Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Today · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Braedyn Rakes
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Lincoln East
NE
NWTC
Nebraska Hangin` Loose
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
W
DEC 6-5 TB1
L. EnriqueCo
Chase County Wrestling Club
2024 AAU State Nebraska
Placement Matches (64 Man)
150
03/09
L
NC 0-0
O. Kuehn
2TG
2024 AAU State Nebraska
2nd Place Match (64 Man)
150
02/10
L
DEC 9-4
K. Boston
Omaha Central
NSAA Class A District 2
Placements
144
02/10
W
F 10-0 3:39
T. Magness
Creighton Prep
NSAA Class A District 2
Semis and WB 1
144
02/10
W
F 4-1 1:30
J. Alvarez
Fremont
NSAA Class A District 2
Quarterfinals (8 Man)
144
02/03
W
DEC 6-1 SV
D. Gonzalez
Millard South
NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
144
02/03
W
F 10-0 2:55
B. Robinson
Kearney
NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
144
02/03
W
DEC 9-4
G. Pedersen
Grand Island
NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
144
01/31
W
F 3-8 1:03
G. Schulz
Lincoln Southwest
Lincoln Southwest @ Lincoln East
Round 1
144
01/27
W
F 2-0 1:38
M. Holzer
Lincoln Southeast
Lincoln East @ Lincoln Southeast
Round 1
144
01/20
W
DEC 3-0
B. Ging
Plattsmouth
Plattsmouth Varsity Invitational 2024
Placement Matches (16 Man)
144
01/20
W
F 2-0 0:43
V. Perez-Jimenez
Lincoln High
Plattsmouth Varsity Invitational 2024
4th Wrestleback (16 Man)
144
01/20
L
DEC 6-2
T. Harrill
Omaha Skutt Catholic
Plattsmouth Varsity Invitational 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
01/19
W
DEC 8-2
B. Ging
Plattsmouth
Plattsmouth Varsity Invitational 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
01/19
W
F 16-3 3:03
D. Zimmerman
Fairbury
Plattsmouth Varsity Invitational 2024
Round 1 (16 Man)
144
01/17
W
F 3-1 6:00
D. Gonzalez
Millard South
Millard South @ Lincoln East
Round 1
144
01/06
W
F 2-1 5:47
W. Sprenger
Valentine
Norm Manstedt Boys Invitational
Finals
144
01/06
W
MD 11-1
J. Dodson
Centennial
Norm Manstedt Boys Invitational
Semis
144
01/06
W
MD 13-3
H. Holoch
York
Norm Manstedt Boys Invitational
Quarters
144
01/05
W
F 6-2 1:43
T. Harrold
Broken Bow
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
144
01/05
W
F 5-0 1:29
D. Pedro
Schuyler
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 4
144
01/05
W
F 2-0 0:18
J. Kellogg
Archbishop Bergan
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 3
144
01/05
W
MD 9-1
C. Eisenmann
Columbus
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 2
144
01/05
W
F 11-1 3:31
K. Abbey
Kearney
Kearney @ Lincoln East
Round 1
144
12/30
W
F 6-4 3:55
I. Foster
Wahoo
2023-24 Badger Duals
Round 2
144
12/30
W
F 5-0 1:09
C. Johnson
Fairbury
2023-24 Badger Duals
Round 3
144
12/30
W
F 4-1 0:48
M. Souvannakhot
Ralston
2023-24 Badger Duals
Round 1
144
12/30
W
F 6-1 1:50
J. Parker
Elkhorn South
2023-24 Badger Duals
Round 5
144
12/30
W
DEC 3-1
B. Peacher
Bennington
2023-24 Badger Duals
Places
144
12/15
W
Replay
F 2-4 2:23
S. Philippi
Kearney
Flatwater Fracas 2023
Quarters & WB (16 Team)
144
12/15
W
Replay
F 12-1 3:32
C. Gable
Papillion-La Vista South
Flatwater Fracas 2023
Round 1 (6 Team)
144
12/15
L
Replay
F 5-0 1:45
L. Lagerman
Manhattan HS
Flatwater Fracas 2023
Round 4 (6 Team)
144
12/15
W
Replay
F 8-0 5:31
C. Malcolm
Waverly
Flatwater Fracas 2023
Round 3 (6 Team)
144
12/15
W
Replay
F 8-4 4:39
L. Lagerman
Manhattan HS
Flatwater Fracas 2023
Placement (16 Team)
144
12/15
W
Replay
F 5-0 1:16
B. Ochsner
Hastings
Flatwater Fracas 2023
Round 2 (6 Team)
144
12/15
W
