Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jiovani Rodriguez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Victory WC
Victory WC-Central WA
Victory Wrestling-Central WA
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
TF 16-1 2:39
M. Maciel
Moses Lake Wrestling Club
WSWA Rumble in the Valley (Youth)
Round 5 (5 Man)
45
01/21
L
DEC 10-7
X. Almaguer
Victory Wrestling-Central WA
WSWA Rumble in the Valley (Youth)
Round 4 (5 Man)
45
01/21
W
F 2-0 0:30
U. Benscoter
Elite Wrestling Club
WSWA Rumble in the Valley (Youth)
Placement Matches (8 Man)
43
01/21
W
F 4-0 0:53
S. Thompson
Toppenish USA Wrestling Club
WSWA Rumble in the Valley (Youth)
Round 3 (5 Man)
45
01/21
W
DEC 7-1
I. Chacon
Toppenish USA Wrestling Club
WSWA Rumble in the Valley (Youth)
Semis & 1st WB (8 Man)
43
01/21
W
TF 17-0 1:30
E. Padilla
Prosser Wrestling Academy
WSWA Rumble in the Valley (Youth)
Quarterfinals (8 Man)
43
01/21
W
DEF 0-0
F. Forfeit
Washington
WSWA Rumble in the Valley (Youth)
Round 2 (5 Man)
45
01/14
L
FOR 0-0
A. Rasmussen
Rock of Redmond Wrestling
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
2nd Place Match (16 Man)
43
01/14
L
TF 15-0 2:49
J. Sawyer
Thunder Mountain Wrestling Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Placement Matches (16 Man)
43
01/14
W
TF 15-0 1:15
B. Nichols
Deer Park Ironman Wrestling Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Semis & 3rd WB (16 Man)
43
01/14
W
F 7-2 1:29
K. Coxen
Toledo Mat Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Quarters & 1st WB (16 Man)
43
11/18
W
Replay
F 11-0 2:27
N. Jennings
Buzzsaw WC
TOA - 2023 Northwest Bigfoot Battle
finals
43
11/18
W
Replay
TF 15-0 2:57
R. Russell
Sandpoint Legacy WC
TOA - 2023 Northwest Bigfoot Battle
Semis & 1st WB (8 Man)
43
11/18
W
Replay
F 10-0 1:21
B. Jennings
Buzzsaw WC
TOA - 2023 Northwest Bigfoot Battle
Quarterfinals (8 Man)
43
11/11
W
F 6-0 1:25
L. Cox
Warden Elite Wrestling
WSWA Basin Brawl
Placement Matches (8 Man)
43
11/11
W
F 4-0 1:51
S. Hernandez
Moses Lake Wrestling Club
WSWA Basin Brawl
Placement Matches (8 Man)
40
11/11
W
MD 14-1
S. Hernandez
Moses Lake Wrestling Club
WSWA Basin Brawl
Semis & WB (8 Man)
43
11/11
W
MD 12-0
B. Maldonado
Toppenish USA Wrestling Club
WSWA Basin Brawl
Semis & WB (8 Man)
40
11/11
W
F 4-0 1:44
N. Gonzalez-Ortega
Sunnyside Ironman Wrestling
WSWA Basin Brawl
Quarterfinals (8 Man)
43
11/11
W
F 5-0 0:25
R. Bartz
Moses Lake Wrestling Club
WSWA Basin Brawl
Quarterfinals (8 Man)
40
11/04
L
Replay
MD 13-4
M. Sawyer
Thunder Mountain WC
RMN Events - Monster Match
RR Rnd 3
42 lbs
11/04
W
Replay
F 2-0 0:35
M. jr.
Steel City Reloaded WC
RMN Events - Monster Match
RR Rnd 2
42 lbs
11/04
L
Replay
DEC 2-1
A. Martinez
Pomona Elite
RMN Events - Monster Match
RR Rnd 1
42 lbs
11/04
L
Replay
F 2-0 0:52
M. Sawyer
Thunder Mountain WC
RMN Events - Monster Match
RR Rnd 3
42 lbs
11/04
W
Replay
F 2-0 0:54
M. Ojeda
Gladiator Wr Acd
RMN Events - Monster Match
RR Rnd 1
42 lbs
10/15
W
Replay
DEC 13-7
R. Furr
Pounders WC
RMN Events - Freakshow
2nd Place
42 lbs
10/15
L
Replay
DEC 8-6 SV
H. Lemaire
Bozeman WC
RMN Events - Freakshow
Finals
42 lbs
10/15
W
Replay
TF 18-0 2:15
M. Spencer
Dons Wrestling
RMN Events - Freakshow
Semi-Finals
42 lbs
10/15
W
Replay
MD 10-0
D. Bartlett
3f
RMN Events - Freakshow
Quarter-Finals
42 lbs
10/14
W
Replay
F 2-0 0:57
L. Mills
White River Hornets
RMN Events - Freakshow
RR Rnd 3
42 lbs
10/14
W
Replay
F 2-0 0:45
C. Titov
Team Temecula
RMN Events - Freakshow
RR Rnd 2
42 lbs
10/14
W
Replay
F 11-0 2:34
D. Bartlett
3f
RMN Events - Freakshow
RR Rnd 1
42 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/02
W
Replay
DEC 7-0
I. Meza
Savage House Wrestling Club
2023 WOW Reno Worlds
2nd Place
37 lbs
04/02
W
Replay
F 2-0 0:44
P. Garcia
Threshold
2023 WOW Reno Worlds
3rd Place
37 lbs
04/01
W
Replay
F 7-0 1:27
C. Reed
Legacy Elite Wrestling Club
2023 WOW Reno Worlds
Consi-Semis
37 lbs
04/01
L
Replay
DEC 5-1
S. KHACHATRYAN
Dethrone
2023 WOW Reno Worlds
Semi-Finals
37 lbs
03/31
W
Replay
F 12-1 2:45
S. Watts
Team Aggression
2023 WOW Reno Worlds
Quarter-Finals
37 lbs
03/31
W
Replay
F 5-0 0:38
H. Quinliven
Willits grappling pack
2023 WOW Reno Worlds
Round of 16
37 lbs
11/19
L
Replay
DEC 6-4
C. Motzkus
South West Washington Wrestling Club
TOA - 2022 Northwest Bigfoot Battle
semis and last consi
43
11/19
L
Replay
DEC 12-7
W. Adams
Salem Elite Mat Club
TOA - 2022 Northwest Bigfoot Battle
Quarters
43
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024