Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ardynn Trower
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Eureka
Eureka High School
STL YELLOW
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 3-2 UTB
A. Dabney
Marquette
MSHSAA Girls Class 2 District 1
Cons. Semis
190
02/10
L
F 3-0 5:38
Z. Freeman
Poplar Bluff
MSHSAA Girls Class 2 District 1
Semifinals
190
02/10
W
F 1-0 4:36
N. Hopkins
Central (Cape Girardeau)
MSHSAA Girls Class 2 District 1
Quarterfinals
190
02/09
W
F 7-0 4:22
E. Williams
Lindbergh
MSHSAA Girls Class 2 District 1
Round 1 (16 Man)
190
02/03
L
DEC 5-1
L. Johnson
McCluer North
Riley Baker Invitational (Girls)
Round 4 (6 Team)
190
02/03
L
DEC 1-0
A. Dabney
Marquette
Riley Baker Invitational (Girls)
Round 3 (6 Team)
190
02/03
L
DEC 5-1
Z. Freeman
Poplar Bluff
Riley Baker Invitational (Girls)
Round 5 (6 Team)
190
01/27
W
DEC 5-2 TB1
E. Kimbrough
Lafayette (Wildwood)
Lindbergh Flyers Invitational
Round 6
190
01/27
W
F 2-0 0:48
P. House
Ritenour
Lindbergh Flyers Invitational
Round 4
190
01/27
W
F 2-0 1:47
M. Huntsucker
Holt
Lindbergh Flyers Invitational
Round 2
190
01/27
W
F 2-0 0:32
G. Poke
Oakville
Lindbergh Flyers Invitational
Round 1
190
01/13
W
F 5-0 4:35
C. Rector
Francis Howell North
St. Charles West Invitational 2024-Girls
Placement Matches (16 Man)
190
01/13
W
F 5-0 1:15
E. Isom
St. Charles West
St. Charles West Invitational 2024-Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
01/12
W
F 2-0 0:25
A. Iqbal
Ritenour
St. Charles West Invitational 2024-Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
01/06
L
DEC 3-1 SV
L. Johnson
McCluer North
2024 Lafayette `Fred Ross` Inv. Girls
Finals
190
01/06
W
DEC 4-3 UTB
A. Dabney
Marquette
2024 Lafayette `Fred Ross` Inv. Girls
Semis & WB (16 Man)
190
01/06
W
F 4-0 3:28
L. Williams
STEAM- MSB
2024 Lafayette `Fred Ross` Inv. Girls
Quarters & WB (16 Man)
190
12/02
W
F 2-11 4:24
S. Reid
Webster Groves
John Burroughs Tournament - Girls Division
Round 5
190
12/02
W
FOR 0-0
P. Murrel
STEAM Academy-MSB
John Burroughs Tournament - Girls Division
Round 3
190
12/02
W
F 2-0 0:53
L. Sabath
Maplewood-Richmond Hts.
John Burroughs Tournament - Girls Division
Round 2
190
10/08
W
Replay
F 6-1 4:59
I. Renfro
Basehor Bobcats
Fall Brawl 2023
Placement Matches (8 Man)
190
10/08
L
Replay
F 6-2 2:47
A. Castro
Fayetteville
Fall Brawl 2023
2nd Wrestleback (8 Man)
190
10/08
W
Replay
F 2-0 1:47
N. Fernandez
Platte County
Fall Brawl 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
190
10/08
L
Replay
DEC 1-0
A. Willess
Rockwall Training Center
Fall Brawl 2023
Quarterfinals (8 Man)
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
W
Replay
F 2-0 1:35
A. Ownby
Montana Silver
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Quarterfinals (8 Team)
190
06/21
L
Replay
F 2-1 4:33
E. Brown
Charlie`s Angels-FL Blk
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 4 (8 Team)
190
06/21
W
Replay
F 6-1 3:23
E. Rojas
Orange City Titans
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 1 (8 Team)
190
06/21
L
Replay
F 2-1 3:57
I. Canada
Beauty and Beasts
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 2 (8 Team)
190
06/21
W
Replay
F 5-0 2:00
A. Lundgren
Queen Bees
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 5 (8 Team)
190
06/21
L
Replay
F 2-0 1:42
I. Canada
Beauty and Beasts
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
190
06/21
W
Replay
F 6-4 4:50
M. Hazeltine
MXW Purple
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Finals (8 Team)
190
01/28
L
F 0-0 1:17
A. Dabney
Marquette
Thrasher 2023 Girls
Round 3
190
01/28
W
F 10-0 4:58
K. Anderson
Oakville
Thrasher 2023 Girls
Round 2
190
01/28
L
DEC 5-0
E. Poulette
Lindbergh
Thrasher 2023 Girls
1st Round
190
01/21
L
F 1-2 3:38
R. Gray
Troy Buchanan
2023 Iron Jay Varsity Girls Tournament
Round 5
190
01/21
W
F 5-0 3:36
M. Johnson
Pacific
2023 Iron Jay Varsity Girls Tournament
Round 4
190
01/21
L
DEC 4-0
L. Johnson
Hazelwood West
2023 Iron Jay Varsity Girls Tournament
Round 3
190
01/21
W
F 2-0 0:57
A. DiMaggio
Highland
2023 Iron Jay Varsity Girls Tournament
Round 2
190
01/14
L
F 2-0 0:20
L. Johnson
Hazelwood West
St. Charles West Invitational 2023-Girls
Round 5 (5 Man)
190
01/14
W
F 5-1 2:58
S. Duty
Seckman
St. Charles West Invitational 2023-Girls
Round 4 (5 Man)
190
01/14
W
F 4-0 1:18
G. BUSBY
Timberland
St. Charles West Invitational 2023-Girls
Round 2 (5 Man)
190
01/13
W
F 2-0 0:57
E. Isom
St. Charles West
St. Charles West Invitational 2023-Girls
Round 1 (5 Man)
190
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020