Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Exavier Torres
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Carroll
Carroll WC
Carroll Wrestling Club
Carroll wrestling club
Wichita Training Center
Wichita Training center
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
L
TF 15-5 4:00
Z. Mosier
Kanza FS/GR Wrestling Club
USAWKS Freestyle State - 16U/Junior
Placement Matches (16 Man)
120
05/04
W
F 0-0 1:06
G. Wassom
Emporia Wrestling Club
USAWKS Freestyle State - 16U/Junior
4th Wrestleback (16 Man)
120
05/04
W
TF 11-0 1:31
O. Dowell
Kansas City Training Center
USAWKS Freestyle State - 16U/Junior
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
05/04
W
TF 13-2 0:46
J. Hermann
Wichita Training center
USAWKS Freestyle State - 16U/Junior
2nd Wrestleback (16 Man)
120
05/04
W
F 4-2 1:41
J. Greenleaf
Dodge City Training Center
USAWKS Freestyle State - 16U/Junior
Round 1 (16 Man)
120
05/04
W
Replay
F 2-0 0:21
J. Hermann
Wichita Training center
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
Placement Matches (16 Man)
120
05/04
L
Replay
F 6-0 1:07
Z. Mosier
Kanza FS/GR Wrestling Club
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
4th Wrestleback (16 Man)
120
05/04
W
Replay
TF 12-1 2:38
T. Ven
Kanza FS/GR Wrestling Club
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
05/04
W
Replay
TF 8-0 1:44
O. Dowell
Kansas City Training Center
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
2nd Wrestleback (16 Man)
120
05/04
L
Replay
F 10-1 2:21
G. Wassom
Emporia Wrestling Club
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
05/04
W
Replay
TF 9-0 2:53
D. Jr.
Bonner Springs Wrestling Club
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
Round 1 (16 Man)
120
04/20
W
TF 11-0 0:50
K. Lamb
Cougar Wrestling Club
Andale Freestyle
2nd Wrestleback (8 Man)
120-126
04/20
W
TF 13-2 3:07
J. Greenleaf
Dodge City Training Center
Andale Freestyle
Quarterfinals (8 Man)
120-126
04/20
W
TF 8-0 0:59
J. Greenleaf
Dodge City Training Center
Andale Greco Roman
Semis & 1st WB (8 Man)
113-120
03/10
L
Replay
DEC 5-3
T. Saferite
South Central Punishers
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Cons 4
115
03/10
W
DEC 6-1
C. Nuss
Plainville
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Cons 3
115
03/09
L
Replay
MD 12-3
G. Wassom
Emporia
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Rd 3 - Quarters
115
03/03
W
DEC 7-0
B. Busch
Manhattan Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Round 1 (16 Man)
117
03/02
L
F 4-0 0:59
A. Guebara
Maize
USAWKS 2024 District 2 Championships
Placement (16 Man)
115
03/02
W
MD 11-2
T. Saferite
South Central Punisher
USAWKS 2024 District 2 Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
03/02
W
F 4-0 0:58
T. Rhodes
Mulvane
USAWKS 2024 District 2 Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
02/17
W
F 12-1 2:51
T. Holt
Ellsworth County Kids
2024 McPherson Invitational Tournament
Round 4
120
02/17
W
FOR 0-0
S. Bye
Chapman Kids Wrestling
2024 McPherson Invitational Tournament
Round 3
120
02/17
W
F 3-0 1:05
J. Magnall
MAC Wrestling Club
2024 McPherson Invitational Tournament
Round 2
120
02/10
W
F 9-1 2:53
B. Busch
Manhattan Wrestling Club
Tom Faust Memorial Battle of the Midwest
Placement Matches (8 Man)
115
02/10
W
F 9-0 2:01
T. Rhodes
Mulvane Jr. Wrestling Club
Tom Faust Memorial Battle of the Midwest
Semis & 1st WB (8 Man)
115
02/10
W
F 8-0 1:17
I. Disney
Manhattan Wrestling Club
Tom Faust Memorial Battle of the Midwest
Quarterfinals (8 Man)
115
02/03
L
Replay
MD 12-4
B. Crum
Steel City Reloaded
Battle of The Belt
Placement Matches (32 Man)
115
02/03
W
Replay
DEC 10-7
L. Unger
Lincoln Squires
Battle of The Belt
4th Wrestleback (32 Man)
115
02/03
L
Replay
MD 10-1
D. Olson
The Best Wrestler
Battle of The Belt
6th Wrestleback (32 Man)
115
02/03
W
Replay
DEC 10-4
C. Lucius
Scottsbluff Wrestling Club
Battle of The Belt
Quarters & 3rd WB (32 Man)
115
02/03
W
Replay
DEC 2-0
C. Flick
Victory
