Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tanner Storjohann
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2018-2019
2017-2018
Team Name
O`Neil
O`Neill
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 2-0 0:34
E. Albrecht
Raymond Central
2019 NSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
B145
02/15
W
F 0-0 1:42
Z. Nielsen
---
2019 NSAA State Championships
1st Wrestleback
B145
02/14
L
F 10-2 2:24
S. Wonch
Aurora
2019 NSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
B145
02/09
W
MD 9-0
B. Hessler
Adams Central
NSAA Class B District 2
1st & 3rd (16 Man)
145
02/09
W
F 7-0 2:11
C. Gilson
Columbus Scotus
NSAA Class B District 2
4th Wrestleback (16 Man)
145
02/09
L
DEC 7-3
O. Friesen
---
NSAA Class B District 2
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/08
W
F 10-9 5:33
M. Carrasco
Schuyler
NSAA Class B District 2
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/02
L
F 10-2 3:44
T. Korth
Hartington CC
Norfolk Catholic Invite
Round 6
145
02/02
W
F 2-0 1:48
F. Mendez
Norfolk Catholic
Norfolk Catholic Invite
Round 4
145
02/02
W
F 4-1 1:35
J. Rapoza
Mount Michael Benedictine
Norfolk Catholic Invite
Round 2
145
01/31
L
DEC 5-1
D. Crawford
Guardian Angels Central Catholic
Mid State Conference Tournament
Cons. Semifinals (16)
145
01/31
W
F 5-0 1:21
C. Steffensen
Hartington Cedar Catholic
Mid State Conference Tournament
Cons. 3 (16)
145
01/31
L
F 2-2 4:47
A. Schweitzer
Pierce
Mid State Conference Tournament
Quarterfinals (16)
145
01/26
L
DEC 8-1
D. Crawford
Guardian Angels Central Catholic
Boone Central Invite
Round 3
145
01/26
L
MD 10-0
G. Burbach
Malcolm
Boone Central Invite
Round 1
145
01/25
W
F 2-2 2:38
J. Kuhlman
---
O`Neill @ Creighton
Round 1
152
01/15
W
F 3-4 1:50
A. Gilchrist
---
Winner-O`Neil-Valentine Tri
Winner vs O`Neil
145
01/12
L
F 5-0 4:59
C. Laible
West Holt
West Holt Invitational 2018-2019
Round 5
138
01/12
W
F 14-4 3:51
H. Hunke
West Point-Beemer
West Holt Invitational 2018-2019
Round 4
138
01/12
L
MD 13-2
M. Christensen
---
West Holt Invitational 2018-2019
Round 2
138
01/09
L
F 4-0 0:54
H. Freidt
Northwest
O`Neill @ Northwest
Round 1
138
01/05
W
F 2-0 0:37
K. Bissonnette
Hot Springs
2019 Mid Dakota Monster
Placement Matches (32 Man)
138
01/05
L
F 6-0 2:24
J. Carter
Stanley County
2019 Mid Dakota Monster
6th Wrestleback (32 Man)
138
01/05
W
F 5-5 2:14
N. Coughlin
Kingsbury County
2019 Mid Dakota Monster
Semis & 5th WB (32 Man)
138
01/05
W
F 15-3 5:00
W. Hawk
Red Cloud Indian School
2019 Mid Dakota Monster
4th Wrestleback (32 Man)
138
01/04
L
F 7-1 3:35
B. Hanes
---
2019 Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/04
W
F 2-0 0:18
T. Penny
---
2019 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
12/15
W
F 2-2 0:34
A. Gilchrist
---
Valentine Invite
Placement Matches (32 Man)
145
12/15
L
DEC 1-0
K. Pohl