Replay
F 5-0 1:33
Z. Ruffcorn
Gretna East
Flatwater Fracas 2023
Round 5 (6 Team)
144
12/15
W
Replay
DEC 5-1
G. Driel
Norfolk
Flatwater Fracas 2023
Champ Round 1 (16 Team)
144
12/10
L
F 5-0 1:34
E. Sylvester
Totino-Grace
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
All Placement Matches
144
12/09
W
DEC 1-3 SV
L. Bose
Underwood
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 3
144
12/09
W
DEC 9-3
K. Smith
Gardner-Edgerton
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 2
144
12/09
W
F 6-0 2:22
C. Malcolm
Waverly
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Championship Round 1 (32 & 40 Only)
144
12/09
W
DEC 6-0
G. Pedersen
Grand Island
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 5 (40 Man Only)
144
12/08
W
F 6-2 1:53
T. Williamson
Glenwood
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 4
144
12/08
W
F 2-0 1:33
C. Townsend
CB Thomas Jefferson
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 2
144
12/06
W
F 5-0 1:12
L. Larsen
Gretna
Gretna @ Lincoln East
Round 1
144
12/03
W
Replay
DEC 5-0
G. Pedersen
Grand Island
Kearney High Invite
Round 6
144
12/02
W
Replay
F 3-4 3:07
J. Kennel
North Platte
Kearney High Invite
Round 5
144
12/02
L
Replay
DEC 6-3
D. Thomas
Liberty North
Kearney High Invite
Round 3
144
12/02
W
Replay
F 4-0 0:29
C. Harris
Lincoln Southwest
Kearney High Invite
Round 2
144
12/02
W
Replay
F 2-0 1:01
H. Turner
Klein
Kearney High Invite
Round 1
144
12/01
W
F 2-0 0:49
A. Schroeder
Klein
Klein vs. Lincoln East
Round 1
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
L
Replay
F 2-0 1:00
T. Savage
Delaware
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
132
06/21
L
Replay
MD 10-1
R. Courtney
Indiana Prospects
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
132
06/21
L
Replay
TF 15-0 2:55
M. Kernan
Nauman Blue
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
132
06/21
W
Replay
F 2-0 1:21
J. Johnston
CWC
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
132
06/21
L
Replay
MD 18-6
P. Klostermann
Iowa Gold
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (8 Team)
132
06/21
W
Replay
MD 17-6
J. Griffis
Brevard FCA-Alpha Dogz
2023 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (8 Team)
132
06/21
W
Replay
F 8-4 5:09
T. Savage
Delaware
2023 AAU Scholastic Duals
Cross Bracket (8 Team)
132
06/21
W
Replay
MD 13-0
J. Griffis
Brevard FCA-Alpha Dogz
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (8 Team)
132
06/21
L
Replay
DEC 3-2
C. Culp
STL Black
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
132
03/12
W
DEC 3-1
M. Nitz
Elkhorn Valley
2023 AAU State Nebraska
2nd Place Match (16 Man)
132
03/12
L
DEC 5-1
R. Fisher
C-B Wrestling Club
2023 AAU State Nebraska
Placement Matches (32 Man)
132
03/12
W
DEC 9-6
B. Siebrandt
Wisner-Pilger
2023 AAU State Nebraska
Semis & 5th WB (32 Man)
132
03/12
W
DEC 2-0 SV
E. Elliott
Hershey Panthers
2023 AAU State Nebraska
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
03/11
W
F 2-0 0:41
L. Braithwait
Columbus Wrestling Organizatio
2023 AAU State Nebraska
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
02/04
W
Replay
F 2-0 0:24
T. Moore
Omaha Central
2023 NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
126
12/09
W
F 11-1 3:58
K. Wyman
Blair
2022 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 3
126
12/09
W
F 1-2 2:33
T. Murphy
Olathe North
2022 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 2
126
10/29
L
Replay
F 5-0 2:04
N. Mosier
IN
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
120
10/28
L
Replay
DEC 7-0
S. Ettleman
