Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Will Haybron
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
Ladue
Ladue
Ladue Horton Watkins
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
MD 17-5
K. Harlan
Cahokia (H.S.)
ERIC LEWIS MICDS INVITATIONAL
Fifth
132
01/21
L
DEC 10-9
W. Nicholson
Howell North
ERIC LEWIS MICDS INVITATIONAL
4th Wrestleback (16 Man)
132
01/21
L
MD 12-3
C. Rosales
Francis Howell
ERIC LEWIS MICDS INVITATIONAL
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/21
W
F 13-0 2:51
L. Diers
Francis Howell North JV
ERIC LEWIS MICDS INVITATIONAL
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/21
W
F 8-0 1:59
J. Means
Maplewood-Richmond Hts.
ERIC LEWIS MICDS INVITATIONAL
Round 1 (16 Man)
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
L
F 5-2 5:34
P. Tieman
North Point
St. Charles Invitational- Boys 2022
Placement Matches (16 Man)
120
01/15
W
DEC 8-7
L. Barrett
Parkway Central
St. Charles Invitational- Boys 2022
3rd Wrestleback (16 Man)
120
01/14
L
F 8-5 4:48
M. Mattina
Chaminade
St. Charles Invitational- Boys 2022
Semis & 2nd WB (16 Man)
120
12/11
W
DEC 5-2
G. Lingafelter
Marquette
Wentzville Liberty Invitational
Round 6 - Medals
120
12/11
L
DEC 7-2 SV
A. McElvain
Palmyra
Wentzville Liberty Invitational
Round 5
120
12/11
W
F 2-0 0:55
A. Sairafi
Kirksville
Wentzville Liberty Invitational
Round 4
120
12/11
L
DEC 12-5
B. Kelly
Liberty (Wentzville)
Wentzville Liberty Invitational
Round 3
120
12/11
L
MD 10-0
K. Foster
Fulton
Wentzville Liberty Invitational
Round 2
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024