Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Haden Jones
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Southwood
Sullivan East
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/24
W
DEC 4-2
R. Shelby
Elizabethton
Sullivan East @ Elizabethton
Round 1
132
01/10
W
F 0-0 3:06
J. Hawk
West Greene
Greeneville/Sullivan East
Round 1
132
01/10
L
F 4-0 3:20
C. Malone
David Crockett
Greeneville/Sullivan East
Round 1
132
01/04
L
F 0-0
M. Minor
Tennessee
Best of Bristol
Round 1
132
01/04
W
DEC 8-7
B. Rock
John S. Battle
Best of Bristol
Round 1
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
MD 14-6
J. Huskey
---
22/23 TNAAU Region 1 Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
125
02/20
W
MD 10-2
E. Benton
Halls Wrestling
22/23 TNAAU Region 1 Championship
2nd Wrestleback (16 Man)
125
02/19
L
F 8-6 3:55
W. Biber
Cumberland Co Youth Wrestling
22/23 TNAAU Region 1 Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
02/19
W
DEC 11-5
I. Stewart
Heritage Outlaws
22/23 TNAAU Region 1 Championship
Round 1 (16 Man)
125
01/28
L
DEC 7-4
G. Baldwin
Peru
IHSAA Sectional @ Peru
Semis and WB
126
01/28
L
F 14-4 5:37
S. Flood
North Miami
IHSAA Sectional @ Peru
Quarters
126
01/25
W
F 2-0 1:11
J. Rodriguez
Mississinewa
Southwood @ Mississinewa
Round 1
126
01/21
W
DEC 8-7
G. Baldwin
Peru
2023 Three Rivers Conference Tournament
5th Place Matches
126
01/21
L
DEC 12-9
K. Pratt
Northfield
2023 Three Rivers Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
126
01/21
W
DEC 6-4
J. Courter
Whitko
2023 Three Rivers Conference Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
126
01/21
L
MD 11-2
A. Ousley
Maconaquah
2023 Three Rivers Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
126
01/21
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Tippecanoe Valley
2023 Three Rivers Conference Tournament
Prelims Round 1
126
01/07
L
MD 8-0
B. Zimmerman
Triton Central
2023 Maconaquah Wrestling Invitational
3rd Place Matches
126
01/07
W
MD 14-5
C. Belcher
Clinton Central
2023 Maconaquah Wrestling Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
126
01/07
W
F 14-2 3:39
G. Piel
Maconaquah
2023 Maconaquah Wrestling Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
126
01/07
L
F 2-0 2:59
B. Zimmerman
Triton Central
2023 Maconaquah Wrestling Invitational
Quarterfinals (8 Man)
126
01/07
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Wes-Del
2023 Maconaquah Wrestling Invitational
Prelims Round 1
126
01/05
L
MD 13-3
K. Hallis
Eastbrook
Eastbrook @ Southwood
Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024