Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brandon peart
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/27
L
DEC 14-11
B. Gudino
Barbara Goleman
Somerset Spring Bash #2 FOLKSTYLE
4th Wrestleback (16 Man)
V 165-175
02/23
L
DEC 9-8
J. Romeus
Coral Springs
FHSAA 3A R4
Round 3 (16 man)
190
02/23
W
F 4-4 2:46
G. Perez
Taravella
FHSAA 3A R4
Round 2 (quarters and WB)
190
02/23
L
F 13-4 3:37
C. Sanchez
South Dade
FHSAA 3A R4
Round 1 (16 Man)
190
02/16
L
F 0-0 3:41
B. Nuno
Miami Coral Park
FHSAA 3A D15
Placements
190
02/16
L
MD 8-0
K. Canales
Columbus
FHSAA 3A D15
Round 4 (Semis and WB3)
190
02/16
W
DEC 7-5
R. Thony
Dr. Krop
FHSAA 3A D15
Round 2 (Quarters and WB1)
190
02/03
L
MD 17-9
T. Buckley
Miami Beach Senior
2024 GMAC Championships
5th Wrestleback (32 Man)
175
02/03
W
DEC 11-4
D. Marre
Hialeah Gardens Sr.
2024 GMAC Championships
4th Wrestleback (32 Man)
175
02/02
L
F 13-4 3:13
K. Olavarria
South Dade
2024 GMAC Championships
Quarters
175
02/02
W
F 5-0 3:30
N. Velazco
Christopher Columbus H S
2024 GMAC Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
175
01/27
L
DEC 3-2
E. Stone
Pine Crest
9th Annual Tri-County Invitational
Round 6B Consol R5
175
01/27
W
DEC 5-2
D. Halpern
Atlantic
9th Annual Tri-County Invitational
4th Wrestleback (64 Man)
175
01/26
W
F 4-3 2:07
D. Marre
Hialeah Gardens Sr.
9th Annual Tri-County Invitational
Round 4 Champ & WB (64 Man)
175
01/26
L
MD 10-1
M. Mora
Christopher Columbus HS
9th Annual Tri-County Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
175
01/17
W
F 2-0 2:00
C. Epps
Cooper City
Barbara Goleman @ Cooper City
Round 1
165
01/13
L
F 10-1 4:43
G. Angeles
Park Vista Community
2024 Rumble At The Ridge
1st Place Matches
165
01/13
W
DEC 4-2
T. Daher
Seminole Ridge
2024 Rumble At The Ridge
Saturday R3 Semis
165
01/13
W
DEC 5-3 SV
J. Urribarri
John I Leonard
2024 Rumble At The Ridge
Quarters Friday
165
01/12
W
FOR 0-0
M. Mesa
The King`s Academy
2024 Rumble At The Ridge
Boys R2
165
12/13
W
F 4-0 2:23
J. Brito
Miami Coral Park
FHSAA 3A D15 Duals
Round 2 (8 Team)
165
12/13
W
F 8-2 2:31
C. Dorval
Dr. Krop
FHSAA 3A D15 Duals
Round 1 (8 Team)
165
12/13
L
F 7-1 1:38
G. Beracasa
Doral Academy
FHSAA 3A D15 Duals
Round 6 (8 Team)
165
12/13
L
DEC 7-2
Z. Niazi
Christopher Columbus H S
FHSAA 3A D15 Duals
Round 5 (8 Team)
165
12/13
W
F 6-1 3:14
S. Trascierra
Miami Beach Senior
FHSAA 3A D15 Duals
Round 4 (8 Team)
165
12/13
W
F 6-4 3:42
D. Jaramillo
Hialeah Gardens Sr.
FHSAA 3A D15 Duals
Round 7 (8 Team)
165
12/03
L
DEC 8-1
R. Wolfe
William T Dwyer
2nd Boca Raton Bobcat Inv.
Saturday R3B 5th WB (32 man)
175
12/02
W
F 4-0 2:12
J. Marks
Cardinal Newman
2nd Boca Raton Bobcat Inv.
Saturday R2
175
12/02
W
F 2-2 1:41
I. Dorvill
Dillard
2nd Boca Raton Bobcat Inv.
Saturday R1 B
175
12/02
W
FOR 0-0
E. Jeanjuste
Forest Hill
2nd Boca Raton Bobcat Inv.
Boys R3
175
12/02
L
TF 16-1 2:58
N. Lang
Cardinal Newman
2nd Boca Raton Bobcat Inv.
Boys R2
175
12/02
W
F 4-2 1:45
J. Coleman
South Fork
2nd Boca Raton Bobcat Inv.
Boys R1
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
DEC 9-7 SV
E. Stone
Pine Crest
8th ANNUAL TRICOUNTY INVITATIONAL
R3 - 2nd WB
160
01/27
L
DEC 7-5
T. Gomez
South Fork
8th ANNUAL TRICOUNTY INVITATIONAL
R1
160
01/13
L
F 2-0 0:06
Z. Weidler
Cypress Bay
Battle at the Bay
Round 3 (3 Team)
182
01/13
L
F 7-0 3:18
K. Gabrielsen
Heritage
Battle at the Bay
Round 1 (3 Team)
160
01/13
W
F 9-1 5:27
A. Rahman
Suncoast
Battle at the Bay
Round 4 (6 Team)
160
01/13
L
MD 14-4
A. Marcotte
Key West
Battle at the Bay
Round 5 (6 Team)
170
01/13
L
F 5-0 1:19
J. Mayorga
Miami Southridge Hs
Battle at the Bay
Round 2 (4 Team)
160
01/13
W
F 2-0 0:45
K. Malcolm
Miami Norland Senior
Battle at the Bay
Round 3 (4 Team)
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024