Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Skyler Gordon
Results
High School Results
Season
2023-2024
2018-2019
2017-2018
Team Name
Chelan
Chelan (Male)
Chelan High School
Kalkaska WC
Liddell
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/22
L
F 2-0 0:55
L. Rush
Kenowa Hills
2024 MYWAY State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
100
03/10
W
F 4-1 1:20
A. Michaud
U.P. Power
MYWAY Far North Regional
Semifinals (4 Man)
100
03/01
L
MD 10-0
M. Rathour
Steinbeck
Central Unified District Championships
Round 4
93
03/01
L
F 2-0 0:25
S. Ramirez
Teague
Central Unified District Championships
Round 2
93
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 2-0 1:36
D. Swayze
Okanogan
Mat Classic XXXI
1st Place (Place 8)
1A 195
02/16
W
DEF 8-4 5:59
A. Yamada
Lakeside (Nine Mile Falls)
Mat Classic XXXI
Semis & 5th WB (Place 8)
1A 195
02/16
W
F 2-1 3:47
F. Martinez
Zillah
Mat Classic XXXI
Quarters & 3rd WB (Place 8)
1A 195
02/16
W
F 13-3 4:42
G. Diersing
---
Mat Classic XXXI
Round 2 Champ & WB (Place 8)
1A 195
02/15
W
F 10-1 4:55
M. Kirkwood
Newport
Mat Classic XXXI
Round 1 (Place 8)
1A 195
01/05
L
F 2-5 3:00
D. Swayze
okanogan
Chelan New Year`s Classic
Placement (10 Man)
195
01/05
W
F 22-8 5:43
M. Prazer
Eastmont
Chelan New Year`s Classic
Semis & WB (10 Man)
195
01/05
W
F 15-1 2:53
I. Ellis
okanogan
Chelan New Year`s Classic
Quarters (10 Man)
195
12/30
L
MD 13-4
K. Krouse
Chewelah High School
Freeman Winter Classic
Finals
182
12/29
W
F 7-1 2:57
J. Cupp
Newport High School
Freeman Winter Classic
Round 3- Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
182
12/29
W
F 2-0 0:42
L. Rogers
University High School
Freeman Winter Classic
Round 2- Quarters, WB 1 (16 Man)
182
12/29
W
F 2-0 0:56
I. Ellis
Okanogan High School
Freeman Winter Classic
Round 1 (16 Man) 8
182
12/08
W
F 10-3 2:55
E. Gonsalez
Warden (Male)
Connell Invitational
Placement (10 Man)
182
12/08
W
F 2-0 1:03
J. Ramos
Connell (Male)
Connell Invitational
Semis & WB (10 Man)
182
12/08
W
F 0-0
I. Wieber
Kennewick (Male)
Connell Invitational
Quarters (10 Man)
182
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/31
W
DEC 17-12
F. Miranda-walls
Irrigon
Best of the Northwest High School
5th Place Matches
170
03/31
L
DEC 2-1
E. Valadez
Payette
Best of the Northwest High School
2nd Wrestleback (8 Man)
170
03/31
L
DEC 9-5
E. Epling
---
Best of the Northwest High School
Semis & 1st WB (8 Man)
170
03/31
W
DEC 7-3
F. Miranda-walls
Irrigon
Best of the Northwest High School
Quarterfinals (8 Man)
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024