Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dominic Ricciardi
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Frontenac
Frontenac HS
Frontenac Youth Wrestling Club
SEK Elite
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
W
Replay
DEC 5-3 SV
T. Chatman
North County wresling club
2024 Adidas Nationals
5th Place
174 lbs
04/13
L
Replay
MD 13-2
F. Norris
Kraken
2024 Adidas Nationals
Consi-Semis
174 lbs
04/13
L
Replay
DEC 5-2
B. Malcom
Hawk
2024 Adidas Nationals
Semi-Finals
174 lbs
04/13
W
Replay
DEC 6-5
J. Garrett
Choctaw
2024 Adidas Nationals
Quarter-Finals
174 lbs
04/13
W
Replay
DEC 4-2
L. Gonzalez
Outlaws Wrestling Club
2024 Adidas Nationals
Round of 16
174 lbs
03/08
L
Replay
DEC 4-3
J. Bible
Maize
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Cons 4
175
03/08
W
DEC 7-5 SV
R. Meyer
Chesty Lions Wrestling Club
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Cons 3
175
03/08
L
Replay
F 7-1 1:09
Z. Wessley
Kansas Young Guns
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Rd 3 - Quarters
175
03/02
W
DEC 5-1
H. Nelson
Kansas City Wrestling Club
USAWKS 2024 District 1 Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
03/02
W
DEC 4-1
R. Meyer
Chesty Lions Wrestling Club
USAWKS 2024 District 1 Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
02/23
L
Replay
MD 10-1
C. Small
Chanute
KSHSAA 4A-1A State Championships
3rd WB (16 Man)
4A 175
02/23
W
Replay
DEC 8-2
C. Frazier
Holton
KSHSAA 4A-1A State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
4A 175
02/22
L
Replay
TF 22-6 4:12
P. Guge
Ottawa
KSHSAA 4A-1A State Championships
Quarterfinals (16 man)
4A 175
02/22
W
Replay
F 5-2 4:53
J. Fitzmorris
McPherson
KSHSAA 4A-1A State Championships
Round 1 (16 Man)
4A 175
02/17
W
DEC 3-1
L. Vann
Fort Scott
KSHSAA 4A Regional C
3rd Place
175
02/17
W
F 0-1 2:11
T. Akins
Coffeyville-Field Kinley
KSHSAA 4A Regional C
ConsSemis (16 and 8 Man)
175
02/17
L
DEC 5-2
C. Small
Chanute
KSHSAA 4A Regional C
ChampSemis (16 and 8 Man)
175
02/17
W
DEC 5-2
M. Worden
Paola
KSHSAA 4A Regional C
Champ QtrFinals (16 and 8 Man)
175
02/03
W
DEC 7-2
T. Akins
Coffeyville-Field Kindley HS
Circle 33rd Annual Invitational
Round 8 Consolation Placement
175
02/03
W
MD 12-3
J. Kormanik
Council Grove HS/Allen-Northern Heights HS
Circle 33rd Annual Invitational
Round 7 Consolation Semi
175
02/02
L
F 7-1 4:24
G. Lee
Garden Plain HS
Circle 33rd Annual Invitational
Round 4 Championship Semi Finals
175
02/02
W
F 14-4 3:35
R. Queen
Halstead HS/Sedgwick HS
Circle 33rd Annual Invitational
Round 2 Championship Quarter Finals
175
02/02
W
F 10-5 2:22
A. Brown
Clearwater HS
Circle 33rd Annual Invitational
Round 1
175
01/27
W
F 5-1 1:52
C. Bartek
Spring Hill HS
SEK Invitational 2024
Placement
175
01/27
L
DEC 11-7
G. Carey
Augusta HS
SEK Invitational 2024
4th Wrestleback (16 Man)
175
01/27
W
DEC 6-3
M. McCullough
Topeka-Seaman HS