Battle of The Belt
Semis & 5th WB (32 Man)
115
02/03
W
Replay
F 4-0 0:57
M. Stanton
Tonganoxie Wrestling Club
Battle of The Belt
2nd Wrestleback (32 Man)
115
02/03
L
Replay
MD 9-0
B. Crum
Steel City Reloaded
Battle of The Belt
Round 2 Champ & WB (32 Man)
115
02/03
W
Replay
DEC 9-3
B. Busch
Manhattan Wrestling Club
Battle of The Belt
Round 1 (32 Man)
115
01/27
L
F 2-0 1:18
C. Rohr
Dodge city wrestling academy
Tournament of Champions
Placement Matches (32 Man)
115
01/27
W
MD 14-6
O. Dowell
WR - Topeka Blue Thunder
Tournament of Champions
Semis & 5th WB (32 Man)
115
01/27
W
DEC 7-2
R. Krehbiel
Renegades
Tournament of Champions
Quarters & 3rd WB (32 Man)
115
01/27
W
F 5-0 1:28
M. Stanton
Tonganoxie Wrestling Club
Tournament of Champions
Round 2 Champ & WB (32 Man)
115
01/20
L
DEC 6-4
W. Stubbs
Newton Wrestling Club
2024 David Goodsell Jr Memorial
1st & 3rd (16 Man)
105-115
01/20
W
F 6-0 3:29
J. Eck
Brawlers
2024 David Goodsell Jr Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
105-115
01/20
W
F 4-0 2:30
J. Greenleaf
Pratt Wrestling Club
2024 David Goodsell Jr Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
105-115
01/20
W
TF 17-0 1:48
J. Blackwell
Valley Center Wrestling Club
2024 David Goodsell Jr Memorial
Round 1 (16 Man)
105-115
01/06
W
F 8-7 4:13
S. Patterson
Maize Wrestling Club
The Crusader Clash
Round 5 (6 Man)
115
01/06
W
F 2-0 0:17
L. Walsh
Wichita Wrestling Club
The Crusader Clash
Round 4 (6 Man)
115
01/06
W
TF 18-2 2:16
R. Neally
Valley Center
The Crusader Clash
Round 3 (6 Man)
115
01/06
W
TF 21-4 1:30
G. Thompson
Wichita Wrestling Club
The Crusader Clash
Round 2 (6 Man)
115
01/06
W
TF 17-2 1:54
C. Armfield
Maize Wrestling Club
The Crusader Clash
Round 1 (6 Man)
115
12/16
W
F 11-5 4:06
J. Greenleaf
Pratt Wrestling Club
Warrior Clash
Placement Matches (16 Man)
115
12/16
W
TF 15-0 3:24
O. Dowell
WR - Topeka Blue Thunder
Warrior Clash
4th Wrestleback (16 Man)
115
12/16
L
F 6-0 0:43
L. Cline
Team Hammer Wrestling Academy
Warrior Clash
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
12/16
W
F 6-0 1:56
A. Mitchell
Team Lightning Wrestling Club
Warrior Clash
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
12/16
W
F 2-0 0:32
L. Walsh
Wichita Blue Knight
Warrior Clash
Round 1 (16 Man)
115
12/10
W
DEC 8-2
S. Patterson
Maize Wrestling Club
Kansas Young Guns Shoot Out
Round 8
120
12/10
W
F 5-0 2:04
J. Berry
Team of Hard Knox
Kansas Young Guns Shoot Out
Round 7
120
12/10
W
F 2-0 0:31
C. Armfield
Maize Wrestling Club
Kansas Young Guns Shoot Out
Round 2
120
12/10
W
MD 14-0
C. Hunter
Carroll Wrestling Club
Kansas Young Guns Shoot Out
Round 1
120
09/24
W
Replay
F 4-0 1:46
L. Marquez
WLV JR Wrestling
RMN Events - Cosmic Clash
3rd Place
116 lbs
09/24
W
Replay
F 6-4 3:50
W. Mikkelsen
LP Crunching Cavs
RMN Events - Cosmic Clash
Consi-Semis
116 lbs
09/24
W
Replay
F 2-0 0:20
C. Carpenter
Gladiator Wr Ac
RMN Events - Cosmic Clash
Consi of 4
116 lbs
09/24
W
Replay
F 2-0 1:52
N. Chavez
Alamosa
RMN Events - Cosmic Clash
Consi of 8 #2
116 lbs
09/23
L
Replay
DEC 4-3
D. Vitale
Payson WC
RMN Events - Cosmic Clash
Quarter-Finals
116 lbs
09/23
W
Replay
F 7-0 2:34
L. Marquez
WLV JR Wrestling
RMN Events - Cosmic Clash
Round of 16
116 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
FOR 0-0
J. Johns
Irish Outlaws
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Placement Matches (32 Man)
110
03/05
L
MD 10-0
H. Hartman
Garden City Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Semis & 5th WB (32 Man)
110
03/05
W
DEC 2-0
S. Avery
Great Bend Kids Wrestling
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
4th Wrestleback (32 Man)
110
03/05
L
F 2-0 1:25
S. Jorgensen
Greater Heights Wrestling
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
110
03/05
W
F 2-0 1:08
B. McClure
Winfield Youth Wrestling Club
KS Heartland Duals Qualifier & 6U State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
110
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024