May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mason Leech
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Denver Wrestling Club
Immortal Athletics
Immortal Athletics WC
S-F Cougar Wrestling Club
Sumner Fredericksburg Mat Pack
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
TF 17-2 3:00
B. Fields
Pack732
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Semis & 7th WB (64 Man)
58
03/03
W
F 3-0 1:54
L. Campbell
Empire Academy
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
8th Wrestleback (64 Man)
58
03/03
W
F 2-0 1:41
D. Perron
SBL Warriors
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
58
03/03
W
F 6-0 1:17
K. Cole
Husky Wrestling Club
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Round 1 (64 Man)
58
02/11
W
F 0-5 1:35
K. Stover
Delaware County Wrestling Club
West Delaware Little Hawk Tournament
Round 3 (4,3,2)
B14
02/11
L
DEC 6-4
J. Hubbard
Waverly Area Wrestling Club
West Delaware Little Hawk Tournament
Rnd 2 (4,3,2 man)
B14
02/11
W
TF 15-0 2:42
A. Cole
Maquoketa Valley
West Delaware Little Hawk Tournament
Rnd 1 (4 man, 3 man, Best of 3)
B14
02/10
L
Replay
DEC 9-8
G. McAlpine
STMA
Gopher State Nationals 2024 Midwest Tour
Semis & 5th WB (32 Man)
60
02/10
W
Replay
F 2-0 0:37
J. Stortz
NEIWC
Gopher State Nationals 2024 Midwest Tour
4th Wrestleback (32 Man)
60
02/10
W
Replay
DEC 5-0
S. Graner
Plainview-Elgin-Millville
Gopher State Nationals 2024 Midwest Tour
Quarters & 3rd WB (32 Man)
60
02/10
W
Replay
TF 15-0 1:47
G. Wawra
Rockford
Gopher State Nationals 2024 Midwest Tour
2nd Wrestleback (32 Man)
60
02/10
L
Replay
MD 11-2
G. McAlpine
STMA
Gopher State Nationals 2024 Midwest Tour
Round 2 Champ & WB (32 Man)
60
01/28
W
DEC 8-4
K. Morrison
Waverly Area Wrestling Club
Battle for the Bird
Round 5
57-61 A
01/28
W
MD 14-0
L. Fratzke
Jesup Mat Club
Battle for the Bird
Round 4
57-61 A
01/28
L
DEC 7-6
L. Campbell
Empire Academy
Battle for the Bird
Round 3
57-61 A
01/28
W
F 2-0 0:55
L. Jeffrey
Roughhouse Wrestling
Battle for the Bird
Round 1
57-61 A
01/20
W
Replay
F 3-5 0:43
B. Weber
LAW - Lacrosse Area Wrestlers
Badgerland Nationals 2024 Midwest Tour
Placement Matches (16 Man)
60
01/20
W
Replay
DEC 9-4
C. Glade
Sibley Ocheyedan Generals
Badgerland Nationals 2024 Midwest Tour
4th Wrestleback (16 Man)
60
01/20
L
Replay
DEC 14-11
J. Brockway
Summit Wrestling Academy
Badgerland Nationals 2024 Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
60
01/20
W
Replay
F 9-0 2:54
B. Wade
Pardeeville Boys Club
Badgerland Nationals 2024 Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
60
01/07
L
F 6-2 2:33
K. Morrison
Waverly Area Wrestling Club
Denver Wrestling Club Tournament
Round 3 (4 Man)
98
01/07
L
F 4-12 2:55
C. Cousin
Back 2 Basics
Denver Wrestling Club Tournament
Round 2 (4 Man)
98
01/07
L
F 8-2 1:59
R. Hoffman
Nashua Plainfield Huskies
Denver Wrestling Club Tournament
Round 1 (4 Man)
98
12/28
L
DEC 4-2
B. Neuendorf
Waverly Area Wrestling Club
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Placement Matches (8 Man)
Bracket 12
12/28
W
DEC 4-2
J. Hubbard
Waverly Area Wrestling Club
