Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dalton Champion
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
St Ignace
St Ignace HS
St Ignace-LaSalle HS
St. Ignace
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
L
Replay
F 0-2 2:11
M. Graham
Union City HS
MHSAA Championships
1st WB
D4-113
03/01
L
MD 10-2
K. Betham
Lakeview HS
MHSAA Championships
Round 1 (16 Man)
D4-113
02/17
W
F 7-2 3:29
J. Weber
Manistique HS
MHSAA Regional 13-4
Placement Matches (8 Man)
113
02/17
W
F 7-0 3:00
Z. Martin
Oscoda HS
MHSAA Regional 13-4
2nd Wrestleback (8 Man)
113
02/17
L
F 2-0 1:45
D. Gillison
Benzie Central HS
MHSAA Regional 13-4
Semis & 1st WB (8 Man)
113
02/17
W
F 2-0 0:27
L. McCarty
Mancelona HS
MHSAA Regional 13-4
Quarterfinals (8 Man)
113
02/10
L
DEC 7-1
C. Raab
Powers North Central HS
MHSAA District 25-4
Placement
113
02/10
W
F 0-0 5:46
D. Savoie
Rudyard HS
MHSAA District 25-4
Round 4 (16 and 32 Man)
113
02/03
W
F 2-2 4:50
J. Layman
Inland Lakes HS
Bulldog Invitational
Round 5 (5 Man)
113
02/03
W
DEC 9-8
E. Fradette
Cheboygan Area HS
Bulldog Invitational
Round 4 (5 Man)
113
02/03
W
F 2-0 1:02
K. Warner
Cheboygan Area HS
Bulldog Invitational
Round 3 (5 Man)
113
02/03
W
F 2-0 1:06
B. Martin
LakeVille Memorial HS
Bulldog Invitational
Round 2 (5 Man)
113
01/20
L
F 0-0 0:54
N. Beauchamp
Gladstone
U.P Championships 2024
Placement Matches (16 Man)
113
01/20
L
DEC 8-1
P. Espinoza
Negaunee
U.P Championships 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/20
W
F 0-0 1:07
C. Tracey
Sault Area HS
U.P Championships 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/07
L
DEC 7-0
P. Espinoza
Negaunee
Elks Wrestling Tournament - 2024
Placement Matches (16 Man)
113
01/07
L
F 0-0 1:47
D. Gillison
Benzie Central
Elks Wrestling Tournament - 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/06
W
MD 15-2
J. Weber
Manistique
Elks Wrestling Tournament - 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/06
W
F 0-0 0:58
B. Bayley
Menominee
Elks Wrestling Tournament - 2024
Round 1 (16 Man)
113
12/30
W
F 5-0 1:03
B. Bayley
Menominee HS
U.P Holiday Super Duals
Round 1
113
12/14
W
F 0-0 1:29
E. Fradette
Cheboygan Area HS
SAC #2 @Sault
Round 1
113
12/07
W
F 0-0 3:38
M. VanDoren
Sault Area HS
SAC #1 @Cheboygan
Round 1
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
W
F 0-0 1:13
W. Craven
Pellston HS
Pellston Duals
Round 1
113
02/06
W
F 0-0 2:39
B. Briggs
Newberry HS
Pellston Duals
Round 1
113
02/04
W
F 2-0 0:02
J. Layman
Inland Lakes HS
Pellston Duals
Round 1
106
01/28
L
DEC 7-6
A. Drury
Kingsley Area HS
Northern Michigan Championship
Round 5
106
01/28
L
F 2-0 1:25
A. Spriks
Gladstone HS
Northern Michigan Championship
Round 2
106
01/27
W
F 0-0 1:45
S. Kincheloe
Rudyard HS
SAC 5 @ Pellston
Round 1
106
01/21
L
DEC 8-2
S. Hruska
Iron Mountain
U.P Championships 2023
Placement Matches (16 Man)
106
01/21
W
F 0-0 5:24
K. Wilson
Ishpeming HS
U.P Championships 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022