Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alexander Heide
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2021-2022
Team Name
EGWA
Elk Grove
Elk Grove
Elk Grove Senior
Elk Grove Wrestling Academy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
DEC 8-3
K. Yi-Berg
Folsom
Sac-Joaquin Men`s Masters
2nd Wrestleback (32 Man)
138
02/16
W
DEC 3-2
M. Bettencourt
Bret Harte
Sac-Joaquin Men`s Masters
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
02/16
L
MD 10-0
D. Turner
Grace M Davis
Sac-Joaquin Men`s Masters
Round 1 (32 Man)
138
02/10
W
MD 12-1
T. Mueller
Davis Senior
2024 CIF Sac Joaquin Section D1
Placement Matches (16 Man)
140
02/10
L
DEC 6-3
K. Yi-Berg
Folsom
2024 CIF Sac Joaquin Section D1
4th Wrestleback (16 Man)
140
02/10
L
TF 15-0 3:33
L. Banks
Del Oro
2024 CIF Sac Joaquin Section D1
Semis & 3rd WB (16 Man)
140
02/10
W
MD 8-0
M. Cornejo
Tracy
2024 CIF Sac Joaquin Section D1
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
02/10
W
DEC 5-4
T. Platt
Oak Ridge
2024 CIF Sac Joaquin Section D1
Round 1 (16 Man)
140
02/03
L
DEC 3-2 TB1
T. Mueller
Davis
Delta League Championship
Varsity Finals
140
02/03
W
MD 10-1
B. Bustos
Pleasant Grove
Delta League Championship
R2 JV/G
140
01/19
L
F 6-3 3:58
T. London
Tuttle
2024 MidCals
4th Wrestleback (64 Man)
141 Boys
01/19
W
FOR 0-0
Y. Flevotomos
Castro Valley
2024 MidCals
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
141 Boys
01/19
W
MD 8-0
S. Hendersen
Live Oak (Morgan Hill)
2024 MidCals
2nd Wrestleback (64 Man)
141 Boys
01/19
L
F 6-0 3:33
J. Limones
Gilroy
2024 MidCals
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
141 Boys
01/19
W
DEC 3-2
M. Bhangu
Central Catholic
2024 MidCals
Round 1 (64 Man)
141 Boys
12/29
L
Replay
F 3-0 3:14
A. Martinez
Oakdale
2023 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
6th Wrestleback (64 Man)
138
12/29
L
Replay
MD 12-3
J. Forman
Spanish Springs
2023 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Quarters & 5th WB (64 Man)
138
12/28
W
Replay
DEC 1-0
C. Sheesley
Del Oro
2023 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 3 - Champ and WB
138
12/28
W
Replay
F 11-2 2:30
J. Pinto
Pittsburg Senior
2023 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
138
12/28
W
Replay
F 2-1 3:40
T. Solis
Sparks
2023 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 1 (64 Man)
138
12/09
L
F 4-3 3:24
J. August
Fortuna
Curt Mettler Invitational
R7- Metals
138
12/09
L
DEC 5-0
P. Stevens
Shasta
Curt Mettler Invitational
R6- 16 con semi & 32 con 4/semi
138
12/09
W
F 4-0 2:08
G. Martinez
Folsom
Curt Mettler Invitational
R5- 16/32 semi/con3
138
12/09
L
DEC 3-2
J. August
Fortuna
Curt Mettler Invitational
R 3- 16 Q/con1 & 32 Q/con2
138
12/09
W
F 4-2 1:51
A. Collazo
Gregori
Curt Mettler Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
12/03
L
MD 11-0
B. Luna
St Francis
5th Annual Old Dutch Classic
Rd 7 Finals
138
12/02
W
MD 15-3
J. Gonzales
Sanger
5th Annual Old Dutch Classic
Rd 5 Semis
138
12/02
W
F 7-0 1:42
S. Burg
Nordhoff
5th Annual Old Dutch Classic
Rd 4 Qtrs & Co
138
12/02
W
F 2-0 2:32
E. Lazaro
Pioneer Valley
5th Annual Old Dutch Classic
Rd 2 16,24,32 Ch 32 co 1
138
12/02
W
DEC 9-7
S. Repsher-Trinh
Stockdale
5th Annual Old Dutch Classic
Rd 1 24 & 32
138
10/01
L
DEC 7-0
R. Halvorson
Durham Elite
Wild West Folkstyle
Placement Matches (16 Man)
150
10/01
W
DEC 7-0
M. Farukh
---
Wild West Folkstyle
4th Wrestleback (16 Man)
150
10/01
W
F 14-1 3:55
E. Montoya
casa Robles
Wild West Folkstyle
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
09/02
L
MD 11-2
I. Martinez
Pacific Martial Arts
CA Super 32 Early Entry Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
144
09/02
W
F 2-0 0:26
C. Sakaki
Kaitoa WC
CA Super 32 Early Entry Tournament
Round 1 (64 Man)
144
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/18
W
DEC 9-4
S. Reising
Davis
The Marty Manges Invitational
Placement (32 Man)
138
12/18
W
F 14-0 3:29
J. Urrutia
Ponderosa
The Marty Manges Invitational
Wrestlebacks (32 Man)
138
12/18
W
DEC 8-1
R. Brown
---
The Marty Manges Invitational
Semis & WB (32 Man)
138
12/18
L
F 4-0 3:22
J. Yang
Sheldon
The Marty Manges Invitational
Quarters & WB (32 Man)
138
12/18
W
F 6-0 3:05
C. Ortega
Calaveras
The Marty Manges Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
12/04
L
DEC 5-0
M. Herrera
Clovis East
Old Dutch Classic
4th Wrestleback (16 Man)
138
12/04
L
MD 10-0
T. Escobedo
---
Old Dutch Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/04
W
DEC 11-6
R. Fuentes
Lompoc
Old Dutch Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/04
W
MD 10-2
C. Ries
Ernest Righetti
Old Dutch Classic
Round 1 (16 Man)
138
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022