Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Seth Mitchell
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2016-2017
2015-2016
Team Name
De Pere
Depere
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
DEC 4-1
B. Buchman
Hortonville
2017 Freedom Irish Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
220
01/14
L
DEC 6-0
D. Cole
---
2017 Freedom Irish Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
01/14
W
F 3-0 3:45
C. George
Deerfield
2017 Freedom Irish Invitational
Round 1 (16 Man)
220
01/08
L
DEC 5-3 SV
W. Sandstrom
Poynette
Sauk Prairie Eagle Invite
Placement Matches (16 Man)
220
01/07
W
F 7-4 3:35
D. Guibord
Greenfield
Sauk Prairie Eagle Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/07
W
DEC 12-6
C. Miller
---
Sauk Prairie Eagle Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
220
01/07
L
DEC 4-3
O. Lewis
Mauston
Sauk Prairie Eagle Invite
Round 1 (16 Man)
220
12/30
L
DEC 1-0
C. Quick
Menasha
2016 Lourdes Academy OTW Classic
Round 5
220
12/30
W
F 2-0 0:51
K. Masanz
Pittsville
2016 Lourdes Academy OTW Classic
Round 4
220
12/29
W
F 2-0 1:56
S. Kuhn
Peshtigo
2016 Lourdes Academy OTW Classic
Round 3
220
12/29
L
F 4-1 1:42
J. Zeitler
Coleman
2016 Lourdes Academy OTW Classic
Round 2
220
12/29
W
F 2-0 2:48
C. George
Deerfield
2016 Lourdes Academy OTW Classic
Round 1
220
12/23
W
MD 10-2
C. Curran
Green Bay West/East/Southwest
Green Bay West/East/Southwest @ De Pere
Round 1
220
12/16
L
DEC 2-0
A. Balch
Green Bay Preble
De Pere vs. Green Bay Preble
Round 1
220
12/11
L
MD 9-1
J. Clark
Plainview-Elgin-Millville
Eau Claire North Husky Invite 2016
Placement (16 Man)
220
12/11
W
F 3-0 2:55
D. Knutson
Chetek-Weyer./Prairie Farm
Eau Claire North Husky Invite 2016
Semis & WB (16 Man)
220
12/10
L
DEC 6-2
D. Kimmen
Prescott
Eau Claire North Husky Invite 2016
Quarters & WB (16 Man)
220
12/10
W
F 4-0 3:28
C. Spath
Cadott
Eau Claire North Husky Invite 2016
Champ Round 1 (16 Man)
220
12/09
W
F 0-0 3:32
P. Schoessow
Sheboygan North
Sheboygan North @ De Pere
Round 1
220
12/03
L
F 0-0 1:19
E. Witcpalek
Wrightstown
Sgt. Nick Mueller Memorial Tournament
Semis & Cons Semi (12 and 8 Man)
220
12/03
L
F 0-0 4:27
M. Villnow
Amherst
Sgt. Nick Mueller Memorial Tournament
Round 1 (12 man and 8 man)
220
12/03
W
F 0-0 3:13
Z. Sallie
West Depere
Sgt. Nick Mueller Memorial Tournament
Piggy Tail (12 Man)
220
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
DEC 3-1
B. Koepf
Remus-Chippewa Hills
MHSAA Regional 9-3
2nd Wrestleback (8 Man)
215
02/20
W
DEC 4-1
J. Laatsch
Menominee
MHSAA Regional 9-3
Semis & 1st WB (8 Man)
215
02/20
L
F 2-0 0:45
E. Davidson
Kalkaska
MHSAA Regional 9-3
Quarterfinals (8 Man)
215
02/13
W
F 0-0 3:47
C. Kayner
Essexville-Garber
MHSAA District 18-3
Placement
215
02/13
W
DEC 14-7
K. Billerbeck
Clare
MHSAA District 18-3
Cons. Semis (16 and 32 Man)
215
02/13
L
DEC 5-2
B. Koepf
Remus-Chippewa Hills
MHSAA District 18-3
Round 4 (16 and 32 Man)
215
02/13
W
MD 10-0
K. Griffin
Big Rapids
MHSAA District 18-3
Round 3 (16 and 32 Man)
215
02/13
W
F 0-0 2:58
B. Shell
Gladwin
MHSAA District 18-3
Round 2 (16 and 32 Man)
215
12/19
L
DEC 4-0
G. Williamson
Freedom
Neenah J.V. Duals
---
195
12/19
L
DEC 2-1
E. Salazar
Oshkosh West
Neenah J.V. Duals
---
220
12/19
W
F 0-0 1:54
L. Cardoza
Neenah
Neenah J.V. Duals
---
220
12/19
W
DEC 6-2
T. Theisen
Hartland Arrowhead
Neenah J.V. Duals
---
195
12/19
L
DEC 4-0
D. Diaz
Appleton North
Neenah J.V. Duals
---
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024