkins
Lakeview
Nick Lutz Boys Invitational
Round 5
215
01/13
W
DEC 4-2 SV
D. Williams
Coquille
Nick Lutz Boys Invitational
Round 4
215
01/13
W
F 0-0 0:36
J. Jensen
Brookings-Harbor
Nick Lutz Boys Invitational
Round 3
215
01/13
L
DEC 8-5
C. Davis
Coquille
Nick Lutz Boys Invitational
Round 1
215
01/11
W
F 2-0 1:42
K. Campbell
Marshfield
Marshfield @ North Bend
Round 1
285
12/01
L
F 2-0 0:37
L. Lappin
Oakridge
2023 Deven Dawson Memorial HS Invite
Rnd 2 (32 Ch r2 Con r1, JV r2)
215
12/01
L
F 6-2 1:03
T. Bischoff
Regis
2023 Deven Dawson Memorial HS Invite
Rnd 1 (32 Ch r1, JV r1)
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
DEC 8-2
J. Terry
Eagle Point Middle School
Southern Oregon middle school qualifier
Semis & 5th WB (32 Man)
195
03/04
W
F 0-7 3:42
R. Milburn
North Bend Middle School
Southern Oregon middle school qualifier
4th Wrestleback (32 Man)
195
03/04
L
F 4-0 1:14
K. Barry
Scenic Middle School
Southern Oregon middle school qualifier
Round 2
195
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021