Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ren Kay
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Prestige
Team Prestige
Team Prestige Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
F 0-4 1:53
H. Harris
Champions Wrestling Club
Utah Youth Super State
Placement matches
70
02/10
W
F 4-0 1:28
B. Stander
Fremont Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 4
70
02/10
L
F 9-2 3:00
S. Teeples
JWC
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
70
02/10
W
F 7-8 3:30
H. Harris
Champions Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 1 championship
70
01/27
L
Replay
F 2-0 0:40
H. Harris
Champions Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
73
01/27
L
Replay
F 2-5 1:51
d. martinson
Roy wrestling club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
73
01/20
L
F 2-0 0:51
J. Gamino
Box Elder Bees Wrestling
Rec League State
Placement and semis
80
01/20
W
FOR 0-0
I. Hudson
Bruin Wrestling Club
Rec League State
Round 3
80
01/20
W
F 5-3 1:53
D. Carter
West Jordan Jaguars
Rec League State
Round 2
80
01/13
W
F 2-0 0:58
K. Martinson
Roy Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
66-70
01/13
W
MD 16-2
T. Roberts
Ridgeline Riverhawks
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
66-70
01/13
W
DEC 8-6
T. Liljenquist
Top of Utah
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
66-70
01/06
W
F 2-0 0:24
S. Teeples
Juab Wrestling Club (JWC)
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
66-72
01/06
W
F 2-0 0:38
J. Hunter
Millard County Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
66-72
01/06
W
F 6-1 1:26
M. Berglund
Sons Of Atlas Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
66-72
12/30
L
F 2-2 1:15
A. Bridge
Sunnyside
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 2 (Best of 3)
65-71
12/30
L
F 0-0 0:42
R. Hernandez
Westlake
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 2 (3 Man)
71-77
12/30
L
F 8-10 3:30
A. Bridge
Sunnyside
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 1 (Best of 3)
65-71
12/30
W
F 5-0 1:05
T. Watt
Riverton Wolf Pack Wrestling C
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 1 (3 Man)
71-77
12/28
L
F 2-0 1:17
R. Hernandez
Westlake Wrestling Club
T.C Clash
Round 2 (4 Man)
68-77
12/28
L
F 5-0 0:47
K. Linnell
Stallions Wrestling Club
T.C Clash
Round 1 (4 Man)
68-77
12/09
W
F 10-1 3:48
W. Olson
Riverton Wolf Pack Wrestling
Provo Holiday Classic
Round 5 (5 Man)
62-71
12/09
W
F 4-0 1:30
R. Graham
Gunnison Valley
Provo Holiday Classic
Round 2 (5 Man)
62-71
12/09
L
F 7-0 2:20
R. Pay
JWC
Provo Holiday Classic
Round 1 (5 Man)
62-71
12/02
L
F 5-0 1:29
C. Christensen
Wasatch Wrestling Club
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
70-72
12/02
W
TF 19-4 3:30
M. Glade
Lehi Jr
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
70-72
12/02
W
F 2-0 0:41
J. Hunter
Millard Wrestling Club
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
70-72
11/11
L
F 9-1 1:48
K. Linnell
Stallions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Round 3 (3 Man)
75
11/11
L
F 2-0 0:53
B. Brindley
Elite Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Round 2 (3 Man)
75
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
Replay
F 10-0 1:47
W. Tait
Canyon View Falcons
Rec League State
Semis & 3rd WB (16 Man)
70
01/21
W
Replay
DEC 12-9
R. Lee
North Sanpete Hawks
Rec League State
2nd Wrestleback (16 Man)
70
01/21
L
Replay
F 4-4 1:22
K. Adams
Morgan Wrestling Club
Rec League State
Quarters & 1st WB (16 Man)
70
01/21
W
Replay
DEC 4-1
T. Roberts
Ridgeline wrestling
Rec League State
Round 1 (16 Man)
70
01/07
W
F 0-0 0:27
E. Christensen
Longhorn Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
62-67
01/07
W
F 2-0 1:01
E. Banks
Mountain Ridge Youth Wrestling
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
62-67
01/07
L
F 9-7 2:11
C. Filimoeatu
Westlake
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
64-70
01/07
W
F 2-0 0:18
W. Baker
Ravage
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
62-67
01/07
L
F 9-0 3:39
K. Hardee
Ravage
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
64-70
01/07
L
F 3-8 3:34
L. Johnsen
Sanderson Wrestling Academy
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
64-70
12/28
L
MD 12-3
K. Linnell
Stallions Wrestling Club
T.C Clash
Round 2 (Best of 3)
60-64
12/28
W
DEC 5-1
B. Nielsen
Olympus Wrestling
T.C Clash
Round 2 (4 Man)
68-72
12/28
L
F 11-2 2:49
K. Linnell
Stallions Wrestling Club
T.C Clash
Round 1 (Best of 3)
60-64
12/28
W
F 11-2 2:21
G. Lyons
Stallions Wrestling Club
T.C Clash
Round 1 (4 Man)
68-72
12/17
W
F 16-3 4:00
Z. Schwartz
Weber Warrior Wrestling Club
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
56-66
12/17
W
FOR 0-0
H. LaRose
Fremont Wrestling Club
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
56-66
12/17
W
F 17-5 5:42
N. Dean
Viewmont Wrestling Club
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
56-66
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024