Cozad
Valentine Invite
6th Wrestleback (32 Man)
145
12/15
L
F 2-0 1:33
J. White
---
Valentine Invite
Semis & 5th WB (32 Man)
145
12/14
W
F 0-0 1:18
A. Gilchrist
---
Valentine Invite
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
12/14
W
F 8-0 1:46
G. Reynolds
Broken Bow
Valentine Invite
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
12/14
W
F 4-5 2:46
K. Thompson
Battle Creek
O`Neill/EV/Pierce/BC Quad
Champ. Round 1
145
12/14
W
F 0-3 4:45
A. Schweitzer
Pierce
O`Neill/EV/Pierce/BC Quad
Champ. Round 1
145
12/07
W
F 3-2 0:49
C. Gilson
Columbus Scotus
Nebraska Duals
Round 3 (8 Team)
145
12/07
W
F 1-2 2:33
G. Zoucha
Malcolm
Nebraska Duals
Round 3 (8 Team)
145
12/07
W
F 6-6 4:40
B. Barcel
Columbus Lakeview
Nebraska Duals
Round 2 (8 Team)
145
12/07
L
F 4-0 0:57
J. White
---
Nebraska Duals
Round 1 (8 Team)
145
12/07
W
F 4-2 3:06
J. Parsons
High Plains Community
Nebraska Duals
Round 7 (8 Team)
145
12/07
L
MD 14-1
K. Pohl
Cozad
Nebraska Duals
Round 5 (8 Team)
145
12/07
W
F 2-0 0:48
W. Czarnick
---
Nebraska Duals
Round 6 (8 Team)
145
12/07
W
F 0-0 2:56
T. Peterson
Gothenburg
Nebraska Duals
Round 5 (8 Team)
145
12/07
L
F 3-0 1:44
B. Todd
Bishop Heelan Catholic
Nebraska Duals
Round 4 (8 Team)
145
12/07
W
F 2-4 0:44
C. Kuhn
Norfolk
Nebraska Duals
Round 6 (8 Team)
145
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
TF 15-0 4:21
K. Harris
---
NSAA - Class B District. 4
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/09
L
F 2-0 1:17
J. Corona
---
NSAA - Class B District. 4
Round 1 (16 Man)
138
01/28
W
DEF 0-0
B. Radicia
---
Boone Central Invite
Placement Matches (16,8) and Round 6 (6,5) Rd 3(4)
138
01/27
L
DEC 7-0
B. White
---
Boone Central Invite
Round 5 (16,8)
138
01/27
W
F 4-0 1:38
A. Jividen
Nebraska Christian
Boone Central Invite
Round 4 (16,8,6,5) Round 2 (4)
138
01/27
L
F 2-0 0:31
T. Cepel
Kearney
Boone Central Invite
Quarterfinals (8 and 16) Round 2 (6,5) Round 1(4)
138
01/13
L
DEC 6-0
C. Laible
West Holt
West Holt Invitational 2017-2018
Rd 6 - Championships & Final Rds
138
01/13
W
F 2-0 4:09
L. Murray
Burke/Gregory
West Holt Invitational 2017-2018
Rd 5 - Cons Semifinals
138
01/13
L
F 9-0 3:06
R. Loftis
---
West Holt Invitational 2017-2018
Rd 4 - Semifinals & Cons Rd 3(16s)/Cons Rd 1(8s)
138
01/13
W
F 2-0 0:22
C. Kuhn
Norfolk
West Holt Invitational 2017-2018
Rd 2 - Quarterfinals & Cons Rd 1(16s)
138
01/06
L
MD 15-1
A. Phelps
Hot Springs
Mid Dakota Monster
4th Wrestleback (32 Man)
138
01/06
W
F 3-2 4:30
W. Larson
---
Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/05
W
F 2-0 0:56
J. Hoffer
Lyman
Mid Dakota Monster
2nd Wrestleback (32 Man)
138
01/05
L
F 7-0 3:33
C. Grill
---
Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/05
W
F 18-6 2:23
G. Tucker
---
Mid Dakota Monster
Round 1 (32 Man)
138
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020