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Bracket 12
12/28
W
MD 12-1
B. Gibbs
Waukon
2023 BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Quarterfinals (8 Man)
Bracket 12
12/16
L
Replay
DEC 11-9
J. Brockway
Summit Wrestling Academy
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Placement Matches (16 Man)
60
12/16
W
Replay
TF 19-3 3:00
R. Peters
Le Sueur Henderson Giants
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
4th Wrestleback (16 Man)
60
12/16
L
Replay
F 9-5 2:57
J. Minikwu
CIWC / Team Intensity
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
60
12/16
W
Replay
F 3-0 0:39
B. Wade
Pardeeville Boys Club Youth Wr
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
60
12/16
W
Replay
F 8-1 2:00
M. Artmann
New Prague
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Round 1 (16 Man)
60
12/03
W
Replay
DEC 5-2
B. Lange
Caledonia
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Placement Matches (16 Man)
60
12/03
L
Replay
DEC 8-6 SV
B. Lanners
Dakota Boyz Wrestling Club
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
4th Wrestleback (16 Man)
60
12/03
W
Replay
DEC 8-2
J. Brockway
Summit Wrestling Academy
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
60
12/03
W
Replay
DEC 11-4
I. Ebner
DGF
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
2nd Wrestleback (16 Man)
60
12/03
L
Replay
DEC 3-2
B. Lange
Caledonia
Yellowjacket Nationals 2023 Midwest Tour
Round 1 (16 Man)
60
11/24
W
MD 13-0
L. Fratzke
Evansdale Wolves
Black Friday Sailor Classic
Round 3 (4 Man)
24
11/24
W
F 6-0 1:49
I. Sheeley
McDominate
Black Friday Sailor Classic
Round 2 (4 Man)
24
11/24
W
F 2-0 0:59
K. McDermott
Immortal Athletics Wrestling C
Black Friday Sailor Classic
Round 1 (4 Man)
24
11/19
W
Replay
MD 14-5
M. Ketchen
VS Vikings wrestling club
Independence Mini-Mustang 2023
Placement Matches (8 Man)
SPW-8
11/19
W
Replay
F 15-6 2:44
H. Morrow
Lynx Wrestling Club
Independence Mini-Mustang 2023
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
SPW-8
11/19
W
Replay
F 4-1 1:31
L. Fratzke
Evansdale Wolves
Independence Mini-Mustang 2023
Quarterfinals (8 Man)
SPW-8
11/11
W
F 5-0 0:38
G. Lynott
Marion Wolves
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 5 (5 Man)
10
11/11
W
F 2-2 1:40
L. Campbell
Iowa city wrestling club
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 4
10
11/11
W
F 2-0 0:18
F. Chardoulias
Immortal Athletics WC
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 3
10
11/11
W
F 2-0 0:19
K. Youngblut
Team Bosco
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 2
10
11/04
W
DEC 8-7
K. Bachtle
NK Youth Wrestling
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 4
Boys 1st-2nd #31
11/04
W
F 2-0 0:20
C. Cousin
Back2Basics/Janesville
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 3
Boys 1st-2nd #31
11/04
L
F 3-0 1:25
R. Hoffman
Nashua-plainfield
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 2
Boys 1st-2nd #31
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
W
F 2-0 0:46
B. Staggs
Cresco Youth Wrestling Club
Legends Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
Kurdelmeier 6
03/12
W
F 5-0 0:55
P. Hovden