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
120
10/28
W
Replay
DEC 2-1 TB1
S. Melton
MO
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
120
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
Replay
DEC 9-6
A. Unle
---
2022 NSAA State Championships
Boys 3rd and 5th Place
A106
02/19
L
Replay
F 5-0 4:19
B. Delano
Columbus
2022 NSAA State Championships
Saturday Session 6 (16 Man)
A106
02/19
W
Replay
MD 13-2
N. Phillips
Omaha North
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 5 (16 Man)
A106
02/18
W
Replay
F 15-1 4:12
G. Sanchez
Millard North
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 3&4 Round 2 (16 Man)
A106
02/18
L
Replay
MD 8-0
A. Gates
Grand Island
2022 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 2 (16 Man)
A106
02/17
W
Replay
MD 8-0
T. Miller
Kearney
2022 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 1 (16 Man)
A106
02/05
W
Replay
F 2-0 1:14
B. Pitner
North Platte
2022 NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
106
02/05
L
Replay
DEC 5-1
B. Delano
Columbus
2022 NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
106
02/05
L
Replay
DEC 7-2
T. Durden
Papillion-La Vista
2022 NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
106
01/08
L
F 2-0 2:19
A. Dane
Gering
Norm Manstedt Boys Invitational
Finals
106
01/08
W
DEC 9-3
R. Jr.
Battle Creek
Norm Manstedt Boys Invitational
Semis
106
01/08
W
F 9-0 5:45
C. Sprague
Syracuse
Norm Manstedt Boys Invitational
Quarters
106
01/07
W
F 17-1 2:08
H. Urkoski
High Plains Community
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
106
01/07
W
F 9-2 1:02
M. Sughroue
Kearney Catholic
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 3
106
01/07
W
F 2-0 1:07
Z. Abler
Pierce
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 2
106
12/30
W
F 6-1 1:17
D. Roll
Gretna
2022 Badger Duals
Round 4 (10 Team)
106
12/30
W
MD 12-4
A. Unle
Omaha Bryan
2022 Badger Duals
Round 5 (10 Team)
106
12/30
L
DEC 4-2
C. Coyle
Bennington
2022 Badger Duals
Placement
106
12/17
W
Replay
MD 12-3
L. Cerny
Columbus
Flatwater Fracas 2021
Round 3 (3 Team)
106
12/17
W
Replay
DEC 4-0
H. Kriegler
Papillion-La Vista South
Flatwater Fracas 2021
Round 1 (8 Team)
106
12/17
L
Replay
DEC 2-0
H. Loges
Blair
Flatwater Fracas 2021
Round 6 (8 Team)
106
12/17
L
Replay
F 5-0 1:53
T. Durden
Papillion-La Vista
Flatwater Fracas 2021
Round 2 (3 Team)
106
12/17
W
Replay
F 2-1 2:24
I. Roschewski
Beatrice
Flatwater Fracas 2021
Round 2 (8 Team)
106
12/17
W
Replay
F 2-0 0:56
M. Gordils
Manhattan
Flatwater Fracas 2021
Round 4 (8 Team)
106
12/17
W
Replay
F 2-0 1:29
T. Miller
Kearney
Flatwater Fracas 2021
Round 7 (8 Team)
106
12/11
L
F 4-2 5:40
A. Herbst
Totino-Grace
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Placement Matches
106
12/11
W
FOR 0-0
T. Oehme
Brandon Valley
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 4
106
12/11
L
F 7-2 3:19
E. Broxterman
Washburn Rural
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 3
106
12/11
W
F 6-1 5:52
A. Gates
Grand Island
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 1
106
12/11
L
MD 10-0
H. Loges
Blair
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Friday Night Round 6
106
12/10
L
F 2-0 1:38
T. Durden
Papillion-La Vista
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 4
106
12/10
W
F 2-0 1:19
C. Schorsch
Lewis Central
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 3
106
12/10
W
F 2-0 0:54
H. Ulloa
North Scott
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 2
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024