Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luke Walker
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Archbishop Spalding
Brookville-Ell Saline
MEMORIAL
Memorial
Memorial JH
Spanish Fort
Spanish Fort JV
St. John`s School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
DEC 11-5
D. Kivett
DeMatha Catholic
2024 Maryland Independent Schools JV States
1st Place
165
02/17
W
Replay
MD 10-1
E. Kuehl
Calvert Hall College
2024 Maryland Independent Schools JV States
Round 8 - Semi Top
165
02/17
W
Replay
F 5-0 3:06
A. Irazoqui
Loyola-Blakefield
2024 Maryland Independent Schools JV States
Round 6 - Quarters
165
02/17
W
Replay
F 5-3 5:18
I. Strube
Calvert Hall College
2024 Maryland Independent Schools JV States
Round 4
165
02/16
L
F 8-0 1:49
C. Todd
BOOKER T WASHINGTON
OSSAA 5A East Regionals
Consols Round 1 (16 man)
165
02/16
L
F 4-0 1:19
B. Emert
DURANT
OSSAA 5A East Regionals
Round 1 (16 Man)
165
02/03
L
F 6-0 1:45
B. Rush
Miami
Will Rogers Conference
Round 4
165
02/02
L
F 2-0 0:29
B. Fenimore
Berryhill
Will Rogers Conference
Round 2
165
01/20
L
F 7-0 1:34
J. Holmes
MCLAIN
Ray Murphy Jr. Memorial Tournament -- Hale High.
Semis
165
01/20
W
F 4-2 2:31
C. West
EAST CENTRAL
Ray Murphy Jr. Memorial Tournament -- Hale High.
quarters
165
01/20
L
F 8-0 0:58
K. Carter
MCALESTER
Ray Murphy Jr. Memorial Tournament -- Hale High.
round 2
165
01/06
L
TF 18-1 3:46
E. Mensing
AOS
2024 Houston City MS Championships
placement
150
01/06
W
F 5-0 1:30
H. Goerl
Kinkaid
2024 Houston City MS Championships
rnd 3
150
01/06
W
F 6-0 1:10
R. Coronavo
Roberson
2024 Houston City MS Championships
Rnd 2
150
01/06
W
F 2-0 0:45
J. Whitman
Kinkaid
2024 Houston City MS Championships
Round 1 (16 Man)
150
01/06
L
FOR 0-0
M. Lagos
Foley
2024 Baldwin County Championships
Conso Rd 3 (Saturday)
165
01/06
L
F 5-7 6:00
E. Lawrence
Gulf Shores
2024 Baldwin County Championships
Round of 16 and Conso Rd 1 (Friday)
165
01/06
L
F 5-2 2:10
J. Cummings
Henryetta
Inola / Army National Guard Invitational
Round of 16 & 1/3 WB
165
01/05
L
F 4-1 0:45
E. Gammill
Lakeside
Inola / Army National Guard Invitational
Round of 32 & 1 WB
165
12/16
L
F 2-0 0:27
C. Taylor
Cleveland JH
Joe Cole / Cleveland Classic 2023 JH
16-man
170
12/15
W
F 2-0 0:48
k. marler
Verdigris JH Boys
Joe Cole / Cleveland Classic 2023 JH
2nd Wrestleback (64 Man)
170
12/15
L
F 4-1 0:17
F. Marinelli
Union Red JH BOYS
Joe Cole / Cleveland Classic 2023 JH
Round 1 CHampionship
170
12/03
L
M FOR 0-0
C. Young
Prattville Christian JV
2023 Murder Creek Melee
Conso Semis//RR Rd 5
175 JV
12/03
L
M FOR 5-5
B. Bettis
Baker JV
2023 Murder Creek Melee
Semifinals
175 JV
12/02
W
F 2-0 0:26
A. Pitts
Montgomery Catholic
2023 Murder Creek Melee
Quarterfinals/Conso Rd 1/RR Rd 2
175 JV
11/10
L
F 9-3 2:21
G. Shoub
Spanish Fort
Spanish Fort @ Spanish Fort
Round 1
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
F 4-4 1:32
C. Gerleman
Council Grove
Chase County JH Invitational
Round 2
115
03/03
L
F 3-4 1:41
B. Potter
Chase County
Chase County JH Invitational
Round 1
115
01/14
L
Replay
F 2-1 1:23
S. Yudisky
Rockwall-Heath
St. Mark`s 54th Middle School Tournament
1st Place Matches
120
01/14
W
Replay
DEC 4-2
R. Nguyen
Grapevine Cross Timbers
St. Mark`s 54th Middle School Tournament
Round 6 - Semi-Finals
120
01/14
W
Replay
F 2-0 0:33
A. Schartz
Fort Worth Country Day
St. Mark`s 54th Middle School Tournament
Round 3
120
01/14
W
Replay
F 2-0 1:15
K. Comer
Episcopal School of Dallas
St. Mark`s 54th Middle School Tournament
Round 2
120
01/14
W
Replay
F 5-0 1:16
A. White
St. Mark`s School of Texas
St. Mark`s 54th Middle School Tournament
Round 1 (32 Man)
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020