Crestwood
Legends Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
Kurdelmeier 6
03/12
L
F 15-2 2:54
B. Massman
THWC
Legends Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
Kurdelmeier 6
02/12
L
MD 15-1
O. Schott
THWC
West Delaware Little Hawk Tournament
Round 3 (4,3,2)
B 7
02/12
W
DEC 6-4 SV
B. Neuendorf
Dirty Birds Wrestling Club
West Delaware Little Hawk Tournament
Rnd 2 (4,3,2 man)
B 7
02/12
L
DEC 4-1
D. Johnson
Mount Vernon Wrestling Club
West Delaware Little Hawk Tournament
Rnd 1 (4 man, 3 man, Best of 3)
B 7
01/29
W
MD 14-1
A. Selvig
Roughhouse Wrestling Club
Battle for the Bird
Placement Matches (8 Man)
PW-5
01/29
W
F 2-0 0:55
G. Gladson
USA MAT CLUB
Battle for the Bird
2nd Wrestleback (8 Man)
PW-5
01/29
L
DEC 11-9 SV
A. Alborn
Waverly Area Wrestling Club
Battle for the Bird
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
PW-5
01/29
W
MD 9-0
J. Pelham
Dirty Bird Wrestling Club
Battle for the Bird
Quarterfinals (8 Man)
PW-5
01/22
W
MD 11-1
K. Wenger
---
Little Buc Wrestling Tournament 2023
Round 3
C-12
01/22
W
TF 15-0
L. Gerbracht
---
Little Buc Wrestling Tournament 2023
Round 2
C-12
01/22
W
FOR 0-0
C. Rowray
---
Little Buc Wrestling Tournament 2023
Round 4
C-12
01/15
L
DEC 9-7 SV
A. Selvig
Roughhouse Wrestling Club
Wapsie Valley Warrior Wrestling Classic
Placement Matches (8 Man)
13
01/15
W
DEC 8-2
R. Lang
Hudson Pirates
Wapsie Valley Warrior Wrestling Classic
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
13
01/15
W
DEC 5-0
J. Wedemeier
Wapsie Valley Wrestling Club
Wapsie Valley Warrior Wrestling Classic
Quarterfinals (8 Man)
13
12/28
L
MD 11-2
K. Morrison
Waverly Area Wrestling Club
BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Placement Matches (8 Man)
Bracket 11
12/28
L
DEC 8-1
L. Foss
Glencoe Silver Lake
BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Bracket 11
12/28
L
MD 11-3
T. Hanson
Waverly Area Wrestling Club
BOYS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Quarterfinals (8 Man)
Bracket 11
12/04
L
DEC 9-5
L. Krueger
Hempstead junior mustang
Jesup Little J-Hawks Tournament
Round 4
1st-2nd #9
12/04
W
F 0-0 1:35
L. Fratzke
Evansdale Wolves
Jesup Little J-Hawks Tournament
Round 3
1st-2nd #9
12/04
L
DEC 6-3
T. Hanson
Waverly Area Wrestling Club
Jesup Little J-Hawks Tournament
Round 2
1st-2nd #9
11/27
W
Replay
DEC 9-3
C. Kegler
Indee Mat Club
Independence Mini-Mustang 2022
Placement Matches (8 Man)
SPW-9
11/27
W
Replay
F 5-0 1:48
A. Fischer
USA Mat Club
Independence Mini-Mustang 2022
2nd Wrestleback (8 Man)
SPW-9
11/27
L
Replay
DEC 5-3
B. Neuendorf
Dirty Birds Wrestling Club
Independence Mini-Mustang 2022
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
SPW-9
11/27
W
Replay
F 9-3 1:42
L. Gerbracht
East Buchanan Mat Club
Independence Mini-Mustang 2022
Quarterfinals (8 Man)
SPW-9
11/20
W
DEC 5-3
B. Lange
Caledonia
1st Annual N.E.I.W.C.
Round 3 (4 Man)
50-54
11/20
W
DEC 10-8
B. Gibbs
Waukon Indians
1st Annual N.E.I.W.C.
Round 2 (4 Man)
50-54
11/20
W
DEC 7-5
J. Hemesath
Northeast Iowa Wrestling Club
1st Annual N.E.I.W.C.
Round 1 (4 Man)
50-54
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021