SEK Invitational 2024
3rd WB (16 Man)
175
01/27
W
F 8-0 2:54
N. Davis
Independence HS
SEK Invitational 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
175
01/27
L
DEC 5-1
L. Vann
Fort Scott HS
SEK Invitational 2024
Champ Quarters
175
01/27
W
F 11-4 5:21
E. Baker
Olathe East HS
SEK Invitational 2024
Round 1 (16 Man)
175
01/19
L
DEC 6-2
L. Vann
Fort Scott HS
Paola Boys Invitational
Round 4
175
01/19
W
DEC 4-1 TB1
H. Nelson
Shawnee Mission East HS
Paola Boys Invitational
Round 3
175
01/19
L
DEC 10-6
E. Webb
Effingham-Atchison Co Community HS
Paola Boys Invitational
Round 2
175
01/13
L
DEC 9-7
G. Joens
Underwood
BOBCAT CLASSIC
Placement Matches (32 Man)
175
01/13
L
F 5-2 2:01
C. Hanson
Concordia
BOBCAT CLASSIC
Semis & 5th WB (32 Man)
175
01/13
W
F 13-1 3:19
C. Scott
Kansas City Turner
BOBCAT CLASSIC
4th Wrestleback (32 Man)
175
01/13
L
DEC 13-6
M. Obanion
Columbus
BOBCAT CLASSIC
Quarters & 3rd WB (32 Man)
175
01/12
W
F 4-8 3:51
B. Speer
Eudora
BOBCAT CLASSIC
Round 2 Champ & WB (32 Man)
175
01/12
W
F 13-3 1:59
J. McGrath
Rossville
BOBCAT CLASSIC
Round 1 (32 Man)
175
12/10
L
F 8-1 2:36
P. Guge
Ottawa
Anderson County Invitational 2023
Championship Finals
175
12/09
W
DEC 9-2
J. Arevalo
Burlingame HS
Anderson County Invitational 2023
Championship Semi Finals
175
12/09
W
F 4-1 2:09
E. Walters
Cherryvale HS
Anderson County Invitational 2023
Round 2: No 4 man
175
12/09
W
F 11-3 3:34
G. Friess
Parsons
Anderson County Invitational 2023
Round 1:10 and 12 man brackets only
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/24
W
DEC 4-0
J. Foreman
Independence High School Wrest
Indy Takedown Tournament
Round 4
175-194
06/24
W
MD 10-0
J. Melugin
Independence Wrestling Club
Indy Takedown Tournament
Round 2
175-194
06/24
W
DEC 4-0
O. Moreland
Caney Valley Wrestling
Indy Takedown Tournament
Round 1
175-194
03/04
L
F 4-0 2:07
C. Page
Effingham
USAWKS 2023 District 1 Championships
Placement Matches (8 Man)
175
03/04
W
F 9-1 3:33
L. Terry
Piper
USAWKS 2023 District 1 Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
175
03/04
L
F 2-0 1:09
D. Waggerman
Paola
USAWKS 2023 District 1 Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
175
03/04
W
F 7-2 1:55
L. Plum
Bobcat Wrestling Club
USAWKS 2023 District 1 Championships
Quarterfinals (8 Man)
175
02/04
L
F 2-0 1:21
C. McCandless
Stafford
Circle 32nd Annual Invitational
Round 4
175
02/03
L
F 0-0 3:30
T. Stuhlsatz
Garden Plain High School
Circle 32nd Annual Invitational
Round 2
175
02/03
W
F 2-0 0:56
T. Penner
Hesston High School
Circle 32nd Annual Invitational
Round 1
175
01/14
L
F 11-3 3:40
D. Partee
Pittsburg
BOBCAT CLASSIC
Quarters & 3rd WB (32 Man)
175
01/13
W
F 4-8 4:17
A. Andrews
Blue Valley North
BOBCAT CLASSIC
2nd Wrestleback (32 Man)
175
01/13
L
F 2-0 1:07
S. Vas
Piper
BOBCAT CLASSIC
Round 2 Champ & WB (32 Man)
175
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023