Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
William Boren
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2019-2020
Team Name
Pleasant Grove
Pleasant Grove Jr. High
Pleasant Grove/TUG
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
Replay
DEC 6-0
W. Brown
GC Junior Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 3, consi
85
01/26
W
Replay
F 6-0 2:20
B. Hanssen
Wasatch Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Consi round
85
01/26
W
Replay
F 2-0 1:18
D. Fillmore
Agon
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
85
01/26
W
FOR 0-0
A. Clauson
Champions Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Cons R1, Semis
85
01/26
L
Replay
F 2-0 1:06
T. Cole
Westlake
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 1
85
01/13
W
F 0-2 1:33
K. Mitchell
Fremont Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
79-85
01/13
W
F 8-4 2:51
B. Anderson
Syracuse
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
79-85
01/13
L
MD 12-3
W. Hawkes
Bear River Jr High Wrestling C
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
79-85
01/06
L
DEC 7-0
P. Thacker
Altamont longhorns
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
80-81
01/06
L
DEC 6-4
S. Levin
Wingz
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
80-81
01/06
L
DEC 8-1
M. Fillmore
Agon
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
80-81
12/16
L
DEC 7-2
M. Jenkins
Grantsville Wrestling Club
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Placement Matches (32 Man)
85
12/16
L
DEC 6-2
M. Hendershot
WEBER WARRIOR WRESTLING
2023 Jaydon Rodgers Memorial
6th Wrestleback (32 Man)
85
12/16
W
F 10-8 1:30
W. Hawkes
Bear River Jr High Wrestling C
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Semis & 5th WB (32 Man)
85
12/16
W
F 4-2 1:18
S. Phillips
Fremont Wrestling Club
2023 Jaydon Rodgers Memorial
4th Wrestleback (32 Man)
85
12/16
L
F 12-2 0:50
T. Crittenden
South Summit Wrestling club
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Quarters & 3rd WB (32 Man)
85
12/16
W
MD 12-0
K. King
Top Of Utah
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Round 2 Champ & WB (32 Man)
85
11/18
L
DEC 5-2
L. Meservy
Mountain Ridge
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
84-88
11/18
W
F 2-0 0:49
B. McMillan
Ravage Wrestling Club
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
84-88
11/18
L
DEC 9-2
J. Gardner
Grantsville Wrestling Club
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
84-88
11/04
L
F 12-0 1:43
C. Jolley
Payson Lion Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 3
84-92
11/04
L
F 9-0 3:22
Q. Probst
Sons Of Atlas
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 2
84-92
11/04
L
MD 13-0
B. Christensen
unattached
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
Round 1
84-92
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
MD 11-0
B. Bingham
Box Elder Stingers
CHRISTY`S CLASH
Round 5 (5 Man)
73-75
01/14
L
F 4-0 1:46
I. Perkins
Sanderson Wrestling Academy
CHRISTY`S CLASH
Round 4 (5 Man)
73-75
01/14
W
MD 11-2
K. Boylen
Top Of The Rock Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (5 Man)
73-75
01/14
W
F 11-2 2:51
D. Erickson
Carbon Raptors
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (5 Man)
73-75
01/07
W
F 3-2 1:24
M. Jenkins
Grantsville Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
76-77
01/07
L
F 6-0 1:57
C. Williams
Westlake
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
76-77
01/07
L
FOR 0-0
H. Ferris
Sanderson Wrestling Academy
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
76-77
12/03
L
MD 11-1
T. Crittenden
South Summit Wrestling Club
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
72-74
12/03
L
DEC 9-2
M. England
---
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
72-74
12/03
L
DEC 6-0
J. Lake
Davis Wrestling Club
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
72-74
11/12
L
F 10-1 3:38
N. Ellis
Olympus Wrestling
Caleb Williams Memorial
Placement Matches (8 Man)
75
11/12
W
F 4-2 2:05
K. Anderton
AndertonWrestling.com
Caleb Williams Memorial
2nd Wrestleback (8 Man)
75
11/12
L
MD 16-2
W. Ford
Elite Wrestling
Caleb Williams Memorial
Semis & 1st WB (8 Man)
75
11/12
W
F 7-8 2:25
T. Hawkes
Prestige
Caleb Williams Memorial
Quarterfinals (8 Man)
75
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/23
W
F 7-0 1:53
S. Hatch
South sevier
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
52-54
11/23
W
F 6-6 2:28
C. Filimoeatu
---
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
52-54
11/23
W
F 4-0 1:42
T. Crittenden
South Summit Wrestling Club
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
52-54
11/09
L
F 5-0 0:46
J. Eyre
---
Darold Henry Dynasty
Round 3 (4 Man)
53-54
11/09
W
F 2-2 1:00
P. Cannon
Westlake Wrestling Club
Darold Henry Dynasty
Round 2 (4 Man)
53-54
11/09
W
F 3-10 2:49
L. Horrocks
Extreme Wrestling
Darold Henry Dynasty
Round 1 (4 Man)
53-54
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024