Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dillon Elliott
Results
High School Results
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 2-0 1:05
J. Nowak
Lincoln
FHSAA 2A R1
Round 5 (consi semis)
195
02/25
L
DEC 5-3
I. Shevchook
Oakleaf
FHSAA 2A R1
Round 4 (semis and WB)
195
02/25
W
F 10-6 5:39
R. Hutchinson
Ridgeview
FHSAA 2A R1
Round 2 (quarters and WB)
195
02/24
W
F 9-1 2:36
b. morhing
Pace
FHSAA 2A R1
Round 1 (16 Man)
195
02/08
W
F 2-1
C. Ricks
Yulee
Raider Duals #4
Round 1
220
02/08
W
TF 17-2 4:00
P. White
Fernandina Beach
Raider Duals #4
Round 1
220
02/08
W
TF 20-4 4:00
R. Goforth
Ridgeview
Raider Duals #4
Round 1
220
01/28
W
F 2-0
J. Batista
Tavares
Romulo Duals
Round 1
195
01/28
W
DEC 7-1
J. Jandro
Weeki Wachee
Romulo Duals
Round 1
195
01/28
W
F 2-0
B. Blankenship
Crystal River
Romulo Duals
Round 1
195
01/20
W
DEC 14-7
J. Houston
Florida
Florida @ Chiles
Round 1
220
01/14
W
F 6-7 3:49
R. Hutchinson
Ridgeview
2023 Gator Brawl
Championship
195
01/14
W
F 4-1 1:48
R. Goforth
Ridgeview
2023 Gator Brawl
Round 8
195
01/14
W
F 7-2 3:34
T. Crosby
Waccamaw
2023 Gator Brawl
Round 7
195
01/14
W
F 2-0 0:14
C. Cuevas
Choctawhatchee
2023 Gator Brawl
Round 6
195
01/14
W
F 2-0 1:05
R. Hutchinson
Ridgeview
2023 Gator Brawl
Round 5
195
01/14
W
F 2-0 0:58
B. Cunningham
Wakulla A
2023 Gator Brawl
Round 4
195
01/13
W
FOR 0-0
P. Angelino
Arnold
2023 Gator Brawl
Round 2
195
01/13
W
F 4-1 1:23
N. Braverman
Wakulla B
2023 Gator Brawl
Round 1
195
01/12
W
TF 18-1 3:13
N. Johnson
Gulf Breeze
2A D 1-2 Regional Duals
Semifinals (4 Team)
220
01/05
L
DEC 5-0
J. Nowak
Lincoln
2A District 2 Duals
Placement Matches (8 Team)
195
01/05
W
F 2-0 1:09
B. Beard
Arnold
2A District 2 Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
195
12/03
W
F 9-2 3:03
A. RUSS
Crestview
Border Wars X
Round 5 (6 Man)
195B
12/03
L
DEC 10-4
J. Calderaro
Jesuit
Border Wars X
Round 3 (6 Man)
195B
12/02
W
F 3-0 1:03
C. Fuentes
Destin High
Border Wars X
Round 2 (6 Man)
195B
12/02
W
F 2-0 0:35
B. Harper
North Bay Haven
Border Wars X
Round 1 (6 Man)
195B
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023