Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Davis Shaposhnick
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Great Oak
Great Oak HS
Great Oaks
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
DEC 3-2
L. Hansen
Royal
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Placement Matches (16 Man)
106
02/17
W
Replay
DEC 11-8
D. Mendoza
Victor Valley
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
4th Wrestleback (16 Man)
106
02/16
L
Replay
DEC 9-2
Z. Samano
Chino
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/16
W
Replay
MD 12-3
G. Keshishian
Aliso Niguel
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
02/16
W
Replay
DEC 4-2 SV
D. Mendoza
Victor Valley
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Round 1 (16 Man)
106
02/10
W
Replay
DEC 4-0
D. Tait
Temescal Canyon
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Medals
106
02/10
W
Replay
F 0-0 2:05
A. Martinez
Lakeside
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Cons Semis
106
02/10
L
Replay
DEC 4-3
X. Manzo
Canyon Springs
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Semis & Round of 8
106
02/09
W
Replay
DEC 6-4 SV
D. Tait
Temescal Canyon
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Quarters & Round of 16
106
02/09
W
Replay
F 16-0 4:23
M. Webb
Chaminade
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Round 2
106
02/07
W
F 0-0 0:53
N. Trujillo
Shadow Hills
Shadow Hills @ Great Oaks
Round 1
106
02/03
W
Replay
F 7-0 2:28
P. Leffard
Chaparral
Southwestern League Finals
Medals
106
02/03
W
Replay
F 2-0 0:50
M. Garcia
Vista Murrieta
Southwestern League Finals
Semis
106
01/13
L
Replay
DEC 3-2
A. Gomez
Porterville
5 Counties Invitational
Quarters & Round of 16
106
01/13
W
FOR 0-0
A. Martinez
Lakeside
5 Counties Invitational
Cons 4
106
01/13
L
DEC 4-0
M. Tolentino
Northview
5 Counties Invitational
Champ 3 Cons 3
106
01/12
W
Replay
F 2-0 1:46
B. Shamblee
Simi Valley
5 Counties Invitational
Champ 2 Cons 1
106
12/16
W
F 4-0 0:59
A. Switzer-Ojeda
Elsinore
Rumble in the Jungle
Round 1
106
12/01
W
F 14-3 2:04
A. Switzer-Ojeda
Elsinore
Elsinore @ Great Oaks
Round 1
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
DEC 6-1
C. Gijon
La Mirada HS
SCWAY Boys Grade State
Placement Matches (16 Man)
106
03/05
W
DEC 2-0
S. Brooks
Mayfair
SCWAY Boys Grade State
4th Wrestleback (16 Man)
106
03/05
W
F 6-2 3:57
A. Guillen
Los Osos
SCWAY Boys Grade State
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
03/05
L
F 6-0 2:34
C. Humphrey
High Desert Wrestling Club
SCWAY Boys Grade State
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
03/04
L
DEC 4-3
P. Woodworth
San Clemente
SCWAY Boys Grade State
Placement Matches (8 Man)
113
03/04
W
MD 17-4
L. Hernandez
Villa Park HS
SCWAY Boys Grade State
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
113
03/04
W
DEC 5-2
B. Cordero
San Dimas
SCWAY Boys Grade State
Quarterfinals (8 Man)
113
02/11
L
Replay
DEC 6-5
I. Trujillo
Temecula Valley
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Round of 12
106
02/10
L
Replay
DEC 8-5
X. Manzo
Canyon Springs
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Quarters & Round of 16
106
02/10
W
Replay
F 2-0 0:57
A. Xue
Webb
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Round 2
106
02/10
W
Replay
F 10-0 3:01
M. Burton
Yucca Valley
CIF SS Boys Individuals Southern Div
Round 1
106
02/04
W
Replay
DEC 7-2
J. Broman
Murrieta Mesa
Southwestern League Finals
Medals
106
02/04
W
Replay
F 2-0 1:40
M. Ghilliotti
Chaparral
Southwestern League Finals
Semis
106
01/07
W
F 2-2 2:33
S. Harris-Pham
JW North
Riverside County Championships
Medals
106
01/07
L
DEC 8-3
I. Caldera
Eleanor Roosevelt
Riverside County Championships
Consolation Semis
106
01/07
W
DEC 7-6
M. Blackston
Centennial
Riverside County Championships
Round of 8
106
01/07
W
F 1-4 2:04
L. Hodges
Indio
Riverside County Championships
Round of 12
106
01/07
W
F 0-0
e. orozco
Murrieta Mesa
Riverside County Championships
Round of 16 (with Quarters)
106
01/07
W
F 4-0 2:51
A. Ceja
Hillcrest
Riverside County Championships
64 Con 4 Plus 32 Con 2
106
01/07
L
F 2-0 1:35
P. Quezada
Centennial
Riverside County Championships
32 Round 2
106
01/06
W
F 2-0 0:21
N. Phillips
Liberty
Riverside County Championships
64 Ch Rd 2 & Con 1 Plus 32 Ch Rd 1
106
12/03
L
MD 10-2
I. Hernandez
---
2022 Carlsbad Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
12/03
L
DEC 11-7
H. Cahue
Carlsbad
2022 Carlsbad Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/03
W
F 0-0 1:00
K. Lule
Orange Glen
2022 Carlsbad Invitational
Round 1 (16 Man)
106
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023