Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Korbin Nickolite
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2018-2019
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/30
L
F 2-0 1:24
T. Wingender
Omaha Bryan
2022 Badger Duals
Round 1 (10 Team)
160
12/30
L
F 2-0 3:04
M. Miigerl
Lincoln East
2022 Badger Duals
Round 4 (10 Team)
160
12/30
L
F 6-1 3:14
C. Baumgart
Omaha Skutt Catholic
2022 Badger Duals
Placement
160
12/30
L
F 3-2 3:31
T. Koehler
Bellevue East
2022 Badger Duals
Round 5 (10 Team)
160
12/30
L
F 3-7 3:02
D. Enders
Ralston
2022 Badger Duals
Round 3 (10 Team)
160
12/11
L
F 4-0 2:42
H. Waldow
Norfolk
Chieftain Duals 2021
Round 1 (6 Team)
160
12/11
L
F 2-0 0:29
R. Fisher
Elkhorn South
Chieftain Duals 2021
Round 3 (6 Team)
160
12/11
L
F 2-2 1:46
T. Ourada
Bellevue East
Chieftain Duals 2021
Round 2 (6 Team)
160
12/11
L
F 2-2 1:51
H. Brauer
North Platte
Chieftain Duals 2021
Round 4 (6 Team)
160
12/11
L
F 5-2 2:49
J. Leon
Fremont
Chieftain Duals 2021
Round 5 (6 Team)
160
12/10
L
F 0-2 2:30
M. Miigerl
Lincoln East
Gretna @ Lincoln East
Round 1
160
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
W
F 2-0 0:18
A. Haynes
Lincoln North Star
Harold Simpson Invite 2019
Round 3
152C
02/06
L
F 7-4 3:57
N. Mahoney
Lincoln Northeast
Harold Simpson Invite 2019
Round 2
152C
02/05
L
F 2-0 0:37
N. Gaukel
Lincoln Southwest
Harold Simpson Invite 2019
Round 1
152C
01/29
L
FOR 0-0
Z. Bartlett
Millard West
Elkhorn South 2019 JV Tournament
Round 5 (6 Man)
152
01/29
L
F 2-0 0:19
J. Jorth
Elkhorn South
Elkhorn South 2019 JV Tournament
Round 4 (6 Man)
152
01/29
W
F 5-0 1:22
E. Bollinger
Bellevue East
Elkhorn South 2019 JV Tournament
Round 3 (6 Man)
152
01/29
L
F 2-4 2:37
J. Gonzalez
Schuyler
Elkhorn South 2019 JV Tournament
Round 2 (6 Man)
152
01/28
L
F 8-2 2:52
S. Mejia
Creighton Prep
Elkhorn South 2019 JV Tournament
Round 1 (6 Man)
152
01/25
L
F 2-0 1:04
J. Latenser
Millard South
Gretna @ Millard South
Round 1
152
01/12
L
F 2-0 0:18
C. Zara
Wayne
Schuyler Invite
Round 4
152
01/12
L
F 5-0 1:14
M. Moss
---
Schuyler Invite
Round 2
152
01/11
L
F 4-0 2:19
D. Radik
---
Omaha Skutt Catholic @ Gretna
Round 1
152
01/08
L
F 4-6 3:19
P. Palmer
Gretna
O-C JV Invitational 2019
Round 4
152
01/08
L
F 2-0 0:58
K. Hickman
Battle Creek
O-C JV Invitational 2019
Round 5
152
01/07
W
F 4-0 0:41
K. Vazquez
---
O-C JV Invitational 2019
Round 2
152
01/04
L
F 2-0 1:15
B. Kidder
Elkhorn
EMC Dual Tournament 2019
Round 5 (8 Team)
152
01/04
L
F 5-0 0:59
C. Aughenbaugh
Plattsmouth
EMC Dual Tournament 2019
Round 3 (8 Team)
152
01/04
L
F 5-0 1:35
T. Nelson
Norris
EMC Dual Tournament 2019
Round 6 (8 Team)
152
01/04
L
F 2-0 0:28
L. Landauer
Blair
EMC Dual Tournament 2019
Round 7 (8 Team)
152
12/18
L
F 4-6 3:14
M. Wells
Ralston
Nebraska City JV/Girls Invite
Round 3
152
12/18
L
F 2-0 0:58
C. Grauerholz
Ashland-Greenwood
Nebraska City JV/Girls Invite
Round 2
152
12/17
W
F 2-0 0:42
B. Thorne
Nebraska City
Nebraska City JV/Girls Invite
Round 1
152
12/12
L
F 2-0 1:12
H. Danner
Omaha Burke
JV Triangular Creighton Prep/Burke/Gretna
Champ. Round 1
160
12/12
W
F 6-0 3:44
S. Mejia
Creighton Prep
JV Triangular Creighton Prep/Burke/Gretna
Champ. Round 1
---
12/08
W
F 2-0 0:26
P. Schaffer
Beatrice
Syracuse JV Tourney
Round 3 (4 Man)
152B
12/07
W
F 2-0 0:52
L. Vice
Falls City
Syracuse JV Tourney
Round 2 (4 Man)
152B
12/07
W
F 2-0 0:57
M. Fayad
Mount Michael
Syracuse JV Tourney
Round 1 (4 Man)
152B
12/07
L
F 2-0 1:47
J. Keiser
Yutan
Gretna @ Yutan
Round 1
152
12/06
L
F 2-2 1:39
A. Barrios
West Point-Beemer
West Point-Beemer @ Gretna
Round 1
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024