Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brandon Medlock
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 0-2 2:47
D. Taylor
Culver
OSAA Special District 2A/1A District 3
3rd &4th
285
02/10
W
F 2-0 1:43
G. Harder
Imbler
OSAA Special District 2A/1A District 3
Cons Round 4 (semis)
285
02/10
W
F 2-0 0:17
A. Berry
Crane
OSAA Special District 2A/1A District 3
Cons Round 3
285
02/09
W
F 2-2 1:51
G. Chambers
Culver
OSAA Special District 2A/1A District 3
Cons Round 2
285
02/09
L
F 15-2 4:26
A. Wells
Irrigon
OSAA Special District 2A/1A District 3
Championship Round 1
285
02/03
L
F 2-0 0:55
M. Wilsey
Crane
Pine Eagle Invitational 2024
r3
285
02/03
L
F 7-2 4:46
C. Balcerzak
Skyview
Pine Eagle Invitational 2024
r2
285
01/20
W
F 10-0 2:15
A. Paredes
Four Rivers
Oregon 1A State Championships
Round 5
285
01/20
L
F 2-0 0:23
A. Berry
Crane
Oregon 1A State Championships
Round 4
285
01/20
L
MD 9-1
A. Sandberg
Baker
Oregon 1A State Championships
Round 3
285
01/20
W
F 2-0 0:45
J. Cardenas
Four Rivers
Oregon 1A State Championships
Round 1
285
01/13
L
F 2-1 1:24
B. Vian
Capital
2024 Padilla Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
285
01/12
L
F 6-1 1:52
L. Morales
Fruitland B
2024 Padilla Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
01/05
L
F 2-0 1:07
A. Cuevas
Riverside (Boardman)
Cosgrove-EschlerWrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/05
L
F 7-0 2:32
D. Taylor
Culver
Cosgrove-EschlerWrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
285
01/04
L
F 0-0 1:41
K. Coxen
Toledo
Elgin vs Toledo Duel
Finals (2 Team)
286
12/28
L
F 2-0 1:52
C. Cunningham
Enterprise
Wallowa County vs Union County Duals
Round 1 (4 Team)
285
12/09
L
F 2-0 2:38
J. Scott
Sandy High School
Muilenburg
Round 4 (Consolation 18,20,22,24,26,28,30,32
285
12/09
W
F 2-0 0:42
A. Bamford
Eatonville
Muilenburg
Prelim Round 2
285
12/08
L
F 2-0 1:12
G. Harder
Imbler
Muilenburg
Prelim Round 1
285
12/02
W
F 9-7 3:30
J. Pescador
Central Linn
2023 Deven Dawson Memorial HS Invite
Rnd 4 Quarters + (32 Con r3, 16 Con r1, RR r2)
285
12/01
W
F 2-0 0:34
D. Rodriguez
Churchill
2023 Deven Dawson Memorial HS Invite
Rnd 3 (32 Con r2, RR r1)
285
12/01
W
F 0-0 1:52
A. Nichols
Springfield
2023 Deven Dawson Memorial HS Invite
Rnd 2 (32 Ch r2 Con r1, JV r2)
285
12/01
L
F 4-5 2:20
G. Gallegos
Heppner
2023 Deven Dawson Memorial HS Invite
Rnd 1 (32 Ch r1, JV r1)
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 2-0 2:57
R. Moreno
Grant Union
Bank of Eastern Oregon Invitational
Placing 5th and 6th
220
01/28
L
F 10-0 2:51
C. Cunningham
Heppner
Bank of Eastern Oregon Invitational
Championship Round 2 and Consolation Round 1
220
01/27
L
F 12-0 5:02
C. Rutledge
Culver
1A/2A SD 3 Dual Meet Tournament
Semis (4 Team)
220
01/27
L
F 3-0 3:09
A. Wells
Irrigon
1A/2A SD 3 Dual Meet Tournament
Finals (2 Team)
220
01/27
L
F 2-1 2:51
T. Charlton
Enterprise/Wallowa
1A/2A SD 3 Dual Meet Tournament
Round 1 (4 Team)
285
01/13
W
Replay
F 2-0 1:46
H. Travis
Central Linn
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 3 (4 Team)
287
01/13
L
Replay
F 2-0 1:20
D. Finch
Lowell
Oregon Classic HS Boys Duals
Quarterfinals (8 Team)
222
01/13
L
Replay
F 10-1 3:35
D. sanchez
Kennedy
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 2 (4 Team)
222
01/13
W
Replay
F 4-2 2:31
J. Reedy
North Lake
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 1 (4 Team)
222
01/07
W
F 10-9 4:27
V. Muniz
Echo
JO-HI
5th place match
220
01/07
L
DEC 9-4
Z. Ostberg
Grant Union
JO-HI
4th Wrestleback (16 Man)
220
01/07
L
F 7-0 1:52
C. Cunningham
Heppner
JO-HI
Semi Top
220
01/07
W
F 2-2 1:50
G. Chambers
Culver
JO-HI
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
01/06
W
F 2-5 1:26
M. Montgomery
Santiam Christian
JO-HI
Round 1 (16 Man)
220
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024