Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joe Duran
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Duran - Pueblo
Ortega Middle School
Pueblo Academy of Arts
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
F 3-3 2:07
K. Knudsen
La Junta Middle School
Pueblo City/County Championships
Placement Matches (8 Man)
90
02/23
L
DEC 7-5 SV
A. Sheppard
Team West 1
Pueblo City/County Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
90
02/23
L
DEC 5-1
I. Kelly
Team West 2
Pueblo City/County Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
90
02/23
W
TF 16-1 4:19
D. Sloan-Herrera
Corwin Middle School
Pueblo City/County Championships
Quarterfinals (8 Man)
90
02/03
L
F 2-0 0:49
B. Lee
Team County
Colt Middle School Tournament
Placement Matches (16 Man) (8 Man)
90
02/02
W
F 11-9 4:01
I. Kelly
Team West 2
Colt Middle School Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man) Semis & 1st WB (8 Man)
90
02/02
W
F 2-0 0:54
E. Lopez
La Junta Middle School
Colt Middle School Tournament
Quarterfinals (16 Man) (8 Man)
90
02/02
W
F 5-0 0:19
R. Gimenez
Team West 1
Colt Middle School Tournament
Round 1 (16 Man)
90
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
W
DEC 4-0
W. Nagel
Buena Vista Middle School
CO Regionals - Monte Vista 2023
Placement Matches (16 Man)
90
03/18
W
F 7-4 3:04
E. Anderson
Ortega Middle School
CO Regionals - Monte Vista 2023
4th Wrestleback (16 Man)
90
03/18
L
DEC 13-6
E. Cardenas
Ortega Middle School
CO Regionals - Monte Vista 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
03/18
W
F 9-2 1:16
J. Thomas
Pagosa Pirates
CO Regionals - Monte Vista 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
03/18
W
F 7-0 2:35
J. Gallegos
La Veta
CO Regionals - Monte Vista 2023
Round 1 (16 Man)
90
03/17
L
F 6-0 3:52
A. Montoya
Ortega Middle School
Centauri Middle School Invitational 2023
Placement Matches (8 Man)
95
03/17
W
MD 17-9
E. Smith
Pagosa Springs Middle School
Centauri Middle School Invitational 2023
2nd Wrestleback (8 Man)
95
03/17
L
DEC 9-2
A. Pintor
Ortega Middle School
Centauri Middle School Invitational 2023
Quarterfinals (8 Man)
95
11/18
W
F 0-0
A. Sumner
Mile High North
P2P - Stars and Stripes Tribute-DGC
Round 3 (4 & 2)
75-83
11/18
W
F 0-0
B. Caraway
Ellicott
P2P - Stars and Stripes Tribute-DGC
Round 1 (4 & 2)
75-83
11/18
W
F 0-0
J. Goodloe
Elizabeth Cardinals
P2P - Stars and Stripes Tribute-DGC
Round 2 (4 & 2)
75-83
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022