Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aspen Day
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Team Name
Excalibur Wrestling Club
Talons Wrestling Club
Talons wrestling club
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
L
TF 10-2 2:00
H. Seale
Ridgeline Riverhawks
Ben Lomond Greco Tournament
Round 3 (4 Man)
65-79
04/01
L
TF 8-0 2:00
P. Call
Bear River Wrestling Club
Ben Lomond Greco Tournament
Round 2 (4 Man)
65-79
04/01
L
TF 8-0 1:47
P. King
Top of Utah
Ben Lomond Greco Tournament
Round 1 (4 Man)
65-79
04/01
W
F 2-0 1:28
J. King
Top of Utah
Ben Lomond Folkstyle Tournament
Round 5 (5 Man)
72-78
04/01
L
F 3-2 1:13
P. Call
Bear River Wrestling Club
Ben Lomond Folkstyle Tournament
Round 3 (5 Man)
72-78
04/01
L
F 8-1 2:31
P. King
Top of Utah
Ben Lomond Folkstyle Tournament
Round 2 (5 Man)
72-78
04/01
L
F 2-0 0:34
B. Childs
Champions Wrestling Club
Ben Lomond Folkstyle Tournament
Round 1 (5 Man)
72-78
03/18
L
F 5-0 0:26
S. Stephens
Sanderson Wrestling Academy
Fremont Folkstyle Tournament
Round 3 (4 Man)
72-76
03/18
L
TF 15-0 1:30
P. King
Top of Utah
Fremont Folkstyle Tournament
Round 2 (4 Man)
72-76
03/18
L
F 2-0 1:12
J. King
Top of Utah
Fremont Folkstyle Tournament
Round 1 (4 Man)
72-76
02/11
L
Replay
TF 15-0 1:56
E. Crapo
Delta Wrestling Club
Utah Youth Super State
Medal Rounds
75
02/11
L
Replay
F 12-1 2:20
P. King
Top of Utah
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (8 Man)
75
02/11
L
Replay
TF 17-2 2:49
K. Anderton
AndertonWrestling.com
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
75
01/21
L
Replay
F 4-0 0:26
J. Sullivan
Grantsville Wrestling Club
Rec League State
2nd Wrestleback (8 Man)
71-76
01/21
L
Replay
F 4-0 1:37
P. King
Top Of Utah
Rec League State
Quarterfinals (8 Man)
71-76
01/14
L
F 2-0 0:35
P. Call
Bear River Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (3 Man)
71-79
01/14
L
DEC 7-6
K. Patterson
Fremont Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (3 Man)
71-79
12/17
L
F 7-1 4:54
P. King
Top Of Utah
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
70-75
12/17
L
F 0-0 0:49
A. Deeter
Sanderson wrestling academy
Jaydon Rogers Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
70-75
11/26
L
F 2-0 0:31
S. Stephens
Sanderson Wrestling Academy
Turkey Tussle
Round 3 (4 Man)
78
11/26
L
F 4-0 0:50
L. Rarick
Westlake
Turkey Tussle
Round 2 (4 Man)
78
11/26
L
TF 17-2 3:45
K. Anderton
Andertonwrestling.com
Turkey Tussle
Round 1 (4 Man)
78
11/19
W
F 2-0 0:23
K. Jeetan
Excalibur Wrestling Club
Excalibur Youth Tournament
Round 2 (Best of 3)
73-75
11/19
W
F 10-4 3:00
K. Jeetan
Excalibur Wrestling Club
Excalibur Youth Tournament
Round 1 (Best of 3)
73-75
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024