Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Chloe Eubanks
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Alburnett 1
Alburnett Mat Pack
Alburnett Young Guns
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
F 2-0 0:27
F. Quinn
EB Mat Club
West Delaware Little Hawk Tournament
Round 3 (4,3,2)
G-K2-3
02/11
L
DEC 5-2
A. MacTaggart
Delaware County Wrestling Club
West Delaware Little Hawk Tournament
Rnd 2 (4,3,2 man)
G-K2-3
02/11
W
F 2-0 0:50
F. Soppe
Delaware County Wrestling Club
West Delaware Little Hawk Tournament
Rnd 1 (4 man, 3 man, Best of 3)
G-K2-3
01/20
W
F 2-0 0:14
O. Norton
Mount Pleasant Wrestling Club
Alburnett Kids Wrestling Tournamant
Round 3 (4 Man)
2
01/20
W
F 16-9 2:58
R. Riniker
Alburnett Mat Pack
Alburnett Kids Wrestling Tournamant
Round 2 (4 Man)
2
01/20
W
F 2-0 0:27
E. Trumpold
Springville Wrestling
Alburnett Kids Wrestling Tournamant
Round 1 (4 Man)
2
01/14
W
MD 10-0
C. Borst
Solon Spartan Wrestling Club
Solon Spartan Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
GP1
01/14
W
F 9-1 2:35
O. Norton
Mount Pleasant wrestling club
Solon Spartan Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
GP1
01/07
W
DEC 6-3
N. Hauman
Bettendorf Wrestling Club
LINN-MAR Lions Wrestling Tournament
Round 4
Bracket 70
01/07
W
F 7-4 1:37
S. Klostermann
Alburnett Mat Pack
LINN-MAR Lions Wrestling Tournament
Round 3
Bracket 70
01/07
L
F 3-0 1:34
D. Ryan
DC Elite
LINN-MAR Lions Wrestling Tournament
Round 2
Bracket 70
01/07
W
F 2-0 0:19
F. Quinn
East Buc Mat Club
LINN-MAR Lions Wrestling Tournament
Round 1
Bracket 70
12/17
L
Replay
F 5-2 1:12
D. Ryan
DC Elite
Hammerin Hawk Christmas Classic 2023
Round 5
PW-1
12/17
W
Replay
F 2-1 1:35
A. Jacobi
North Liberty Wrestling Club
Hammerin Hawk Christmas Classic 2023
Round 3
PW-1
12/17
W
Replay
F 2-0 0:17
L. Dillon
Hammerin Hawks
Hammerin Hawk Christmas Classic 2023
Round 2
PW-1
12/10
W
F 11-0 1:46
M. Prickett
Tipton Tigers Wrestling Club
Springville Youth Tournament
Round 2
2
12/10
W
F 12-2 2:13
M. Prickett
Tipton Tigers Wrestling Club
Springville Youth Tournament
Round 1
2
11/19
W
Replay
F 5-0 0:36
F. Quinn
East Buchanan Mat Club
Independence Mini-Mustang 2023
Round 4
SPW-1
11/19
W
Replay
F 2-0 0:34
S. Swaggerty
Sailor Mat Club
Independence Mini-Mustang 2023
Round 3
SPW-1
11/19
W
Replay
F 2-0 0:14
M. Gerbracht
East Buchanan Mat Club
Independence Mini-Mustang 2023
Round 2
SPW-1
11/11
W
F 0-0 2:33
E. Richardson
Big Game Wrestling Club
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 1 (5 Man)
1
11/11
W
FOR 0-0
D. Ryan
DC Elite
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 5 (5 Man)
1
11/11
L
F 4-2 1:45
K. Ellenberg
Pack 732
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 4
1
11/11
W
F 2-0 0:24
A. Campbell
Iowa city wrestling club
14th Annual VSWC Steve Johnson Memorial
Round 3
1
11/05
W
F 7-0 1:17
A. Campbell
Iowa city wrestling club
Cedar Valley Fall Classic
Round 2
43-49
11/05
W
F 2-0 0:27
A. Campbell
Iowa city wrestling club
Cedar Valley Fall Classic
Round 1
43-49
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
DEC 7-5
S. Klostermann
Alburnett Mat Pack
Alburnett Kids Wrestling Tournament
Round 3 (3 Man)
2
01/21
W
F 2-0 0:11
K. Giese
West Branch Wrestling Club
Alburnett Kids Wrestling Tournament
Round 2 (3 Man)
2
01/15
W
F 2-0 0:59
M. Stecher
L-M Junior Wrestling Club
Solon Spartan Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
SPG2
01/15
L
F 2-0 0:14
K. Flake
West Liberty Wrestling Club
Solon Spartan Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
SPG2
01/15
W
F 8-0 0:54
G. Osterhout
Hammerin Hawks
Solon Spartan Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
SPG2
01/15
W
F 2-0 0:14
D. Rodriguez
Solon Spartan Wrestling Club
Solon Spartan Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
SPW4
01/15
L
F 5-0 0:54
L. Henrich
unattached
Solon Spartan Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
SPW4
01/15
W
F 2-0 0:34
J. Dietrich
Keokuk Kids Club Wrestling
Solon Spartan Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
SPW4
11/27
W
Replay
F 2-0 0:08
M. Gerbracht
East Buchanan Mat Club
Independence Mini-Mustang 2022
Round 4
B-2
11/27
W
Replay
F 4-6 1:26
P. Michael
Nashua-Plainfield
Independence Mini-Mustang 2022
Round 2
B-2
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020