Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nevin Claypool
Results
High School Results
High School
High School
Other
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
DEC 6-5
B. Cheek
Gulf Shores
2024 Gulf Coast JV Championships
Conso Semis/RR 5
138
02/03
W
MD 18-5
M. Ashley
Orange Beach
2024 Gulf Coast JV Championships
Conso Quarters/RR 4
138
02/03
W
F 2-0 0:52
g. vasquez
Pace
2024 Gulf Coast JV Championships
Conso 2/RR 3
138
02/03
W
F 2-0 0:45
G. Miller
Thompson
2024 Gulf Coast JV Championships
Quarterfinals/RR 2
138
01/31
W
F 3-0 0:58
K. George
Alma Bryant
Alma Bryant Bayside Academy Gulf Shores @ St Michael Catholic
Round 1
144
01/31
W
F 9-2 3:37
C. Roach
St Michael Catholic High School
Alma Bryant Bayside Academy Gulf Shores @ St Michael Catholic
Round 1
138
01/30
W
F 7-1 2:16
J. Pettway
Mary G Montgomery
*Senior Night Quad @ GS w/ MGM, Bayshore, and Robertsdale
Round 1
144
01/27
L
TF 21-4
B. Edwards
Beauregard
Hornet Slam 9
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/27
W
F 4-1 2:22
B. Hanby
Stanhope Elmore
Hornet Slam 9
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/27
L
TF 22-6 5:28
J. Anthony
Russell County
Hornet Slam 9
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/26
L
DEC 4-0
J. Sweet
Daphne
Gulf Shores/Daphne/Spanish Fort
Round 1
144
01/26
W
DEC 14-8
A. Arthur
Spanish Fort
Gulf Shores/Daphne/Spanish Fort
Round 1
144
01/24
W
F 8-2 5:49
C. Godwin
Elberta HS
Quad Match @ Elberta w/LeFlore, Robertsdale, Ocean Springs, and Gulf Shores
Round 1
144
01/06
L
DEC 7-5 SV
N. Vecchio
Spanish Fort
2024 Baldwin County Championships
Conso Finals
138
01/06
W
F 8-0 1:22
P. Harrison
Elberta
2024 Baldwin County Championships
Conso Semis
138
01/06
L
TF 19-2 5:38
N. Portis
Baldwin County
2024 Baldwin County Championships
Semifinals (Bottom)
138
01/06
W
TF 15-0 5:16
K. Cisneros
Orange Beach
2024 Baldwin County Championships
Quarterfinals (Friday)
138
01/04
L
F 0-4 2:44
C. Godwin
Elberta HS
Regions Duals @ BrewTech HS
Round 1
144
12/29
L
DEC 6-0
C. White
Gulf Breeze
2023 Gulf Shores Scuffle
Varsity Conso Rd 3
138
12/29
W
F 5-0 2:05
C. Steele
St. Martin
2023 Gulf Shores Scuffle
Varsity Conso Rd 2
138
12/29
L
F 6-0 3:32
N. Portis
Baldwin County
2023 Gulf Shores Scuffle
Varsity Round of 16 & Conso Rd 1
138
12/29
W
F 2-2 1:53
J. Jacobs
Vancleave
2023 Gulf Shores Scuffle
Varsity Round of 32
138
12/28
W
F 12-4 5:22
C. Godwin
Elberta HS
Quad @ GS w/ Southside, Elberta, Ft. Gibson OK
Round 1
144
12/27
L
TF 18-0 4:26
J. Johnson
Fort Gibson
Quad @ GS w/ Southside, Elberta, Ft. Gibson OK
Round 1
144
12/22
L
DEC 12-7
E. Medina
Cass High School
3rd Annual Garvin Edwards Hall of Fame
1st & 3rd (16 Man)
144
12/22
W
DEC 7-4
R. Hanes
Bremen High School A
3rd Annual Garvin Edwards Hall of Fame
4th Wrestleback (16 Man)
144
12/22
L
DEC 7-4
B. Bennett
Ceadartown High School
3rd Annual Garvin Edwards Hall of Fame
Semis
144
12/22
W
F 12-1 3:34
J. Garner
Pike County High School
3rd Annual Garvin Edwards Hall of Fame
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
12/21
W
TF 15-0 4:22
E. Ellison
Breman High School B
3rd Annual Garvin Edwards Hall of Fame
Round 1 (16 Man)
144
12/20
W
F 2-0 0:16
C. Cockrell
Leeds
Greenwave Duals
Round 1
138
12/15
W
F 2-0 1:28
N. Crawford
Springville
Jimmy Blanton Memorial Duals
Round 1
138
12/15
W
F 2-0 1:37
B. Morand
Beauregard HS
Holtville Quad
Round 1
144
12/07
W
F 4-0 0:52
B. Henry
Davidson HS
Quad @ GS w/ Davidson, W.S. Neal, Bayshore
Round 1
144
12/06
W
F 2-0 0:45
G. Tran
Alma Bryant
Saraland/Gulf Shores/Alma Bryant Tri Match
Round 1
144
12/05
W
F 4-1 3:29
J. Lawshe
Saraland
Saraland/Gulf Shores/Alma Bryant Tri Match
Round 1
144
12/02
W
DEC 6-5
N. Yanta
Houston Strake Jesuit College Prep
JV- Battle at the Woods
Placement (16 Man)
144
12/02
W
F 7-0 1:47
J. Rosales
Rosenberg Terry
JV- Battle at the Woods
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
12/02
W
F 2-0 0:39
B. zerouat
Cypress Woods
JV- Battle at the Woods
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
12/01
W
F 8-0 4:33
H. Rainer
Bayshore Christian School
Quad @ Gulf Shores w/ Baker, Baldwin County, Bayshore
Round 1
144
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023