Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andrew Slevin
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
Team Name
South Lyon
South Lyon HS
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/20
L
DEC 11-4
C. Glenn
Everett HS
MHSAA District 4-1
Cons. Semis (16 and 32 Man)
145
03/20
W
MD 10-2
K. Bentley
Holt
MHSAA District 4-1
Round 4 (16 and 32 Man)
145
03/20
L
MD 16-4
K. Erskine
Lakeview HS (Battle Creek)
MHSAA District 4-1
Round 3 (16 and 32 Man)
145
02/24
L
F 6-3 3:22
C. Armstrong
Salem HS
Salem HS @ South Lyon HS
Round 1
152
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 8-5
A. Khaiara
Portage Northern
MHSAA District 4-1
Round 4 (16 and 32 Man)
125
02/15
L
F 2-0 0:38
E. Sheeders
Battle Creek Lakeview
MHSAA District 4-1
Round 3 (16 and 32 Man)
125
02/15
W
F 7-14 5:52
C. Walsh
Grand Ledge
MHSAA District 4-1
Round 2 (16 and 32 Man)
125
02/08
W
F 7-0 1:54
D. Jacobson
---
Lakes Valley Conference Tournament
Round 4
125
02/08
L
DEC 6-2
J. Corcoran
Waterford Kettering HS
Lakes Valley Conference Tournament
Round 3
125
02/08
W
F 3-6 5:24
T. Jones
Milford HS
Lakes Valley Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
02/08
W
F 2-0 0:23
C. Hughes
Milford HS
Lakes Valley Conference Tournament
Round 1
125
01/25
W
F 4-2 2:14
G. Frost
Northville
Fenton Jv Invitational
Round 3 (5 Man)
125-129
01/25
L
F 4-0 1:29
B. Nash
Greenville
Fenton Jv Invitational
Round 2 (5 Man)
125-129
01/25
L
MD 10-2
X. Duda
oxford
Fenton Jv Invitational
Round 1 (5 Man)
125-129
01/25
L
F 0-0
T. Jones
Milford
Fenton Jv Invitational
Round 4 (5 Man)
125-129
01/16
L
F 7-6 2:00
J. Corcoran
Waterford Kettering HS
South Lyon HS @ Waterford Kettering HS
Round 1
125
01/16
W
F 16-7
W. Moore
---
South Lyon HS @ Walled Lake Central HS
Round 1
125
12/21
L
F 7-0 1:31
J. Jones
Bloomfield Hills HS
60th Annual Oakland County Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
CHAMP 130
12/21
W
DEC 3-0
J. Crisp
Ferndale HS
60th Annual Oakland County Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
CHAMP 130
12/21
L
NC 0-0
D. McLeod
---
60th Annual Oakland County Championships
Round 1 (16 Man)
CHAMP 130
12/21
W
F 4-2 1:41
A. Rodriguez
Hazel Park HS
60th Annual Oakland County Championships
4th Wrestleback (32 Man)
SF 130
12/21
L
F 7-0 1:25
T. Bunn
Detroit Catholic Central HS
60th Annual Oakland County Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
SF 130
12/16
L
MD 11-3
R. Leonard
Southgate Anderson HS
@ South Lyon Dual
Champ. Round 1
130
12/16
L
F 4-0 2:00
D. Gage
Birch Run HS
@ South Lyon Dual
Champ. Round 1
130
12/14
W
F 4-0 1:10
K. Cramer
Fraser
Groves Super Duals
Round 3 (10 Team)
130
12/14
W
F 5-2 2:27
J. Llope
Groves HS
Groves Super Duals
Placement
130
12/14
W
F 2-2 1:30
D. Mckay
Southfield A&T
Groves Super Duals
Round 1 (10 Team)
130
12/14
L
MD 11-0
C. Townsend
---
Groves Super Duals
Round 4 (10 Team)
130
12/14
L
F 5-0 1:31
J. Jones
Bloomfield Hills
Groves Super Duals
Round 5 (10 Team)
130
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023