Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hayden Lobner
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
F 0-0
E. Wilkins
Medford Area
Medford Quad
Round 1
190
01/26
L
F 2-0 1:41
J. Pecher
New London
Medford Quad
Round 1
175
01/21
L
DEC 1-0
A. Burns
Waunakee
2024 WI Challenge Series Finals
Varsity Reserve 3rd Place
175
01/20
L
DEC 9-7
D. Downey
Tomah
2024 WI Challenge Series Finals
Round 4.1 -Semis
175
01/20
W
DEC 10-9
K. Kolden
De Soto
2024 WI Challenge Series Finals
Round 3 -Quarters & WB
175
01/20
W
MD 12-2
M. Bortz-Parrish
Eau Claire North
2024 WI Challenge Series Finals
Round 2
175
01/17
L
F 0-0
E. Anglemyer
Amherst
Auburndale Tri #2
Round 1
190
01/17
L
F 0-0
R. Pecore
Stevens Point
Auburndale Tri #2
Round 1
190
01/17
L
F 16-3 4:17
R. Pecore
Stevens Point
Eagle Tri #2
Round 1
190
01/06
W
F 2-2 3:41
T. Anderson
Hortonville
WI Challenge Series Wausau East Qual
Placement
175
01/06
W
MD 15-7
R. Schulz
D.C. Everest
WI Challenge Series Wausau East Qual
Semifinals
175
01/06
W
F 4-0 1:43
M. Hoffman
D.C. Everest
WI Challenge Series Wausau East Qual
Quarterfinals
175
01/06
W
F 0-0
J. Ostrowski
Marathon
Stratford Quad
Round 1
190
01/05
L
DEC 9-2
L. Stahnke
Edgar
Stratford Quad
Round 1
190
12/29
L
MD 17-5
C. Estrada
Hastings
Bi-State Classic - Boys
Round 2 (Session #1B)
190
12/29
L
F 2-0 1:27
M. Seidl
Marshfield
Bi-State Classic - Boys
Round 1 (Session #1A)
190
12/22
L
DEC 6-3
J. Duerr
Pittsville
Auburndale Tri #1
Round 1
190
12/22
W
F 0-0
N. Louris
Eau Claire Memorial
Auburndale Tri #1
Round 1
190
12/18
W
F 0-0
N. Krueger
Osseo-Fair./Aug./Fall Cr.
Athens Varsity Quad-Auburndale,Stratford,Osseo-Fairchild
Round 1
190
12/17
L
F 0-0
A. Deleasky
Phillips
Phillips @ Auburndale
Round 1
190
12/17
L
F 0-0
G. Morgan
Chequamegon
Chequamegon @ Auburndale
Round 1
190
12/16
W
FOR 0-0
K. Hutter
Adams - Friendship
Auburndale Invite
Placement (16 Man)
175
12/16
L
MD 11-2
S. Helgestad
Spencer/Columbus Cath./Granton
Auburndale Invite
Semis & WB (16 Man)
175
12/16
L
F 4-0 3:31
G. Helbach
Amherst
Auburndale Invite
Quarters & WB (16 Man)
175
12/15
L
F 10-2 7:13
G. Morgan
Chequamegon
Auburndale Quad
Round 1
190
12/15
L
F 10-3 4:21
A. Deleasky
Phillips
Auburndale Quad
Round 1
190
12/09
W
F 2-0 0:49
K. Steivang
Chippewa Falls
Eau Claire North Husky Invite 2023
15th Place
175
12/09
L
F 2-2 1:19
E. Lau-Melby
Holmen
Eau Claire North Husky Invite 2023
4 Man Pool - 13th & 15th
175
12/09
L
F 4-0 2:47
D. Stark
Baldwin-Woodville
Eau Claire North Husky Invite 2023
Cons Quarter Finals
175
12/09
L
F 4-0 3:32
E. Sova
Eau Claire North
Eau Claire North Husky Invite 2023
Round 2
175
12/09
W
F 2-0 1:14
B. Mohrbacher
Nekoosa/Assumption/Port Ed.
Eau Claire North Husky Invite 2023
Round 1
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
F 2-0 1:09
T. Lee
Eau Claire North
Wausau East Lumberjack Invite
Consolation
160
01/21
L
MD 14-4
L. Newman
Wabeno/Laona
Wausau East Lumberjack Invite
Semis & WB (16 Man)
160
01/21
L
F 9-1 2:39
G. Stockwell
Wausau East
Wausau East Lumberjack Invite
Champ Round 1 (16 Man)
160
01/07
L
DEC 11-4
C. Enzenroth
DC Everest
WI Challenge Series Wausau East Qual
Round 5 - 16&32 Cons and 4 man 1st and 3rd place
160
01/07
W
F 4-4 3:05
R. Lee
Wausau West
WI Challenge Series Wausau East Qual
Round 4 - All 8, 16 & 32 Quarter Final and Cons
160
01/07
L
F 8-0 3:58
D. Broaders
DC Everest
WI Challenge Series Wausau East Qual
Round 2 - All 8, 16 and 32
160
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022